2017.11.05. – 31. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 31. Niedzielę Zwykłą. Na zakończenie Mszy św.  Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich nowo wybranych członków rady na plebanię.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Mszy św. na cmentarzu: Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Grzegorzowi Urbańskiemu za nagłośnienie, Druhom z OSP za zabezpieczenie placu parkingowego, Siostrze zakrystiance oraz Księżom wikariuszom. Bóg zapłać!

3.Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Do środy 8. listopada możemy zyskiwać odpusty. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W niedzielę wypominki całoroczne przed Mszami Świętymi o 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku.

4. W tym tygodniu:

·       w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas 7. i 2. klas gimnazjalnych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

·        w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

5. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada narodowe Święto Niepodległości. Chcemy wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, uczyć się szanować naszą wolną i niepodległą Ojczyznę. Zapraszamy na specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Po Mszy św. przemarsz na tymbarski Rynek i dalsza część obchodów. O godz. 18.00 w kościele parafialnym wieczór patriotyczny – „Wypominki Narodowe” przygotowane przez młodzież.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. Żebyśmy nie musieli się wstydzić przed gośćmi z zewnątrz małą liczbą mieszkańców parafii!

6. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.30.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zebraliśmy do puszek 4950 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 9.208 zł i 4 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne osobie, która złożyła na tace w kopercie 400 zł oraz rodzinie z Tymbarku za 200 zł. Bóg zapłać za dziś składane ofiary oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

8. Proszono nas o ogłoszenie:

Centrum Medyczne w Tymbarku organizuje 21. listopada bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Numer do rejestracji oraz szczegóły na plakatach.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień” oraz ostatnie egzemplarze „Kalendarza Rolników”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest ks. Witold, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

10. W minionym tygodniu zmarł śp. +Jan Zapała z Tymbarku. Jego pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13.30 (wprowadzenie). Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...