2016.10.16. - XXIX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 29. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym - godzina: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00; w kaplicy w Piekiełku – o godzinie: 9.30 oraz 15.00. Dzisiaj na każdej Mszy św. liczenie wiernych w ramach corocznych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

Przy kościele rozprowadzane jest dzisiaj wydawnictwo „Ewangelia na co dzień”, pomagające żyć ze Słowem Bożym każdego dnia i przygotować się do przeżywania Liturgii Słowa w czasie Mszy św. Zachęcamy do nabywania.

Msza św. o godz. 9.30 w kaplicy w Piekiełku w 30. rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego. Chcemy otoczyć modlitwą tych wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca posługi duszpasterskiej.

 

2. Dziękujemy jeszcze raz za zaangażowanie i włączenie się w Renowację Misji Świętych. Pamiętajmy o naszych rekolekcjonistach, Ojcach Redemptorystach. Módlmy się również o siłę do realizacji misyjnych zobowiązań.

 

3. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany różaniec. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec codziennie w kościele parafialnym o godz. 17.00 (w niedzielę o godz. 16.00); w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.00).

 

4. W tym tygodniu:

> we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto Służby Zdrowia, szczególna modlitwa w intencji osób pracujących w służbie zdrowia; 

> w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie w PCK-u wszystkich Zelatorek i Zelatorów Róż Żywego Różańca z naszej parafii;

> w czwartek o godz. 14.00 Msza św. w intencji Jubilatów przeżywających 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię dzieci oraz bliskich i przyjaciół Małżonków świętujących złoty jubileusz. Będziemy dziękować za ich miłość i małżeńską wierność oraz wypraszać potrzebne łaski;

> również w czwartek o godz. 19.00 comiesięczne czuwanie młodzieży – serdecznie zapraszamy młodzież z całej parafii;

> w sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli w Roku Jubileuszowym do sanktuarium w Tuchowie. Zapraszamy Nauczycieli do pielgrzymowania – zapisy u Sióstr i Księży Katechetów w szkole do środy;

> w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i swymi ofiarami składanymi na tacę wesprzemy misyjne dzieło Kościoła;

> również w najbliższą niedzielę w kaplicy w Piekiełku o godz. 9.00 Apel Papieski prowadzony przez Grupę Apostolską.

 

5. Spotkania grup parafialnych:

Aspiranci – w Tymbarku: 1. grupa w środę o 15.00; 2. grupa w czwartek o 15.00; 

LSO w Piekiełku – poniedziałek o godz. 17.00.

 

6. Bardzo prosimy, aby przy sprzątaniu grobów bliskich zmarłych przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachować troskę o wygląd całości naszego cmentarza parafialnego. Prosimy, by śmieci wyrzucać tylko do przeznaczonych do tego celu kontenerów przed bramą cmentarza.

W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii  można składać wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych, z zaznaczeniem, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane. 

 

7. W następnym tygodniu odbędzie się w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki tej zbiórce możemy pomóc w konkretnych projektach koordynowanych przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie i zadbać o ekologię naszego otoczenia. Szczegółowe informacje podamy w następną niedzielę.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.


9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.+ Kazimierz Dziadoń z Zamieścia; wspomnijmy również zmarłego 2 października śp. + Andrzeja Gąsiora z Zamieścia; powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna