Wniebowstąpienie Pańskie (17 maja 2015)

 1. Dzisiaj:
  • trwa Nowenna do Ducha Świętego;
  • Bóg zapłać wszystkim. którzy składają swoje ofiary na Światowe Spotkanie Młodzieży w Polsce;
  • godz. 1600 – nabożeństwo majowe i Msza św.;
 1. W tygodniu:
  • poniedziałek, wtorek i środa – przeniesione Dni Krzyżowe; po Mszy św. o godz. 1800 będą procesje błagalno – ekspijacyjne: poniedziałek – z kościoła do kapliczki: ul Kazimierza Wlk. k/Pani Kordeczkówny; wtorek – z kościoła do kapliczki obok Floradu na Podłopieniu; środa – procesja z kościoła do kaplicy na Górach, gdzie będzie Msza św.; serdecznie zapraszamy wszystkich (mamy za co Bogu dziękować i dalej prosić o wybawienie od różnorakich żywiołów i kataklizmów oraz prosić o bł. Boże w każdej pracy);
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego; św. Rity; wyjazd do Krakowa na odpust św. Rity; koszt 25 zł; zapisy w zakrystii;
 1. Najbliższa niedzielaUroczystość Zesłania Ducha Świętego;
  • zakończenie Okresu wielkanocnego i czasu Komunii św. Wielkanocnej - o czym przypominamy tym, którzy z różnych powodów jeszcze nie przystąpili do Komunii św. wielkanocnej;
  • godz. 1130 – wspólny Złoty Jubileusz małżeństw; zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami do wolnej modlitwy dziękczynno błagalnej;
  • II-ga tura wyborów Prezydenta RP przypomina nam moralny obowiązek w sumieniu uczestnictwa w wyborze; módlmy się także słowa św. Jana Pawła II:  Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” - naszej Ojczystej Ziemi.
 1. 31.05. o godz. 1130 – będzie wspólny Srebrny Jubileusz małżeństw dla tych, którzy zawarli sakramentalny związek małżeński w roku 1990 – zapraszamy!
 2. Odszedł do wieczności śp. Paweł Guzik z Tymbarku; modlimy się: Dobry Jezu ..
 3. Proszono aby ogłosić:
  • Wójt Gminy informuje, że do 20 maja br. trwa nabór wniosków na pozyskanie środków dofinansowania montażu paneli fotowoltaicznych. Rozpoczęto projektowanie kanalizacji w Podłopieniu i na  Pasternikach. Wójt zwraca się z prośbą o zrozumienie i wyrażenie zgody na przeprowadzenie sieci kanalizacyjnej przez Państwa działki.
  • Szczegółowe informacje dostępne są na gminnej stronie internetowej oraz w urzędzie gminy.
  • od 18 bm. GOPS prowadzi rekrutacje uczniów na półkolonie;
  • OSP w Tymbarku dziękuje tym, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę kwestującym strażakom; Msza św. za wspierających działalność straży będzie 01.06.o godz. 1800;

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna