III Niedziela Adwentu (15 grudnia 2013)

1. Dzisiaj: Komunikat w związku z nominacją biskupów pomocniczych diecezji tarnowskiej
  2. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu niech będą dzięki za ten święty czas Peregrynacji, który przeżywaliśmy w minionym  tygodniu.
  3. Składamy szczere i serdeczne podziękowanie wszystkim Drogim Parafianom za okazaną pomoc w przygotowaniu a przede wszystkim za bezprecedensową obecność na w uroczystości dniu powitania i rozpoczęcia Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego oraz relikwii: św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II; w szczególności dziękujemy:
    • delegacjom i osobom towarzyszącym, niosącym Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła;
    • prowadzącym całodobowe czuwanie przed Obrazem;
    • Druhom Strażakom na ręce p. Komendanta i Prezesa a także Komendantowi Policji Powiatowej w Limanowej min. za konwój samochodu-kaplicy do Tabaszowej;
    • S. Zakrystiance i pomagającym jej Siostrom oraz p. Marii;
    • Chórowi, Orkiestrze i KSM-wi z ks. Bogdanem i p. Organistą;
    • Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Stanisławem;
    • DSM-owi z ks. Witoldem i Siostrami;
  1. Pamiątką Peregrynacji Ikony Miłosierdzia Bożego w Parafii będzie:
    • Godzina Miłosierdzia każdego ósmego dnia miesiąca o godz. 1500;
    • ołtarzyk św. S. Faustyny w kaplicy Adoracji Najśw. Sakr.; Bóg zapłać p. rodzinie z Zamieścia za jego fundację;
    • obraz bł. Jana Pawła II – na filarze w głównej nawie kościoła; Pragniemy Jezu, aby dzięki Twemu Miłosierdziu nasza wspólnota była miłosierna, w której Ty, Jezu, znajdziesz kochające i ufające Tobie serca.
    • „Suche Dni Adwentowe” – modlitwa za rodziny oczekujące potomstwa;
    • jutro rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus;
    • wtorek – o g. 1300 – pogrzeb śp. Józefa Majerczyka; modlimy się za zmarłych
    • w środę o g. 1600 – adoracja Pana Jezusa prowadzona przez SRK;
    • spowiedź św. adwentowa będzie w sobotę 21 grudnia od g. 830 – 1700 (z przerwą od g. 1200 – 1400); w ciągu tygodnia ze wzgl. na wyjazdy kapłanów do spowiedź w sąsiednich parafiach – wieczorem nie będzie spowiedzi; prosimy nie odkładać spowiedzi na czas późniejszy;
  1. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Przed k-łem młodzież będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny.
  2. W zakrystii są jeszcze do pobrania świece rozprowadzane w ramach akcji Caritas. Do 20 bm będzie kontynuowana zbiórka produktów żywnościowych dla potrzebujących; dziękujemy P. Prezes GS i Woluntariuszom z ks. Stanisławem z Gimnazjum – za włączenie się w akcję Caritas: Bóg zapłać!
  3. W kancelarii – można zamawiać zdjęcia z Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego.
  4. Proszono aby ogłosić: w Ośrodku Zdrowia – 27.12. od g. 1400 będzie możliwość konsultacji okulistycznej.