VI Niedziela Wielkanocna (1 maja 2016)

 1. Dzisiaj:
  • godz. 1600 – rozpoczęcie nab. majowych i Msza św.;
  • w Limanowej na Rynku o godz. 1815 rozpocznie się Peregrynacja Symboli ŚDM: Krzyża i Obrazu Matki Boże Salus Populi Romani – Zapraszamy!
 1. Wtorek: NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski:
  • porządek Mszy św.: 700, 830, 1130, 1600 – procesja z kościoła i Msza św. na Górach;
  • godz. 1130 Msza św. za Ojczyznę z int. Wójta, Rady Gminy, Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tymbarku oraz za dusze zmarłych strażaków i o bł. B. dla czynnych i ich rodzin z Gminy Tymbark;
  • Rocznica Konstytucji 3-go Maja (z 1791 r.);
 1. W tygodniu:
  • Dni Krzyżowe: procesja ekspijacyjno-błagalne przed Wniebowstąpieniem Pana Jezusa z modlitwą o dobre urodzaje i zachowanie od nieszczęść po Mszy św. o godz. 1800:
  • poniedziałek – z kościoła do kapliczki obok Floradu na Podłopieniu; Dzień Flagi RP;
  • wtorek (3 Maja)o godz. 1600 wyruszy procesja z kościoła do kaplicy na Górach, gdzie będzie Msza św. (w kościele o 1700 – nie będzie Mszy św.);
  • - środa – z kościoła (po Mszy św. o 1800) do kapliczki: ul Kazimierza Wlk. k/Pani Kordeczkówny; serdecznie zapraszamy wszystkich! (mamy za co Bogu dziękować i dalej prosić o wybawienie od różnorakich żywiołów i kataklizmów oraz prosić o bł. Boże w każdej pracy);
  • I czwartek – modlitwa o powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne;
  • I piątek – nab. ku czci Najśw. Serca Jezusowego o godz. 700 i 1800; spowiedź św. – jak dotychczas; od godz. 830 – odwiedziny chorych; rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego;
  • I sobota: o godz. 1930 – po Mszy św.  procesja z figurą MB Fatimskiej (prosimy przynieść lampiony); o godz. 1800 – nie będzie Mszy św.; od godz. 900 – 1030 – spowiedź św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych i rodzin przed I Komunią św.;
 1. Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  •  o godz. 1130 – I Komunia św.; dzieci z rodzicami i chrzestnymi zgromadzą się przed kościołem o godz. 1115;
 1. Parafia w Podegrodziu organizuje pielgrzymkę na uroczystość kanonizacyjną do Rzymu. Zapisy chętnych w Podegrodziu (Biblioteka Paraf.) do dnia 6 maja w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1830. Szczegóły na stronie internetowej Parafii Podegrodzie. Parafia w Sowlinach przyjmuje zapisy z wpłatą 200 zł na na Pielgrzymkę do Lichenia : 07-08 maja. Zgłoszenia u ks. Bogdana.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna