2016.08.15. - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Porządek Mszy św. niedzielny. Szczególnie modlimy się dzisiaj za naszą Ojczyznę w kolejną rocznicę cudu nad Wisłą i o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy trudzą się przy zbieraniu chleba i uprawie ziemi. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie wieńców żniwnych, jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa i błogosławieństwo w pracy, w czasie Mszy św. o godz. 1130.

2. Jutro nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do szczególniejszego uczczenia Jezusa Eucharystycznego. Niech nasze uwielbienie, dziękczynienie i prośby zanoszone przed Panem będą wyrazem wiary i wdzięczności za Jego obecność wśród nas. 

3. W środę wyruszy kolejna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Swój udział można jeszcze zgłaszać u przewodnika grupy. Tych, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Jak co roku będziemy towarzyszyli pielgrzymom modlitwą; relacje z pielgrzymki na falach diecezjalnego radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Wzorem lat poprzednich, we wtorek 25 sierpnia, będzie organizowana pielgrzymka autokarowa na wejście pielgrzymów na Jasną Górę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w  zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.

4. W przyszła niedzielę rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Maryjnym na Pasierbcu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. NZZ Solidarność organizuje zbiórkę podpisów za ograniczeniem handlu w niedzielę. Listy do wyrażanie poparcia dla tej inicjatywy można znaleźć na stolikach z tyłu świątyni. Zbieranie koordynuje w naszej parafii SRK. Podpisane listy należy oddać do pana Jan Platy.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna