XXX Niedziela Zwykła (27 października 2013)

1.     Dzisiaj:

·        Rocznica poświecenia własnego kościoła;

·        W PCK-u trwa kiermasz misyjny; do nabycia „Bajki zza mórz i oceanów” (dobry prezent dla dzieci) – zapraszamy!;

2.     W tygodniu:

·        jutro – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Solenizantom składamy życzenia poparte modlitwą; o godz. 1600 – ks. Biskup ogłosi w Dobrej Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej;

·        w środę w radiu RDN N .Sącz o godz. 1930 Różaniec będzie prowadzić SRK z Tymbarku;

3.     W piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych:

·        porządek Mszy świętych  - jak w niedzielę;

·        godz. 1400 – Msza św. , a po niej procesja różańcowa na cmentarz za naszych zmarłych; o godz. 1600 – Mszy św. nie będzie;

·        godz. 1900 – przed kaplicą cmentarną będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych prowadzona przez młodzież – zapraszamy!;

4.     Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1-go do 8-go listopada jest zupełny. Warunki zyskania odpustu zupełnego:

·        spowiedź św. sakramentalna i Komunia Św.;

·        modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i w intencjach Ojca św.: Chwała Ojcu .

·        wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

·        Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych: codziennie w ciągu tygodnia przed i w czasie Mszy świętych.

5.     Wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę od południa Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego i spełnią w/w warunki – zyskują także odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać  jeden raz na dzień za jedną duszę.

6.     Pobożna forma niesienia pomocy zmarłym są wypominki: roczne (czytane w niedzielę) i jednorazowe (czytane w listopadzie). Prosimy o czytelne wpisywanie imion zaznaczeniem godziny (roczne) i składanie kartek w kancelarii.

7.     We Wszystkich Świętych będzie kwesta na cmentarzu na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.

8.     Od 02 listopada: modlitwa różańcowa za zmarłych:

·        w sobotę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny); porządek Mszy św.: 630; 700; 900 i 1700;

·        w niedzielę po Mszach św. o godz. 700 i 830 – zmiana tajemnic różańcowych;