Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia 2015)

  1. Dzisiaj:
  • modlimy się za naszą Ojczyznę i o bł. Boże dla rolników;
  • porządek Mszy św. – niedzielny; o godz. 1130 – w czasie Mszy św. poświecenie wieńców żniwnych – jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa;
  • po Mszach św. – poświęcenie ziół;
  1. Jutro - 16.08.br. niedziela – nasza Parafia będzie przeżywać Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwracamy się do Was z gorącą prośbą, abyście włączyli się w to eucharystyczne nabożeństwo po każdej Mszy św. i w czasie pomiędzy Mszami świętymi. Jutro – niedziela - o g. 1130 - Msza św. w intencji S. Blanki – Zakrystianki, która decyzją Władz zakonnych została przeniesiona do Komańczy.
  2. Wtorek o godz. 1600 – pogrzeb śp. Genowefy Kulik z Zaolzia; modlimy się za zmarłymi: Dobry Jezu
  3. W zakrystii trwają zapisy chętnych na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na powitanie Pieszych Pielgrzymów w dniu 25. bm.
  4. W związku odnawianiem kaplicy bocznej Św. Rodziny – kaplica ta dzisiaj i jutro będzie zamknięta. W przyszłą niedzielę złożymy ofiarę na odnawianie ścian w obydwu kaplicach.
  5. W zawiązku z trwającą suszą – P. Wójt Gminy Tymbark zwraca się z apelem o oszczędne korzystanie z wody. Długotrwały brak opadów - może powodować okresowe przerwy w dostawie wody z wodociągów gminnych. Staramy się by utrudnienia te były jak najmniejsze.
  6. Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w Gościu Niedzielnym i Niedzieli.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna