Niedziela Chrztu Pańskiego (12 stycznia 2014)

 1. Wracamy myślą do momentu własnego Chrztu św. oraz zastanawiamy się nad jego znaczeniem i skutkami. W Parafii sakramentu Chrztu św.:
  • udziela się w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 1130;
  • dziecko należy wcześniej zapisać w kancelarii, okazując: świadectwo urodzenia dziecka i świadectwo ślubu kościelnego rodziców (jeśli był poza Parafią), uczestniczyć w katechezie chrzcielnej;
  • na świadków chrztu św. dziecka (chrzestnych) należy prosić ludzi, którym prawo kościelne na to pozwala;
  • w sytuacji, kiedy życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo śmierci (np. dziecko nagle słabnie) i jest nie ochrzczone, wtedy każdy z domowników ma obowiązek udzielić temu dziecku sakramentu Chrztu św., w następujący sposób: polewając głowę dziecka jakąkolwiek naturalną wodą, równocześnie wypowiedzieć słowa: „(imię), ja ciebie chrzczę w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Taki przypadek należy zgłosić w kancelarii parafialnej;
  • szczegółowe informacje na temat chrztu św. są dostępne na stronie internetowej naszej parafii;
 1. Dzisiaj: w czasie Mszy św. o g. 1000 – uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych; bezpośrednio po Mszy św. – dzieci i młodzież udadzą się do domów na terenie naszej Parafii, zostawiając okolicznościowe pamiątki.
 2. W tygodniu:
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w sobotę rozpoczyna się Tydzień powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan;
 1. W sobotę i niedzielę 25 i 26 stycznia odbędzie się w naszej Parafii Festiwal KolędowyMałemu Jezusowi”. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa; szczegóły i regulamin znajduje się na stronie internetowej parafii.
 2. W sobotę 18.01. zapraszamy na plebanię na spotkanie opłatkowo-kolędowe: Caritas, Duszpasterską Radę paraf., Stowarzyszenie Rodzin Kat., Chór, Poradnię Rodzinną, oraz rodziców kapłanów i sióstr zakonnych z naszej Parafii. W niedzielę zaś 19.01. – na spotkanie opłatkowe zapraszamy do PCK-u nauczycieli czynnych i emerytów z naszego dekanatu.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna