2017.01.15. – 2 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Chcemy modlić się za rodziny, które przeżywają ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków, a także za ludzi i rodziny, opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań.

 Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na ogrzewanie świątyni. Dziękujemy też pewnej rodzinie, która złożyła w czasie kolędy ofiarę w kopercie na ten cel. Bóg zapłać również pewnej rodzinie z Piekiełka, która złożyła ofiarę na kostkę wokół kaplicy oraz firmie FAKRO za ofiarę na rzecz parafii. 

 Dzisiaj o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej odbędzie się noworoczny koncert kolęd. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wydarzenie.

 

2. W tym tygodniu:

 Ø  we wtorek Dzień Judaizmu;

 Ø  w środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Marcina z Tours (zelator Władysław Peterszajn). Później Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta;

 Ø  w środę 18 stycznia rozpoczyna się też w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przez nasze osobiste modlitwy oraz nastawienie do bliźniego, uczyńmy wszystko, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!;

 Ø  w czwartek o godz. 19.00 czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież – serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii;

 Ø  w sobotę Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka, pamiętajmy o naszych kochanych dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 Ø  w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego pustelnika i opata;

 Ø  w czwartek wspomnienie św. Józefa Pelczara biskupa, założyciela sióstr sercanek;

 Ø  w sobotę wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy;

 

4. W sobotę i niedzielę, czyli 21 i 22 stycznia, odbędzie się w naszej parafii Festiwal Kolędowy „Małemu Jezusowi”. To wydarzenie będzie miało miejsce w  hali sportowej w Tymbarku. Festiwal jest konkursem otwartym dla każdego.  Ostateczny termin zgłoszeń mija w środę! Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Parafii. Wszystkich chętnych do pomocy i uczestnictwa prosimy o kontakt z Ks. Bogdanem.

 Przypominamy też, iż w przyszłą niedzielę w naszym kościele, przed sumą i po niej, koncert kolęd Orkiestry „Tymbarski Ton”.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy ciekawe artykuły i prasę dla dzieci. Wszystkim Solenizantom, wśród których jest s. Agnieszka, i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. Intencje Mszy św.

 

7. Porządek kolędy.

 

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna