2017.08.06. – Święto Przemieniania Pańskiego

1. Przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy Św. o 7.00 i 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Z racji czytania listu nie będzie już adoracji.

2. W naszej parafii gościmy dziś pielgrzymów ze Słowacji. Przybędą około 18.30. Prosimy gospodarzy o wcześniejsze przybycie, by zabrać ze sobą utrudzonych pielgrzymów.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

• we wtorek wspomnienie św. Dominika; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji miesięcznicy peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego;
  • w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; o poprowadzenie Różańca przed wieczorną Mszą Św. prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zel. Barbara Urbańska);
  • w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  • w przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie

4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. +Janina Barbara Kapturkiewicz z Tymbarku. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...