2016.11.27. - 1 Niedziela Adwentu

1. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Idźcie i głoście. Hasło tego roku oraz podejmowane inicjatywy duszpasterskie mają nam uświadamiać obowiązek dawania świadectwa oraz głoszenia Ewangelii poprzez słowo i życie.

 

2. Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele parafialnym: w sobotę o godz. 17.00; w  niedzielę o: 6.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00!. W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15!. 

 

3. Zachęcamy do udziału w Mszach św. adwentowych. Msze poranne, zgodnie z tradycją, o godz. 6.00. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie dzieci. Prosimy, by na tę Mszę św. przychodziły z lampionami.

 

4. Dziś w PCK-u zapowiadany kiermasz misyjny. Zapraszamy po Mszy św. Szkolne koło Caritas z Piekiełka organizuje kiermasz ozdób świątecznych – dziś przy kaplicy w Piekiełku, a w następną niedzielę przy kościele parafialnym. 

 

5. W tym tygodniu:

> w poniedziałek przypada 7. rocznica święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za Pasterza diecezji, szczególnie będziemy polecać Jego osobę na Mszy św. o godz. 17.00;

> w środę święto św. Andrzeja Apostoła – odpust parafialny w Słopnicach;

> w pierwszy czwartek dziękczynienie za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwa o nowe powołania na Mszy św. o godz. 7.00. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy w tym dniu młodzież klas III Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach comiesięcznego przygotowania do sakramentu bierzmowania;

> w pierwszy piątek Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00; w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.30;

W piątek od godz. 8.30 – odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii. W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii;

> w pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00;

> w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 6.00 i 8.30, a w Piekiełku o 9.30 - zmiana tajemnic różańca. Również w przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

6. Bóg zapłać za ofiary składane na dekoracje i wystrój naszej świątyni. Można je składać w skarbonce przy kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.  Przy tej okazji dziękujemy s. Jolancie i p. Marii za troskę o piękno naszej świątyni.

7. Spotkanie grup parafialnych:

LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 18.15, lektorzy o godz. 19.00.

LSO w Piekiełku w poniedziałek: ministranci o godz. 16., lektorzy o godz. 18.30.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

10. Intencje Mszy.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna