2016.11.01. - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Wpatrujemy się w czasie dzisiejszej Uroczystości Wszystkich Świętych, w Kościół chwalebny w niebie. Niezliczona rzesza naszych sióstr i braci, którzy cieszą się  bliskością Boga, przypomina nam o powszechnym powołaniu do świętości. I my jesteśmy zaproszeni do wspólnoty z Bogiem.

Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30 (nie ma dziś Mszy popołudniowych ani w Piekiełku, ani w kościele parafialnym).

Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00. Po Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwa za naszych zmarłych.

O godz. 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona na cmentarzu przez młodzież. Dziękujemy młodzieży za tę formę pamięci o naszych bliskich i serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

2. Przez cały dzień na cmentarzu prowadzona jest zbiórka ofiar na utrzymanie i funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zbiórkę przeprowadza LSO, kierowana prze naszego alumna Marcina. Bóg zapłać za modlitwy i ofiary, którymi wspieracie tarnowskie seminarium – „serce naszej diecezji”.

 

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o: 6.30, 7.00 z Jutrznią za zmarłych, 9.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 17.00 z Nieszporami za zmarłych. W kaplicy w Piekiełku Msza św. o godz. 16.00. 

 

4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada Kościół daje nam łaskę zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych – czyli wyproszenie darowania im kar za grzechy odpuszczone, ale nie odpokutowane w ich życiu doczesnym. Od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać jeden odpust zupełny, ofiarowany za jedną duszą w czyśćcu cierpiącą.

Aby uzyskać odpust należy wypełnić warunki zwykłe:

1.        odbyć spowiedź sakramentalną (spowiedź może być odprawiona wcześniej i wystarcza do wielu odpustów)

2.        przyjąć Komunię świętą

3.        pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (np. Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo)

4.        wzbudzić intencję zyskania odpustu i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu (czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami)

Należy również spełnić czyny odpustowe:

            Jest to w dniach od 1 do 8 listopada pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych.

A w czasie od południa 1 listopada przez cały Dzień Zaduszny pobożne nawiedzenie kościoła lub  kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga

 

5. W zakrystii można jeszcze składać wypominki listopadowe i roczne. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św. w dni powszednie, czytając wypominki listopadowe. W niedzielę przed Mszami św. o 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku, modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki całoroczne.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna