II Niedziela Adwentu (6 grudnia 2015)

 1. Dzisiaj: składającym ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – wyrażamy wdzięczność: Bóg zapłać;
 2. Wczoraj, 5 grudnia w Peru, zostali wyniesieni do chwały ołtarzy trzej męczennicy, wśród których są dwaj polscy franciszkanie: ojciec Michał Tomaszek oraz ojciec Zbigniew Strzałkowski (z naszej diecezji). W uroczystości uczestniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.
 3. Wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny:
  • w Kościele rozpoczyna się Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Ojca św. Franciszka. Będzie trwał do 20 listopada 2016 r. Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia będzie połączone z II-gą rocznicą Nawiedzenia Obrazu Jezu ufam Tobie i relikwii  świętych: S. Faustyny i Jana Pawła II: w związku z tym:
  • w czasie, między Mszami będzie adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia, adoracja i Msza św. o godz. 1700; (Jubileuszowy Rok Miłosierdzia);
  • porządek Mszy św.: 600; 830; 1130;1700; w Piekiełku: 1600;
  • godz. 1700 – przyjęcie dziewcząt do DSM przygotowanych przez S. Agnieszkę;
 1. W tygodniu:
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; o godz. 1600 Adoracja przygotowana i prowadzona przez Stow. Rodz. Katolickich;
  • czwartek – o godz. 1700 – spotkanie duszpastersko-katehetyczne dzieci komunijnych i ich rodziców;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
 1. W dniach od 06. do 19 grudnia w sklepach Centrum w Tymbarku i Zamieściu – dzięki przychylności Zarządu GS – Caritas (młodzież z wolontariatu – będzie zbierać produkty spożywcze dla potrzebujących.
 2. W minionym tygodniu w parafii Krasne-Lasocice odbył się pogrzeb nagle zmarłego śp. ks. Marka Soboty tamtejszego proboszcza. Jego duszę i dusze zmarłych Kaplanów polecajmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ..
 3. Proszono aby ogłosić:
  • Chór Mieszany „Canticum Jubilaeum” w Limanowej zaprasza chętnych do śpiewu i pracy.
  • Komenda Powiatowa Policji w Limanowej apeluje, ostrzega i prosi o rozwagę wszystkich użytkowników dróg . Przypomina pieszym poruszających się po drogach o obowiązku noszenia na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych.
 1. Lektorzy rozprowadzają wartościową książkę „Ewangelia – słowo na każdy dzień 2016 r.” - zachęcamy do jej nabywania. 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna