2017.02.05. – 5. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Na zakończenie Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2. Dziękujemy s. Jolancie, pani Małgorzacie oraz LSO i młodzieży za posprzątanie kościoła i zabezpieczenie dekoracji świątecznych.

 

3. W tym tygodniu:

Ø  w poniedziałek będziemy się modlić za ks. bpa Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, w 1. rocznicę konsekracji;

Ø  w środę na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego;

Ø  również w środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Moniki (zelatorka Ewa Gąsior), Później Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z katechezą dla dorosłych;

Ø  w sobotę w Święto Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić w całym kościele Światowy Dzień Chorego. Rejonowe obchody tego dnia w sobotę od godz. 9.30 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W programie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i Msza św. o godz. 11.00. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza chorych i ich bliskich do udziału w tym nabożeństwie.  Pomyślmy o pomocy wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu na to spotkanie.

 

4. Parafialny chór w Tymbarku działa pod batutą pana organisty, Piotra Taczanowskiego już 19 lat. Zrzesza ok. 20 osób - ludzi różnych profesji.

Mając na uwadze rozwój działalności chóru na rzecz Parafii oraz całej społeczności tymbarskiej, serdecznie zapraszamy w jego „szeregi” wszystkich, którym zależy, by sławić imię Pana, a przy okazji śpiewem dziękować Mu za podarowany talent. Próby chóru odbywają się w każdą środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

Uwaga! Chór Parafialny w Tymbarku nie posiada własnej nazwy. Dlatego chętnie przyjmie propozycje parafian. Pomysły można zgłaszać do opiekuna chóru - księdza Bogdana Stelmacha – nr tel. 606854951 lub mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zwracamy uwagę, iż od tej niedzieli zmienia się cena „Źródła” na 5 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie: Sołtys Tymbarku zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 12 lutego 2017 roku, czyli w następną niedzielę, o godz. 10.00 w Remizie OSP.

 

7. Intencje Mszy św.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. + Jan Czopek z Podłopienia. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna