2017.01.08. – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15.

Po południu o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego; zapraszamy szczególnie osoby zaangażowane w koła koronkowe.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie. Dziękujmy dziś przy chrzcielnicy za dar dziecięctwa Bożego, ale także uświadamiajmy sobie naszą odpowiedzialność za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. W środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Agnieszki (zelatorka Zofia Wilczek). Później Nowenna do MB Pomocy i Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ofiary w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na ogrzewanie świątyni.

5. Pragniemy poinformować, iż Festiwal Kolęd organizowany będzie w niedzielę 22 stycznia. Koncert kolęd Orkiestry „Tymbarski Ton” przed sumą i po niej w niedzielę 22 stycznia; koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Gloria Mariae i Zespołu Fortissimo z Łukowicy w niedzielę 29 stycznia po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy zwrócić uwagę na nowy „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” dla dzieci. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Intencje Mszy św.

8. W naszej parafii trwa kolęda. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy oraz rozmowy o problemach rodziny i naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

Porządek kolędy…

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna