Parafia Tymbark - I Niedziela Wielkiego Postu (17 lutego 2013)

I Niedziela Wielkiego Postu (17 lutego 2013)

1. Dzisiaj: Orędzie Ojca Św. Benedykta XVI na Wielki Post.
    • modlimy się za Ojca św. Benedykta XVI i Kościół Powszechny; o godz. 1500 – Gorzkie Żale i Msza św.; za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
    • po Mszy św. o godz. 1130 - Droga Krzyżowa prowadzona przez p. prof. Bogusława Sowę;
    • wspomagającym Wyższe Seminarium Duchowne modlitwą i składanymi ofiarami na tacę – wyrażamy wdzięczność: Bóg zapłać!
    • w czwartek po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie chętnych do chcą tworzyć Stowarzyszenie Rodzin Katolickich;
    • w piątek: Święto Katedry św. Piotra Apostola; o godz. 1515 i 1700 – Droga Krzyżowa;
    • w sobotę: o godz. 1900 w PCK – kolejna konferencja Kursu Przedmałżeńskiego;
  1. W najbliższą niedzielę: zbiórka na fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”;
  2. Z dniem dzisiejszym w naszej Parafii - diakon Grzegorz Sroka z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie rozpoczyna praktykę duszpasterską, którą zakończy 01.04. br. Jego Osobę i przygotowanie do kapłaństwa zawierzmy Bogu w modlitwie.
  3. Od 01 marca br. rozpoczną się zapisy do Parafialnego Przedszkola Integracyjnego w Tymbarku.
  4. Od 22.bm. – ks. prał. Tomasz Atłas rozpocznie Msze św. greg. za śp. Stefanię Sobczak.
  5. 24.02. o godz. 1230 wyjazd na Misterium Męki Pańskiej i Łagiewnik; zapisy u S. Krystyny.
  1. W minionym tygodni odeszły do wieczności: śp. Krystyna Smoter z Piekiełka i Ida Ichas z Tymbarku; zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ...
  2. Grupie Ministrantów – za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach LSO Dekanatu Tymbark w Piłce Nożnej Halowej - na ręce ks. Stanisława (Organizatora dekanalnego) i ks. Grzegorza (Opiekuna) - Serdecznie gratulujemy!