XXIV Niedziela Zwykła (13 września 2015)

 1. Dzisiaj:
  • W naszej Parafii  - Dzień Odpustu; przypominamy: każdy, kto jest po spowiedzi św., przyjmie Komunię św., nawiedzi kościół parafialny, pomodli się w intencjach Ojca św., oderwie się od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego) – może zyskać odpust zupełny, tzn. darowanie kary doczesnej;
  • godz. 1100 – sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Jan Urbański, który przeżywa Srebrny Jubileusz Kapłaństwa; Osobę i gorliwą pracę duszpasterską w Parafii Tonie k/Krakowa Ks. Jubilata otoczmy swoją modlitwą; o godz. 1000 – dzisiaj nie będzie Mszy św.;
  • Bóg zapłać ks. prał. dr. Adamowi Adamskiemu za głoszone Słowo Boże w czasie Dni Skupienia i w uroczystość odpustową;
 1. W tygodniu:
  • jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; zadbajmy o wygląd krzyży przydrożnych i w domu;
  • wtorek rozpoczyna się tygodniowy odpust w Limanowej; wyjątkowo w tym roku Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii do Limanowej będzie we wtorek (wyruszy o godz. 1430 na Mszę św. o godz. 1730) - z tej racji, że w najbliższą sobotę udajemy się z pielgrzymką diecezjalną do Łagiewnik by podziękować Bogu za łaski Peregrynacji Obrazu Jezu ufam Tobie w Diecezji i naszej Parafii;
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • czwartek – godz. 1930 – zapraszamy na czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego; św. Stanisława Kostki;
  • sobota o godz. 930 wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach; są jeszcze wolne miejsca – zapisy w zakrystii z wpłata 20 zł;
  • w niedzielą zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JPII w Krakowie i Tarnowie;
 1. Rodzice Marcina Sporka serdecznie dziękują wszystkim za złożone ofiary na operację chorego synka w wysokości 16.950 zł i 25 Euro; Bóg zapłać także młodzieży, która ochoczo zaangażowała się w tę akcję charytatywną.
 2. Pewnej Rodzinie z Tymbark-Nowosądecka za złożenie znacznej ofiary na zagospodarowanie strychu plebanii – wyrażamy wdzięczność: Bóg zapłać!
 3. W zakrystii można pobierać kalendarze rolnicze w cenie 20 zl.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna