XXIII Niedziela Zwykła (6 września 2015)

 1. Dzisiaj: Komunikat Bpa;
  • w nawiązaniu do Komunikatu Bpa Ordynariusz - organizujemy autokarową pielgrzymką do Łagiewnik; zapisy z wpłata 20 zł w zakrystii;
  • Bóg zapłać za składane ofiary na pokrycie kosztów malowania kaplic w naszym kościele; obecnie malowana jest zakrystia; dziękujemy młodzieży z KSM, która prowadzi kwestę na rzecz chorego Marcinka;
 1. W tygodniu:
  • poniedziałek - spotkania: godz. 1700 z ministrantami; godz. 1900 z lektorami;
  • wtorek – Uroczystość Narodzenia NMP – patronalne święto naszej Wspólnoty parafialnej; porządek Mszy św. z poświęceniem ziarna: 700; 830; 1130; 1700; o godz. 1500 będzie kolejna Godzina Miłosierdzia – jako pamiątka Nawiedzenia Obrazu Jezu Ufam Tobie;
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • czwartek godz. 1800 – spotkanie klas III-cich i ich rodziców z Gimnazjum;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 1800 (piątek) – rozpoczną się Dni skupienia prze naszym odpustem; kolejne konferencje dla wszystkich szczególnie rodziców i wychowawców: w sobotę o godz. 800 i 1800 (o godz. 700 – nie będzie Mszy św.) - zapraszamy; spowiedź św. przed odpustem w ciągu tygodnia w czasie Mszy świętych. Uczestnictwo w dniach skupienia będzie także dalszym przygotowaniem do zbliżających się Misji Parafialnych, które będą w dniach od 04 do 11 października br. - (prosimy rodziny, w których są chorzy lub w osoby podeszłym wieku - aby od dnia dzisiejszego pobierali specjalny List do Chorych i zachęcali chorych do modlitwy za zbliżające się Misje Parafialne);
  • sobota – Najświętszego Imienia Maryi; o godz.800 i 1800 konferencje dla rodziców i wychowawców; (o godz. 700 – nie będzie Mszy św.);
 1. Przyszła niedziela:
  • w czasie Mszy św. kolejne konferencje w ramach Dni Skupienia głoszone przez ks. dr Adam Adamski prof. filozofii ze Zgromadzenia Księży Filipinów z Gostynia;
  • godz. 1100- sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. mgr Jan Urbański – nasz Rodak, który w tym roku przeżywa Srebrny Jubileusz Kapłaństwa; koncelebransami będą nasi Księża Rodacy; po sumie będzie procesja eucharystyczna; prosimy o jej przygotowanie: zabranie feretronów, wieńców żniwnych, chorągwi, prosimy poczty sztandarowe z poszczególnych szkół i instytucji; niech przyjdą dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, DSM, KSM, Liturgiczna Służba Ołtarza, Róże; zapraszamy Strażaków, Chór i Orkiestrę; za wzgl. na odpust – o godz. 1000 – nie będzie Mszy św.;
 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wojciech Banach z Zamieścia – Dobry Jezu ..

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna