2016.11.20. - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Z tego tytułu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2. Różaniec za zmarłych z wypominkami listopadowymi w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Bardzo prosimy tych, którzy jeszcze przed zimą chcą posprzątać groby, aby składali chryzantemy obok kontenerów.

 

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej – otoczmy modlitwą Pana Organistę oraz członków chóru parafialnego i orkiestry dętej.

 

4. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i zaduszki strażackie, na które zgromadzą się strażacy z całego dekanatu. Druhowie z naszej parafii będą się modlić już od godz. 16.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu za zmarłych strażaków.

 

5. W piątek o godz. 19.00 w PCK-u młodzież z KSM organizuje zbiórką zabawek, książek i słodyczy na prezenty dla dzieci z okolic Wilna. W sobotę o godz. 12.00 wyjazd młodzieży na diecezjalne spotkanie Synaj do Nowego Sącza. Serdecznie zapraszamy młodzież  na to wydarzenie, które jest kontynuacją  Światowych Dni Młodzieży. Zapisy u ks. Bogdana lub prezes KSM Emilii Puchała. W najbliższą niedzielę młodzież organizuje kiermasz misyjny.

 

6. Spotkanie LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 18.15, lektorzy o godz. 19.00.

 

7. Mając na uwadze dobro duchowe i po zasięgnięciu opinii wielu osób, wprowadzamy od przyszłej niedzieli pewną korektę porządku niedzielnych Mszy św. Osoby, które pracują w niedzielę i nie mogą być wtedy na Mszy św., będą mogły spełnić ten obowiązek w sobotę wieczór. Zgodnie z zasadami liturgii, Msza św. sprawowana  w sobotę o godz. 17.00 będzie odprawiana według formularza niedzielnego. Ukłonem wobec kończących zmianę w zakładach jest również mała korekta Mszy popołudniowej w kaplicy w Piekiełku – będzie się ona zaczynała kwadrans po 15.00 (czyli o godz. 15.15). Msza popołudniowa w Tymbarku będzie o godz. 17.00 w sezonie zimowym (o 18.00 w letnim).

A zatem porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę – 1. niedzielę Adwentu – będzie wyglądał następująco - w kościele parafialnym: w sobotę o godz. 17.00; w  niedzielę, zgodnie z utartą tradycją o 6.00, później o 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15. 

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. Proszono Nas o ogłoszenie: Centrum medyczne organizuje w Tymbarku 7 XII bezpłatne badanie wzroku.  Spotkanie organizacyjne kursu księgowości w piątek o godz. 17.00 w Bibliotece. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej. Komunikat gminy o śmieciach. 

 

10. Intencje Mszy.

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszłydo wieczności: śp. + Antonina Kulpa z Tymbarku i śp. + Janina Malec z Piekiełka. Powstańmy i pomódlmy się zazmarłych: Dobry Jezu

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna