XXXII Niedziela Zwykła (9 listopada 2014)

 1. Dzisiaj:
  • Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – przypomina nam o potrzebie uświadomienia sobie, że co 5 minut ginie za wiarę jeden chrześcijanin tylko za to, że odmawiają wyrzeczenia się wiary w Chrystusa; wspierajmy Ich modlitwą i świadectwem osobistej wiary:
  • o godz. 1600 – Msza św. i Różaniec św. za dusze wypominane;
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarą na tacę pokrywają należność za śmieci na rzecz Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w wysokości blisko 13 tyś. zł;
 1. Wszystkim, tak licznie Zgromadzonym w piątek na Koncercie Ku Niepodległej - za dane świadectwo miłości naszej Ojczyzny - wyrażamy wdzięczność imieniem Organizatorów oraz wspaniałych Wykonawców (Panowie: Jerzy Zelnik, Bogusław Morka i Robert Grudzień): Bóg zapłać!
 2. W tygodniu:
  •  wtorek – Św. Marcina; 96 Rocznica Odzyskania Niepodległości oraz 100. Rocznica Czynu Legionowego; o godz. 1100 – będzie Msza św. dziękczynna w intencji Ojczyzny z intencji: Światowego Związku Żołnierzy AK (Koło w Tymbarku), Związku Strzeleckiego Strzelec, Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tymbarku, Rady i Wójta Gminy;
  • środa – o godz. 1600 – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; o godz. 1700 - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; o godz. 1700 – Msza św. w intencji Ks. Witolda z racji Jego Imienin; Solenizantom i Ks. Witoldowi składamy życzenia poparte modlitwą;
  • czwartek – świętych pierwszych męczenników Polski;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
 1. Z przyczyn od nas niezależnych – nie będą rozprowadzane dzisiaj flagi.
 2. W związku z nadchodzącymi wyborami – dobrze ukształtowane sumienie przestrzega nas przed grzechem zaniechania oraz wzywa do głosowania na osoby wyróżniające się odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, na ludzi moralnych o wysokim poziomie etycznym, chroniących życie i stawiających na zdrową, naturalna rodzinę; głosujmy na ludzi sumienia.
  W związku z nielicznymi plotkami – informujemy, że nikt z Komitetów Wyborczych nie może powoływać się na specjalne poparcie księży z Parafii bo to jest kłamstwo
  Apel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
   

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna