2017.05.07. – 4. Niedziela Wielkanocna a

1. Dzisiejsza 4. Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W rozpoczynającym się tygodniu modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele będziemy prosić, by młodzi,  szczególnie z naszej wspólnoty, słyszący w swych sercach głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” mieli odwagę pójść za Panem! Te intencje będziemy polecać w czasie nabożeństw majowych.

(Po Mszy św. o 7.00 i 8.30 zmiana tajemnic różańcowych; w kaplicy w Piekiełku po 9.30).

Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać również za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zebraliśmy 9222 zł, 6 Euro i 1 $. Ofiary te pokryją część wydatków na nowy system multimedialny zainstalowany w kościele. Trwa też pierwszy etap prac przy chodnikach na cmentarzu. Dziękujemy za życzliwość, uwagi i wszelką pomoc.

2. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji. O 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji rocznicy dnia Nawiedzenia Pana Jezusa Miłosiernego;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet bł. Dzieci Fatimskich (zelatorka p. Maria Janczura);

·         w piątek młodzież zaprasza na godz. 19.00 na nabożeństwo majowe przy kapliczce na Zęzowie (nad szkołą KEN);

·         w sobotę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, zapraszamy na godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. rozpoczynającą peregrynację figur Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziny  z tych rejonów, w których rozpoczyna się nawiedzenie: Zamieście – Góry Rysie, Zamieście - od Przylasek, Piekiełko – Rola, Tymbark – Pasterniki;

·         w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 pierwsza rocznica Komunii św. dzieci z klas trzecich, dzieci i rodziców zapraszamy do spowiedzi świętej w czasie nabożeństw majowych w tygodniu;

·         również w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na koncert słynnego tenora, mieszkańca naszej parafii, pana Bogusława Morki. W widowisku słowno-muzycznym, zatytułowanym „Krzyż i Orzeł”, obok artysty wystąpią, Iwona Kaczmarek (sopran), prof. Adam Manijak (fortepian) oraz Janusz Michalik (słowo). Program odwołuje się do zeszłorocznej rocznicy 1050-lecia chrztu Polski oraz religijno-patriotycznych świąt obchodzonych w tym okresie. W repertuarze artyści zapowiadają utwory kompozytorów i poetów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, bpa Józefa Zawitkowskiego oraz Jan Pietrzaka. Wśród zapowiadanych tytułów: Krzyż i Orzeł, Skrzydła, Ojczyzno, Ojczyzno ma, Moja matko, Póki Polska żyje w nas, Modlitwa obozowa, Polskie kwiaty.

3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli wyjazd naszych ministrantów na mistrzostwa LSO w halowej piłce nożnej. Nasza drużyna zdobyła tytuł mistrzów Polski. Serdecznie im i opiekunom - z ks. Stanisławem na czele - gratulujemy. Dziękujemy też za inne działania na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać panu Janowi Placie za pomoc w rozprowadzeniu jabłek. Pragniemy też podziękować panu Jackowi Atłasowi za przegląd urządzeń przeciwpożarowych i konsultacje w obiektach parafialnych. Bóg zapłać za każdą pomoc i wszelki przejaw życzliwości.

4. Istnieje możliwość dołączenia się do lipcowej pielgrzymki do Fatimy organizowanej przez parafię Jodłówka-Wałki. Szczegóły na plakacie i w kancelarii parafialnej. Pragniemy też w ramach dekanatu zorganizować na początku sierpnia kilkudniową pielgrzymkę na Litwę. Koszt około tysiąc zł. Program na plakacie w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Serdeczne życzenia i zapewnienie o modlitwie składamy ks. Stanisławowi, który w poniedziałek obchodzi święto swego patrona. Obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i św. Patrona oraz zdrowia i sił w posłudze Bogu i ludziom.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Ludwik Slejter z domu Zawiślak z Tymbarku, jego pogrzeb odbędzie się w środę o 11.00. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...