2016.12.04. - 2. Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy 2. Niedzielę Adwentu; to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

Porządek Mszy św. niedzielnych – w kościele parafialnym: w sobotę o godz. 17.00; w  niedzielę o: 6.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00! W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15! Po Mszach św. o godz. 6.00 i 8.30 (w kaplicy w Piekiełku po 9.30) zmiana tajemnic żywego różańca. 


2. Dziś i w przyszłą niedzielę członkowie naszego parafialnego Caritas będą rozprowadzać w przedsionku kościoła świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża  - od 15 zł. Po Wigilii te świece można zanieść na cmentarz na groby naszych bliskich jako wyraz pamięci i duchowej łączności z nimi.

W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za posługę w zakrystii s. Jolanty oraz pana Organisty.


3. Zapraszamy do udziału w roratach. Msze dla dorosłych o godz. 6.00. Msze z kazaniem dla dzieci o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież gimnazjalną.


4. W tym tygodniu:

> w poniedziałek i wtorek św. Mikołaj zapowiada wizytę u grzecznych dzieci. W kontaktach z biurem św. Mikołaja pośredniczy ks. Bogdan;

> od środy rozpoczynamy cotygodniowe odmawianie różańca przez poszczególne Róże Żywego Różańca w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na tę daną środę całą różę, która będzie prowadzić modlitwę. Pierwszy różaniec w środę o godz. 16.30 poprowadzą zelatorzy Żywego Różańca z naszej parafii. Potem Msza św. ofiarowana w intencji wszystkich sióstr i braci należących do Róż Żywego Różańca;

Również  w środę w Bibliotece o godz. 19.00 wykład ks. dr Jerzego Smolenia o rozwiązywaniu konfliktów (szczegóły na plakacie);

> w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Mimo że jest to święto nieobowiązkowe, zapraszamy serdecznie do udziału w liturgii. Porządek Mszy św.: w środę o godz. 17.00, w czwartek o godz. 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00! oraz w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00!;  

O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego;

Na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas 1. i 2. gimnazjum wraz z rodzicami; jest to ich kolejne spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Na tej Mszy św. do Dziewczęcej Służby Maryjnej zostaną przyjęte dziewczynki przygotowane przez s. Agnieszkę. Przy tej okazji dziękujemy Siostrom za ich pracę z dziećmi i młodzieżą.

W ten dzień po wieczornej Mszy św. zapraszamy do PCK-u dzieci i młodzież zaangażowaną w przygotowanie kolędy misyjnej. Wraz z młodymi prosimy również ich rodziców. To ważne spotkanie organizacyjne. Serdecznie prosimy o obecność!

> w piątek na wieczornej Mszy św. błogosławieństwo chłopców z naszego dekanatu, którzy będą pełnić posługę lektora. Będziemy gościć w naszej parafii ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Dziękujemy ks. Stanisławowi oraz osobom z nim współpracującym za przeprowadzenie kursu lektorskiego i opiekę nad LSO w naszej parafii;

> w sobotę w Limanowej o godz. 19.00 oratorium „Wystarczy być sobą” o bł. Karolinie. Zapisy i bilety w zakrystii. 

5. Spotkanie grup parafialnych:

LSO w Tymbarku w poniedziałek lektorzy o godz. 18.00.


6. Dzięki życzliwości Zarządu Gminnej Spółdzielni, a także zarządzających sklepem Biedronka w najbliższych dniach wolontariusze będą w ramach akcji „Kilo” zbierać produkty na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Waszą hojność. Bóg zapłać!


7. Parafia wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje 19 XII spotkanie opłatkowe dla Seniorów oraz osób samotnych. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia w GOPS do najbliższego wtorku (6 XII).


8. Proszono nas o ogłoszenie: Fundacja Rozwoju Regionu Rabka  w dniach od 9 do 15 grudnia przyjmuje wnioski o wsparcie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą (szczegóły na plakacie).

9. Intencje Mszy.


10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. + Krzysztof Mrózek z Tymbarku i śp. + Genowefa Palacz z Zamieścia. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna