Parafia Tymbark - Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada 2015)

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada 2015)

1. Dzisiaj:
    • do południa porządek Mszy św. – niedzielny; o godz. 1400 – Msza św. na cmentarzu i różaniec za zmarłych; o godz. 1600 Mszy św. nie będzie;
    • godz. 1900 – na Cmentarzu będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych – prowadzona przez młodzież – zapraszamy!
  1. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1-8 listopada jest zupełny. Warunki zyskania odpustu zupełnego:
    • spowiedź św. sakramentalna i Komunia św.;
    • modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę … i w intencjach Ojca św.: Chwała Ojcu
    • wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
  1. Wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę od południa Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego i spełni w/w warunki – zyskują także odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać jeden raz na dzień za jedną duszę.
  2. Pobożną formą niesienia pomocy zmarłym są wypominki: roczne (czytane w niedzielę) i jednorazowe (czytane w dni powszednie w listopadzie). Prosimy o czytelne wpisywanie imion z zaznaczeniem godziny (przy rocznych) i składanie kartek w kancelarii.
  3. Na cmentarzu trwa kwesta dla Wyższego Seminarium Duchownego.
    • poniedziałek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny); Msze św.: 630; 700; 900 i 1700; godz. 830 – Jutrznia za zmarłych;
    • wtorek o 18.00 spotkanie ministrantów
    • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; św. Karola Boromeusza;
    • I czwartek – o 17.00 spotkanie młodzieży z klas III Gimnazjum i ich rodziców; modlitwa o powołania do służby Bożej;
    • I piątek – wotywa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1600; odwiedziny chorych od 830;
    • I sobota – wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1600;
  1. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym; zbiórka do puszek na Syrię.
  2. Rodzice Krystiana Szewczyka serdecznie dziękują za złożoną kwotę (1.820 zł i 1 Eu) na leczenie dziecka.
  3. Organizacja Kościół w Potrzebie - zwyczajem lat ubiegłych – prosi, aby do 13.11.br (do godz. 900 składać obok wejścia do magazynu na parkingu zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Bliższe informacje: tablica ogłoszeń, strona internetowa Parafii. (Ogłoszenie o zbiórce zużytego sprzętu)