Parafia Tymbark - XI Niedziela Zwykła (16 czerwca 2013)

XI Niedziela Zwykła (16 czerwca 2013)

1. Dzisiaj:
    • w Starym Sączu przed Ołtarzem Papieskim i całej naszej Diecezji – Diecezjalne Święto Rodzin;
    • o godz. 1600 – Nab. czerwcowe i Msza św.;
    • jutro - św. Alberta Chmielowskiego;
    • w środę o godz. 1800 – Nowenna Do Matki Bostkiej Nieustającej Pomocy i Msza św.;
    • w piątek – św. Alojzego Gonzagi; o godz. 1800 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    • w sobotę o godz. 1900 - zapraszamy młodzież na nocne czuwanie do Bazyliki Limanowskiej w związku z 30 rocz. Rekoronacji Figury MB. Zakończenie ok. godz. 330. Program – na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy!
  1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont i konserwację Kaplicy Grobowej Myszkowskich, którą wspomniana Rodzina przekazała na własność Parafii. Po ukończeniu prac zewnętrznych i w wewnątrz – kaplica ta będzie służyła naszej Wspólnocie Parafialnej jako kaplica przedpogrzebowa, z której ciała zmarłych będą przenoszone do kościoła a z kościoła na cmentarz. Kaplica została wpisana w rejestr zabytków i na  tej podstawie dzięki przychylności Zarządu Województwa Małopolskiego – otrzymaliśmy 20 tyś. zł. na pokrycie kosztów remontu dachu (ok. 41 m2) oraz remontu górne kondygnacji ścian szczytowych i innych części elewacji zewnętrznej. Całkowity koszt zaplanowanego na ten rok remontów wynosi 34.680,62 zł (w tym ze środków własnych 14.680,62 zł). Szczegóły planu prac i ich kosztorys jest do wglądu w kancelarii parafialnej. W związku z potrzebą wkładu własnego (ponad 14 tyś. zł.) – zwracamy się do Was z prośbą o składanie dobrowolnych ofiar na ten cel wgł. własnego uznania i możliwości (anonimowo, czy też w podpisanych z adresem kopertach lub na konto bankowe: Parafia Rzym-Kat. pw. Narodzenia NMP Tymbark 57, nr rachunku: 97 85890006 0190 0750 2293 0004) do 15.08.br. Licząc na Waszą - Drodzy Parafianie dotychczasową znaną ofiarność, zrozumienie i życzliwość – z góry wyrażamy wdzięczność: Bóg zapłać!