2016.12.25. - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

 1. Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście, w tym radosnym dniu pragniemy życzyć wciąż nowego poruszenia i zdumienia serca tajemnicą Boga, który wchodząc w ludzką historię, staje się „Bogiem z nami”. Niech zagłębianie się w tę tajemnicę daje siłę do mówienia swym życiem „fiat”, budzi ufność na wzór Józefa, rodzi radość podobną do tej, którą mieli pasterze, i prowadzi do Zbawiciela z wytrwałością Mędrców. Niech to będzie dobry czas, spędzony w radości i pokoju w gronie najbliższych. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! 

 Dziękujemy za życzenia i odwzajemniamy wszystkie ciepłe słowa, które napłynęły od osób i instytucji.  

 

2. Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 (nie ma tam Mszy św. popołudniowej!). Pół godziny wcześniej czuwanie bożonarodzeniowe prowadzone przez młodzież.  

 

3. Jutro Rozesłanie Kolędników Misyjnych; w kaplicy w Piekiełku na Mszy św. o godz. 9.30, a w kościele parafialnym na Mszy o godz. 10.00. Później dzieci odwiedzą nasze domy z kolędą misyjną. Przyjmijmy je z otwartością. Zbieranymi ofiarami wspomagamy 25 projektów realizowanych w różnych krajach misyjnych, a bezpośrednio służących dzieciom. Bóg zapłać za Waszą otwartość i ofiarność.

 

4. Niech te święta będą dla Wszystkich pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą codzienność.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna