2017.01.29. – 4. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy o chorych i ich opiekunach w naszych modlitwach.

Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Fortissimo z Łukowicy oraz Parafialnego Zespołu Gloria Mariae.

 

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Festiwalu kolęd Małemu Jezusowi. Wszystkim organizatorom, z ks. Bogdanem na czele, wspierającym środkami materialnymi i pomocą, dzieciom i młodzieży, którzy występowali, rodzicom i licznym widzom - Bóg zapłać.

 

3. W tym tygodniu:

Ø  we wtorek i środę, w ramach przygotowania do święta Ofiarowania Pańskiego, na wieczorne Msze św. zapraszamy rodziców. Poprzez modlitwę i wspólną refleksję będziemy się zastanawiać, jak dziś wychowywać dzieci i młodzież. Przygotowanie będzie prowadził ks. dr hab. Jacek Siewiora – duszpasterz, wykładowca akademicki, pracownik ODN-u w Tarnowie; 

Ø  w środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zelatorka Maria Dziadoń);

Ø  w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.00, 8.30, 10.00 i o 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Gorąco zachęcamy do udziału we Mszy św. i do przyniesienia na liturgię gromnic.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, szczególnie wywodzące się z naszej wspólnoty parafialnej, oraz Siostry Nazaretanki pracujące w naszej parafii. Tego dnia będziemy także prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tace przeznaczone są na zakony klauzurowe działające w naszej diecezji.

Po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanii członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Ø  możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00, w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.30.

Ø  w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00; od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych u Siostry w zakrystii. Na wieczornej Mszy św. błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja.

Ø  w pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Litania do Matki Bożej oraz akt oddania po Mszy św. o 7.00 i przed wieczorną Mszą św.

Ø  w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych - w kościele parafialnym po Mszach św. o godz. 7.00 i 8.30, w Piekiełku po 9.30; po pierwszej Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty;

 

4. Na stoliku z prasą oraz na oknach w nawach bocznych kościoła można znaleźć ulotki pomocne w ofiarowaniu 1% naszego podatku dla Caritas. Zachęcamy gorąco do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 

5. Wyjazd integracyjny Grupy Apostolskiej, LSO i Zespołu św. Józefa z Piekiełka w poniedziałek o godz. 9.00 z parkingu przy szkole.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie: Wójt Gminy Tymbark informuje, iż od 1. do 28. lutego będą przyjmowane od rolników wnioski o zwrot akcyzy zapłaconej w cenie paliwa zakupionego od początku sierpnia 2016 roku do końca stycznia br. Wnioski, wraz z fakturami VAT, można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy lub drogą pocztową.

 

8. Intencje Mszy św.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły: śp. + Zofia Liszka z Zamieścia oraz śp. +Jadwiga Puchała z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za nasze zmarłe siostry: Dobry Jezu

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna