2016.08.21. - XXI Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Tak liczny udział jest wyrazem Waszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego. Niech Bóg wynagradza obfitością łask. Cieszymy się w naszej parafii z codziennej adoracji. Zapraszamy do tego, by wstępować do Pana Jezusa  będąc w okolicach kościoła. Nawet krótka modlitwa niech staje się naszym uwielbieniem Boga i szukaniem umocnienia.

2. Ksiądz proboszcz dziękuje wszystkim, którzy zorganizowali i włączyli się w jego liturgiczne wprowadzenie w posługę w naszej parafii oraz wyraża wdzięczność za wszelkie przejawy życzliwości i zaufania.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja Apostoła, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Koronka do Bożego Miłosierdzia; w sobotę – wspomnienie św. Moniki.

4. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki i przewodnik dla pielgrzymujących duchowo na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Staramy się towarzyszyć pielgrzymom naszą modlitwą, a w czwartek 25 sierpnia wzruszmy na wejście pielgrzymki. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 4,45.  Jadąc do Częstochowy nawiedzimy sanktuarium w Leśniowie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do poniedziałku w  zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.

5. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski po każdej  Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Zwykły porządek Mszy św.: 6.30, 7.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.   

6. Rozpoczął się tygodniowy odpust w Sanktuarium Maryjnym na Pasierbcu. Szczegóły można znaleźć na plakacie w gablocie przed kościołem. Tradycyjna pielgrzymka z naszej parafii wyruszy do Matki Bożej Pasierbieckiej w sobotę 27 sierpnia. Wyruszamy z placu przed kościołem o godz. 21.00. Zachęcamy do udziału.  W przyszłą niedzielę również odpust ku czci św. Jan Chrzciciela w Górze św. Jana. Suma odpustowa o godz. 11.00.

7. Listy do wyrażanie poparcia dla inicjatywy ograniczenia handlu w niedzielę można znaleźć na stolikach z gazetami. Zbieranie koordynuje w naszej parafii SRK. Podpisane listy będą zbierane w następną niedzielę po Mszach przedpołudniowych. Zachęcamy do przemyślenia sprawy i poparcia tej inicjatywy.

8. W następną niedzielę będzie gościł w naszej parafii ks. Józef Zyzak kapłan diecezji tarnowskiej, który posługuje na misjach w Boliwii. Po Mszy świętej będzie zbierał ofiary na kościół Chrystusa Króla, który buduje z wiernymi tam na misjach. Już teraz dziękujemy za Waszą ofiarność i wsparcie dla różnych dzieł – także dla tej sprawy. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy państwu Danucie i Ryszardowi Wrońskim, którzy zakonserwowali drzwi i balustradę przy wejściu do kaplicy w Piekiełku. Bóg zapłać.

10. Proszono nas o ogłoszenie. W piątek 26 sierpnia, w Bibliotece w Tymbarku odbędzie się koncert „pożegnanie lata” z udziałem dzieci z Ukrainy. Zachęcamy do udziału. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej informuje, iż trwa nabór na rok szkolny 2016/2017 do bezpłatnych szkół dla dorosłych. Szczegóły na ulotce w gablocie parafialnej.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna