V Niedziela Wielkiego Postu (6 kwietnia 2014)

 1. Dzisiaj:
  • zasłonięte krzyże przypominają nam rozpoczęcie okresu Męki Pańskiej;
  • po Mszy św. o godz. 1130 – Droga Krzyżowa; o godz. 1500 – Gorzkie Żale;
 1. W tygodniu:
  • poniedziałek – godz.1700 – spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św.
  • wtorek (08.04.) o godz. 1500Godzina Miłosierdzia Bożego, jako pamiątka Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego 08. grudnia ub. roku; serdecznie zapraszamy!
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • piątek – w czasie Mszy św. o godz. 18 – ks. Bp Jan Piotrowski udzieli Sakramentu Bierzmowania 143 kandydatom, w tym 106 z tymbarskiego Gimnazjum (w tym 20 z Piekiełka); kandydaci, świadkowie i rodzice, którzy wcześniej przystąpią do spowiedzi św. – zgromadzą się w kościele już o godz. 1730; spowiedź św. w ciągu tygodnia przed i w czasie Mszy św.; z racji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i przyjęcia gości – ks. proboszcz udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych; Droga Krzyżowa o godz. 1500;
  • w sobotę – kolejna konferencja Kursu Przedmałżeńskiego;
 1. W dniach od 05. do 14 kwietnia w sklepach Centrum w Tymbarku i Zamieściu – dzięki przychylności Zarządu GS z Panią Prezes – Caritas (młodzież z woluntariatu – będzie zbierać produkty spożywcze dla potrzebujących.
 2. Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa: rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne; prosimy dostosować się do następującego porządku: Msze św.:
  • 700 i 830 – z nauką dla rodziców;
  • 1000 – z nauka dla dzieci;
  • 1130 – z nauką dla młodzieży pracującej i szkolnej;
  • 1500 – na Gorzkich Żalach nauka dla wszystkich;

Nauki rekolekcyjne będzie głosił O. Andrzej Mikołajczyk, karmelita z Chyżnego; Spowiedź św.: Wielki. Wtorek od 830 – 1800; w dniach rekolekcji – nie będzie Mszy św. o godz. 630. program rekolekcji do pobrania ze stolika z prasą oraz na stronie internetowej Parafii; uczestnictwo we wszystkich naukach rekolekcyjnych jest obowiązkowa (w sumieniu);

 1. W Niedzielę Palmową:
  • na Rynku poświecenie palm i procesja z palmami do kościoła o godz. 1000; po Mszy św. konkurs palm;
  • złożymy składkę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;
  • o godz. 800 – wyjazd chętnej młodzieży do Tarnowa na Diecezjalne spotkanie młodzieży; zapisy w kancelarii, koszt 10 zł.; Zaproszenie Ks. Biskupa;

 

 1. W zakrystii są jeszcze do pobrania baranki wielkanocne.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Kordeczka i Jan Grzyb z Zamieścia oraz Stefan Skrzekut z Nowego Targu – Dobry Jezu

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna