XXII Niedziela Zwykła (01 września 2013)

 1. Dzisiaj: 74 Rocz. Wybuchu II wojny światowej – modlimy się za poległych  w obronie Ojczyzny; o g. 1000 – Msza św. dla dzieci. List KEP – Wychowywać do wartości; Komunikat Bpa Tarnowskiego w związku z peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego
 2. W tygodniu:
  • jutro (pn.) – rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w kościele:
   • - 800 – Zespół Szkół Średnich im. KEN;
   • - 900 – Gimnazjum;
   • - 1000 – Szkoła Podstawowa;
   • - 1100 – Przedszkola: Parafialne, Samorządowe i Prywatne;
   • - w Piekiełku: o godz. 900;
   • - spowiedź św. z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego i I-go piątku – codziennie przed i w czasie Mszy świętych;
   • - w poniedziałek o g. 1700 – zbiórka ministrantów, po Mszy św. o g. 1800 zbiórka lektorów;
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • I czwartek – modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; na godz. 1800zapraszamy młodzież trzecich klas gimnazjalnych z Tymbarku i Piekiełka wraz z rodzicami;
  • I piątek – wotywa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: 700 o 1800;
  • I sobota – o godz. 1930 – Nabożeństwo Fatimskie z procesją;
 1. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Narodzenia NMP – patronalne święto naszej Wspólnoty parafialnej:
  •  sumie odpustowej o godz. 1130 będzie przewodniczył ks. prał. Kazimierz Kordeczka – nasz Rodak wyświęcony przed 50-lat w diec. warmińskiej i tam pracujący, przeżywający Złoty Jubileusz Kaplaństwa; koncelebrantami będą księża – nasi Rodacy.
  • po sumie będzie procesja eucharystyczna; prosimy wcześniej przygotować i zabrać na procesję feretrony, chorągwie, sztandary z poszczególnych szkół i instytucji znajdujących się na terenie Parafii; niech przyjdą dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, DSM, KSM, Liturgiczna Służba Ołtarza, Róże; zapraszamy Strażaków, Chór i Orkiestrę;
  • ze względu na odpust – nie będzie Mszy św. o godz. 1000;
  • w minionym tygodniu wykonano część prac remontowych naszych organów (remont i wyciszenie wentylatora, kapitalna naprawa dwóch miechów (poszycie skóra), uszczelnienie systemu pneumatycznego, naprawa mechanizmu gry (traktura). Od wtorku będą prace kontynuowane (korekta i strojenie całego 18-sto głosowego instrumentu. Dzisiaj organy brzmią jeszcze nie w pełni i maja rozstrojone glosy. W pełni zagrają na odpust. Koszt całego remontu oszacowano na ok. 12.000 zł. Składka na ten cel będzie w najbliższą niedzielę. Mile widziani indywidualni sponsorzy, którzy będą umieszczeni w kronice parafialnej.
 1. Ks. Tomasz Atłas od 01.09.br. rozpocznie Msze św. gregoriańskie Za śp. Kazimierza Twaroga.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna