Parafia Tymbark - XXIX Niedziela Zwykła (18 października 2015)

XXIX Niedziela Zwykła (18 października 2015)

 1. Dzisiaj:
  • Światowy dzień Misyjny – modlitwą oraz ofiarą na tacę wspieramy misje;
  • za zgodą Kurii Diecezjalnej w Tarnowie – woluntariusze prowadzą kwestę na pomoc dla ciężko chorego Krystiana Szewczyka z Łososiny G.;
 1. W tygodniu:
  • wtorek – św. Jana Kantego;
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • czwartek - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej; 1700 –spotkanie dzieci klas II-ich i ich rodziców; o g. 1900 – czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież;
  • niedziela – Rocznica Poświecenia Własnego Kościoła; w nawie głównej naszego kościoła zamontowano nowy projektor w cenie ponad 5 tyś. zł; w najbliższą niedzielę składka będzie na pokrycie kosztów zakupu i montażu;
 1. Zapraszamy do oglądania różańców wykonanych przez dzieci.
 2. Pobożną formą niesienia pomocy zmarłym są wypominki: roczne (czytane w każdą niedzielę) i jednorazowe (czytane w listopadzie). Prosimy czytelne wpisywanie imion z zaznaczeniem godziny czytania (roczne) i składanie w kancelarii.
 3.  Bóg zapłać p. Rodzinie z Tymbarku z znaczną kwotę na adaptację strychu plebani. Znaleziono klucze – do odbioru w kancelarii.
 4. W przyszłą niedzielę  - zmiana czasu z letniego na zimowy. W związku z wyborami – Biskupi wydali następujący Komunikat:

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zarządzonymi na dzień 25 października 2015 roku

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).

Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

 Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

 

 1. Zachęcamy do lektury Niedzieli oraz Gościa Niedz. - gdzie jako ludzie kierujący się wartościami chrześcijańskimi znajdziemy zasadnicze kryteria wyboru partii, pamiętając że głosując na osobę - wybieramy partię, która będzie rządziła.(artykuły: „Wybory w sprawach sumienia").