2016.01.10. - Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiaj:
  • Wracamy myślą do momentu własnego Chrztu św. oraz zastanawiamy się nad jego znaczeniem i skutkami. W Parafii sakramentu Chrztu św.:
   • udziela się w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 1130;
   • dziecko należy wcześniej zapisać w kancelarii, okazując: świadectwo urodzenia dziecka i świadectwo ślubu kościelnego rodziców (jeśli był poza Parafią), uczestniczyć w katechezie chrzcielnej;
   • na świadków chrztu św. dziecka (chrzestnych) należy prosić ludzi, którym prawo kościelne na to pozwala;
   • w sytuacji, kiedy życiu dziecka zagraża niebezpieczeństwo śmierci (np. dziecko nagle słabnie) i jest nie ochrzczone, wtedy każdy z domowników ma obowiązek udzielić temu dziecku sakramentu Chrztu św., w następujący sposób: polewając głowę dziecka jakąkolwiek naturalną wodą, równocześnie wypowiedzieć słowa: „(imię), ja ciebie chrzczę w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Taki przypadek należy zgłosić w kancelarii parafialnej;
   • szczegółowe informacje nt. chrztu św. są dostępne na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Bóg zapłać tym, którzy: przyjęli Kolędników misyjnych, organizatorom (Księżom i  Siostrom) a przede wszystkim dzieciom i młodzieży za zebrane na misje 8.052 zł.
 2. W tygodniu:
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • w najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w Tymbarku i kaplicy w Piekiełku;
 1. W sobotę i niedzielę 30.01 i 31.01 odbędzie się w naszej Parafii Festiwal Kolędowy „Małemu Jezusowi”; odbywać się będzie w  Bibliotece Gminnej w Tymbarku i na hali sportowej obok Biblioteki. Festiwal jest konkursem otwartym dla każdego. Szczegóły na stronie internetowej Parafii; pragniemy podczas niedzielnego koncertu zorganizować konkurs z nagrodami. Wszystkich chętnych przy organizacji prosimy o kontakt z Ks. Bogdanem.
 2. Strażacka Orkiestra „Tymbarski Ton”- serdecznie dziękuje za złożone 27.12.ubr. datki, z które zostanie zakupiony kolejny instrument muzyczny.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna