Parafia Tymbark - 2017.02.19 – 7. Niedziela Zwykła

2017.02.19 – 7. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy siódmą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W tym tygodniu:

Ø  w liturgii Kościoła: w środę święto Katedry św. Piotra, w czwartek wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika;

Ø  w środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej (zelatorka Zofia Dudzik). Później Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z katechezą dla dorosłych;

Ø  w następną niedzielę w naszej parafii nabożeństwo „czterdziestogodzinne”. Przed Chrystusem Eucharystycznym będziemy przepraszać za grzechy i modlić się dla całej wspólnoty parafialnej o dobre przeżycie zbliżającego się Wielkiego Postu. Zachęcamy, by - prócz wspólnej modlitwy przed południem - w godzinach popołudniowych poświęcić czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy zwłaszcza te osoby, które z powodu pracy nie znajdują na to czasu w dni powszednie;

Ø  składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych.

3. Spotkanie grup parafialnych:

LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00. Zbiórka aspirantów z Piekiełka w środę o godz. 15.00 w zakrystii kaplicy w Piekiełku.

Próba chóru w  środę po wieczornej Mszy św.

4. Prosimy o wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Ulotki pomocne w ofiarowaniu 1% naszego podatku dla Caritas można znaleźć na stoliku z prasą oraz na oknach w nawach bocznych kościoła.

5. Na ekrany kin wszedł kolejny film warty obejrzenia. Jest to film „Zerwany Kłos” Witolda Ludwiga poświęcony bł. Karolinie Kózkównie. Bliższe informacje o filmie i lista miejsc, gdzie można go zobaczyć, na stronie www.zerwanyklos.pl

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów jest s. Izabella, której składamy najserdeczniejsze życzenia. Za Siostrę Przełożoną będziemy się modlić w kościele parafialnym we czwartek o godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku - w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.

7. Proszono nas o ogłoszenie: zebranie wiejskie w Piekiełku odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 10.45 w Szkole Podstawowej.

6. Intencje Mszy św.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. + Genowefa Mamak z Podłopienia. Powstańmy i módlmy się za zmarłą: Dobry Jezu, a nasz Panie - daj jej wieczne spoczywanie.