Parafia Tymbark - 2016.02.21. - II Niedziela Wielkiego Postu

2016.02.21. - II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj: Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami:
    • godz. 1500 – Gorzkie Żale i Msza św.; za udział w Gorzkich Żalach – można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
    • po Mszy św. o godz. 1130 – Droga Krzyżowa;
    • składającym ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i fundusz pomocy misjom Ad Gentesm – Bóg zapłać!
    • poniedziałek – święto Katedry św. Piotra, Apostola; spotkania: ministranci godz. 1600; lektorzy godz. 1800;
    • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
    • czwartek o godz. 1600 – adoracja Najświętszego Sakramentu Kółek Koronkowych – zapraszamy! Na Mszy św. o godz. 1700 spotkanie dzieci i ich rodziców przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.;
    • w piątek – Droga Krzyżowa o godz. 1515 i 1700;
    • w sobotę o godz. 1900 – kolejna konferencja Kursu Przedmałżeńskiego;
    • w niedzielę złożymy ofiarę na pokrycie kosztów ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych i kaplicy w Piekiełku (koszt ponad 5 tyś. zł);
  1. Decyzją Kongregacji Ewangelizacji Narodów, ks. prał. dr Tomasz Atłas  - nasz Rodak - został mianowany dyrektorem krajowym Papieskich Dzieł Misyjnych na  drugą, pięcioletnią, kadencję. – gratulujemy i polecamy Jego posługę Opatrzności Bożej.
  2. Na stronie internetowej tarnowskiego Gościa znajduje się relacja z ostatniego czuwania młodzieżowego.
  3. Zmarłą w minionym tygodniu śp. Marię Binda polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu
  4. Przypominamy: Zapisy dzieci zdrowych, niepełnosprawnych oraz na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - na rok szkolny 2016/17 do Parafialnego Przedszkola Integracyjnego im. Św. Kingi (przy kościele w Tymbarku) rozpoczną się 1 marca br.

Dni otwarte w Parafialnym Przedszkolu dla rodziców, którzy szukają przedszkola dla swojego dziecka będą:

• 26 lutego (piątek) od godz. 800 do 1600;
    • 27 lutego (sobota) od godz. 900 do 1200.