2016.05.29. - IX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj: List KEP o kanonizacji bł. Stanisława Papczyńskiego:
  • godz. 1130 Msza św. z okazji wspólnego Srebrnego Jubileuszu Małżeństw w naszej Parafii; po Mszy św. o godz. 1130 – procesja eucharystyczna;
  • Ks. Oskarowi Leśniakowi, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie – gratulujemy i modlimy się w Jego intencji;
 1. W tygodniu:
  • poniedziałek – zbiórki: 1700 – ministranci; 1900 – lektorzy;
  • wtorek w PCK-u o godz. 1600 – rozpocznie się egzamin klas drugich przed bierzmowaniem; zapraszamy rodziców;
  • środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy;
  • czwartek - zakończenie Oktawy Bożego Ciała; o godz. 1600 – Msza św., błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków;
  • w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; Dzień Modlitw i Świętość Życia Kapłańskiego; ze wzgl. na Uroczystość – w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych;
  • I sobota –Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; o godz. 1930 Msza św., po Niej Procesja Fatimska z rozważaniem różańca św. – zapraszamy!;
 1. W tym roku ks. Prałat Józef – Senior przeżywa 60-tą rocznicę święceń kapłańskich. W związku z tym – w niedzielę 05 czerwca o godz. 1130 – Dostojny Jubilat odprawi Mszę św. dziękczynną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji i w int. powołań do służby Bożej z naszej Parafii!
 2. W związku z Festynem Parafialnym, który odbędzie się 12 czerwca - serdecznie prosimy o wspaniałe wypieki naszych Gospodyń i wszelką pomoc.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie Bożego Ciała: budującym ołtarze, niosącym baldachim, feretrony, sztandary i chorągwie, pocztom sztandarowym ze szkół i innych instytucji, sypiącym kwiaty, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Strażakom, Chórowi, Orkiestrze, DSM, Siostrom …- Bóg zapłać!
 4. Młodzież rozprowadza przed k-łem płytę z Misterium  - jako cegiełkę na wyjazd młodzieży do Krakowa na SDM. W kancelarii lub u ks. Bogdana można zapisywać się na wyjazd do Krakowa. W naszym dekanacie zapisujemy się na Pakiet A – cały tydzień (670 zł – to całkowity koszt) lub Pakiet C (sobota/niedziela – 200 zł) – Zapraszamy! Szczegóły na str. internetowej KSM Tymbark.
 5. Na prośbę wielu Parafian pragniemy powołać Koło „Radio Maryja”. Prosimy chętnych do włączenia się w pracę Tego Koła o zgłaszanie się do kancelarii.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna