Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (21 kwietnia 2014)

  1. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególnie dziękujemy: Służbie Liturgicznej Ołtarz z ks. Stanisławem, DSM-wi z S. Mariolą, , Strażakom, Chórowi z p. Organistą, Panom wykonującym Pasję, Orkiestrze, budującym „Ciemnicę” i Grób Pański (młodzieży z ks. Stanisławem i ks. Bogdanem oraz, p. Janowi; PP. Pachowiczom, S. Rafaeli a także tym, którzy ofiarowali i przygotowali dary dla potrzebujących (GS z P. Sędzik – Prezes; PP. Ściankom, woluntariuszom z ks. Stanisławem, Caritasowi – Bóg zapłać!
  2. Tym, którzy dzisiaj modlitwą i ofiarą na tacę wspomagają katolickie Uczelnie Uniwersytet JP II w Krakowie i KUL – Rektorzy dziękują: Bóg zapłać!
  3. W tygodniu: Dni w Oktawie Wielkanocy:
    •  Nowenna do Miłosierdzia Bożego przygotowująca nas do kanonizacji Bł. Jana Pawła II – codziennie przed Mszą św. wieczorną;
    •  w sobotę po Mszy św. - od godz. 700 w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie można pobierać kanonizacyjną iskrę Miłosierdzia - zapalając przyniesioną ze sobą świecę od znajdującego się na stoliku światła przywiezionego z Tarnowa; niech to zapalone w każdym domu światło będzie symbolem naszego oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II; w sobotę o godz. 2300 – rozpocznie się nasze parafialne czuwanie papieskie zakończone Mszą św. z niedzieli o godz. 2400; w związku z zaleceniem Biskupów – ze względu na transmisję z Watykanu - w niedzielę o godz. 1000 nie będzie Mszy św.; natomiast Msza św. z godz. 1130 – będzie przesunięta na godzinę 1200;
  1. Suma odpustowa w Podłopieniu – wyjątkowo w tym roku będzie w niedzielę o godz. 1500.
  2. Wtorek o godz. 1300 – Pogrzeb śp. Wiktorii Tajduś z Zamieścia; modlimy się: Dobry Jezu .

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna