Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2013)

 1. Dzisiaj:
  • Misyjny Dzień Chorych;
  • kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej – przypominamy tym, którzy z różnych powodów jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i Komunii św.;
  • w naszej diecezji rozpoczyna się akcja „Stop aborcji” –zbierania podpisów pod projektem ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego; podpisy wraz z adresem zamieszkania i PESEL można składać na listach wystawionych i w PCK-u oraz
  • w różnych punktach na terenie Parafii;
 2. W niedzielę 26.maja o godz. 1130 – zapraszamy na wspólny Srebrny Jubileusz małżonków, którzy zawarli sakramentalny związek małżeński w 1988 roku; Srebrnych Jubilatów wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnej modlitwy i odnowienia ślubów małżeńskich;
 3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła; porządek Mszy św.: 700, 830, 1130 i 1700 (z nabożeństwem majowym).
 4. W tygodniu:
  • w środę św. Rity; o godz. 1230 – wyjazd chętnych do Krakowa na odpust ku czci św. Rity; zapisy w zakrystii;
  • czwartek – o godz. 1900 – nabożeństwo majowe prowadzone przez młodzież przy kapliczce na Zęzowie; zapraszamy!
  • piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • sobota – o godz. 900 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie ks. Biskup Ordynariusz udzieli diakonom święceń kapłańskich, także diakonowi Grzegorzowi Sroce; modlimy się za nowych kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  • o godz. 1130 – zapraszamy na wspólny Srebrny Jubileusz małżonków, którzy zawarli sakramentalny związek małż. w 1988 roku; Srebrnych Jubilatów wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnej modlitwy i odnowienia ślubów małżeńskich;
 6. Proszono aby ogłosić:
  • piątek od godz. 1400 – 1800 lekarz okulista będzie wykonywał badanie dna oka itd. Szczegóły w „Chiramed w Tymbarku.
  • w niedzielę o godz. 1600 zebranie wiejskie w Podłopieniu;
 7.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Pawła Puto z Zamieścia; zmarłych polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu …

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna