2016.02.07. - V Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 40-sto godzinnego nabożeństwa; rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość;
  • Bóg zapłać za składane ofiary na rzecz pokrycia kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła i kaplicy w Piekiełku;
 1. W najbliższą SRODĘ poprzez posypanie głów popiołem rozpoczniemy 40-dniowy OKRES WIELKIEGO POSTU, w czasie którego powinniśmy się przygotować na Święta Zmartwychwstania Pańskiego;

W ŚRODĘ POPIELCOWĄ:

  • obowiązuje POST ŚCISŁY – katolików, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego i polega na ograniczeniu spożywania posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jeden do sytości;
  • obowiązuje ABSTYNENCJA – obowiązuje katolików od 14-tego roku życia do śmierci i polega na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych w: każdy piątek w ciągu roku i w Środę Popielcową. Zachęca się rodziców do tego aby swoje dzieci wychowywali od najmłodszych lat do abstynencji;
  • na Środę Popielcową nie ma żadnych dyspens od postu;
  • rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej;
  • Msze św. z posypaniem głów popiołem, o godz.: 700; 830; 1130 i 1700;
  • składka na cele charytatywne;
  • kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne Suche Dni);
 1. W Wielkim Poście będzie DROGA KRZYŻOWA: piątek - godz. 1500 i 1700.
 2. W czwartek NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 1000 – Msza św. za chorych z błogosławieństwem lourdzkim; w tym dniu jest możliwość odprawienia Mszy św. w domu chorego, który o to wcześniej poprosi; w sanktuarium  w Limanowej o godz. 1100 Msza św. dla chorych;
 3. I Niedziela W. Postu: o godz. 1500 będą GORZKIE ŻALE, kazanie pasyjne, po nabożeństwie  - Msza św.; po Mszy św. o godz. 1130 będzie Droga Krzyżowa.
 4. Organizatorom i Gospodarzom z ks. prefektem Bogdanem i P. Dyrektor Biblioteki i hali - wyrażamy wdzięczność za Festiwal Kolęd; nazwiska patronów i sponsorów są zawieszone na stronie internetowej Parafii.
 5. W sobotę: o godz. 1900 W PCK-u – rozpoczną się katechezy (zw. Kursem Przedmałżeńskim) – dla młodzieży która ukończyła 17 lat życia. Przypominamy: zaświadczenie ukończenia tego Kursu jest wymagane od narzeczonych , którzy zgłaszają się na zapowiedzi przedślubne.
 6. Zmarłych w minionym tygodniu: śp. Józefa Banacha i Marię Smoter polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu
 7. Proszono aby ogłosić:
  • 10 lutego od 900-1400 w Ośrodku Zdrowia będzie bezpłatne badanie słuchu;
  • zebrania wiejskie w niedzielę 14.02: godz. 1000-Tymbark OSP; godz. 1600-Zamieście świetlica;

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna