2018.06.10. – 10. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 10. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

2. W miesiącu czerwcu Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia przed wieczorną Mszą św. 

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Jadwigi (zelatorka p. Teresa Morzywołek);

·         w czwartek o 19.30 czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież, która zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy;

·         w piątek przypada 6. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu;

·         kolejne Spotkanie ze Słowem - w sobotę o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy chcą poznawać i modlić się Bożym Słowem!;

·         w następną niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Z dekanatu organizowany jest wspólny wyjazd do Starego Sącza. Zapraszamy do pielgrzymowania. Zgłoszenia do środy u Siostry w zakrystii. W naszej parafii uroczyste odnowienie przyrzeczeń dla wszystkich małżonków na Mszy św. o godz. 10.00.

 

4. Spotkanie grup parafialnych:                                                                             

·         TYMBARK: spotkanie LSO w poniedziałek: ministranci - godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;

·         TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

·         Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego również w piątek o godz. 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do zespołu!;

·         TYMBARK: Spotkanie DSM w sobotę o 10:00 w PCK-u;

 

6. Prosimy, aby osoby zapisane na pielgrzymkę do Lichenia wpłaciły do końca tygodnia w zakrystii po 200 zł.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  wraz z Biblioteką Publiczną w Tymbarku zapraszają mieszkańców Gminy w czwartek 14 czerwca na godzinę 19.00 do Biblioteki na  wykład ks. dr Jerzego Smolenia zatytułowany  „Radość z bycia Seniorem”.

Szpital w Limanowej prowadzi badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły i zapisy w rejestracji szpitala.

 

8. Jeszcze raz bardzo prosimy o porządek w ubikacjach  i poszanowanie wspólnej własności. Dziękujemy za porządek na skarpie pod cmentarzem i segregowanie śmieci z cmentarza.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2018.06.03. – 9. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 9. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. o 7.00 i 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym ołtarze, niosącym feretrony, pocztom sztandarowym, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze „Tymbarski Ton”, chórowi parafialnemu, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz ich rodzicom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej z Siostrami oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Niech Jezus utajony w Eucharystii błogosławi wszystkim, którzy uczcili Jego obecność wśród nas. 

Do czwartku oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną i Mszę św. codziennie w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku o godz. 18.00. Uwaga! – podobnie będzie w czwartek na zakończenie oktawy: Msza z tradycyjną procesją w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 18.00!

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek egzamin przed bierzmowaniem klas VII.: Piekiełko o 14.30, Tymbark o 15.15 w PCK-u. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami

·         o poprowadzenie modlitwy różańcowej w środę prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);

·         w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To także dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Prosimy o Waszą modlitwę; pamiętajmy też o kapłanach wywodzących się z naszej wspólnoty;

·         w piątek również o 15.00 Godzina Miłosierdzia;

·         w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

 

4. Spotkanie grup parafialnych:                                                                             

·         TYMBARK: spotkanie LSO w poniedziałek: ministranci - godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;

·         TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

·         Pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów w Tymbarku w środę o 15.00; w Piekiełku w piątek o 15.00. Zapraszamy chłopców, którzy w tym roku przystąpili do 1. Komunii św. Prosimy o otwartość i życzliwość dla tej sprawy ich Rodziców.

 

5. Proboszcz w Czarnym Potoku i Rada Duszpasterska tej parafii dziękują za ofiary złożone na budowę kościoła. Złożyliśmy 13.720,- zł. Bóg zapłać również za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace na naszym cmentarzu. Zebraliśmy 10.105 zł i 4,- euro. Dziękujemy również dzieciom pierwszokomunijnym, które złożyły na misję ofiarę 945 zł.

Dziękujemy również za dary złożone przez Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (w Tymbarku komplet do lavabo i zestaw bielizny kielichowej a w  Piekiełku obrusy ołtarzowe). Bóg zapłać Rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie kompletu czerwonych ornatów do kościoła parafialnego i szafek do kaplicy w Piekiełku. Dziękujemy również OSP z Tymbarku, która ufundowała komplet nowych alb dla księży. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką życzliwość.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie: Młodzież z Zespołu Szkół KEN przeprowadzi w środę po wieczornej Mszy św. zbiórkę na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. 

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2017.05.31. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  

Msze św. kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, i o 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją do 4. ołtarzy o godz. 15.15.  O godz. 10.00 swoją Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Mateusz Switek.

Procesja w oktawie Bożego Ciała każdego dnia o godz. 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją o 17.00. Swoim udziałem wyraźmy miłość do Chrystusa obecnego wśród nas w Eucharystii

 

2. W tym tygodniu jeszcze:

·         jutro pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi od 16.30 w Piekiełku, od 17.00 w Tymbarku. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych u Siostry w zakrystii. Wyjazd do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy u Siostry w zakrystii.

·         w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. godz. 7.00; wieczorem o 19.30 procesja Eucharystyczna, a później Msza św. i nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Piekarz Dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

·         w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych

 

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Dziękujemy za wszelką pomoc i Waszą życzliwość.

2018.05.27. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy przeżywamy wizytację kanoniczą. Naszą modlitwą otoczmy ks. bpa Leszka Leszkiewicza, który pełni wśród nas posługę duszpasterską. Wyrażamy wdzięczność za Jego obecność, głoszone Słowo Boże i przewodniczenie naszej modlitwie.

 

2. W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek).

 

3. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na plebanię osoby należące do Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

4. W najbliższy czwartek, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

Porządek Mszy św. kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, i o 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją do 4. ołtarzy o godz. 15.15.  O godz. 10.00 swoją Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Mateusz Switek.

Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i  udekorowanie domów. Prosimy też o przygotowanie chorągwi, feretronów i pocztów sztandarowych. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, całą LSO oraz Ochotniczą Straż Pożarną i Orkiestrę „Tymbarski Ton”.

Przygotujmy jednak Panu Jezusowi przede wszystkim nasze serca. Okazja do spowiedzi św. w każdy dzień podczas Mszy Świętych oraz w środę od godz. 17.00.

Procesja w oktawie Bożego Ciała każdego dnia o godz. 18.00 (przed wieczorną Mszą św.).

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2017.05.20. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami i kończącą okres Wielkanocy. W naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Klimczaka proboszcza sanktuarium w Czarnym Potoku. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowej świątyni w tej parafii.

 

2. W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. jak w święto zniesione. W kościele w Tymbarku o 6.00, 8.30, 10.00 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.

 

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe; majówki w kościele parafialnym o godz. 18.00, a w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00

 

4. W najbliższą sobotę i niedzielę (26 i 27 V) nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Leszek Leszkiewicz. W sobotę na 16.50 do PCK-u zapraszamy na spotkanie z Ks. Biskupem wszystkich należących do: Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Rady Ekonomicznej, Parafialnego Zespołu Synodalnego, Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Parafialnego Oddziału Caritas i Chóru Parafialnego. Uroczyste rozpoczęcie wizytacji, połączone z udzielaniem sakramentu bierzmowania, w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. na spotkanie zapraszamy LSO, DSM oraz młodzież zaangażowaną przy parafii. W niedzielę: spotkanie z Różami Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.00; spotkanie z rodzinami po Mszy św. o godz. 10.00 (na tę godzinę zapraszamy serdecznie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami). Zakończenie wizytacji na sumie. Szczegółowy plan wizytacji w gablocie i stronie internetowej.

 

5. W tym tygodniu:

·         we wtorek o 14.30 wyjazd na odpust  św. Rity do Krakowa z parkingu pod plebanią. Są jeszcze wolne miejsca;

·         we wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Katarzyny (zelatorka p. Maria Florek);

·         od środy do piątku na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych na triduum przed sakramentem bierzmowania;

·         w środę spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich: modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o 17.00; po nabożeństwie majowym i Mszy św. spotkanie na plebani;

·         w piątek na 18.00 młodzież zaprasza na majówkę przy kapliczce na Zęzowie;

·         w sobotę święcenia kapłańskie przyjmie diakon Mateusz Switek, który odbywał u nas praktykę duszpasterską; pamiętajmy o nim w modlitwie;

·         w sobotę ze względu na wizytację Msza św. i nabożeństwo majowe w Piekiełku wyjątkowo rano o 9.00;

·         w następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka będzie przeznaczona na dalszy etap prac na cmentarzu;

 

6. Spotkanie grup parafialnych:                                                                             

  • TYMBARK:

spotkanie DSM w sobotę w PCK-u o godz. 10.00

  • PIEKIEŁKO:

zbiórka LSO w poniedziałek (21 maja) o 18.00

spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek (25 maja) o 18.00

próba Zespołu św. Józefa w sobotę (26 maja) o 11.00 

 

7. Przypominamy, że organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Boże Ciało. Koszt - 20zł. Zgłoszenia do 27 maja u ks. Michała.

 

8. Proszono nas o ogłoszenia:

W najbliższą środę, 23 maja, przy kościele pojawi się ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości, objętości i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo-zasadowej. Szczegóły na plakacie i na ulotkach, które można znaleźć na stoliku z prasą i parapetach w nawach bocznych.

OSP w Tymbarku dziękuje Wszystkim za datki przekazane w czasie niedzielnej zbiórki publicznej. Msza św. za wspierających działalność straży zostanie odprawiona 5 czerwca o godz. 6.30.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zwracamy uwagę na tygodnik Niedziela, z wkładką adresowaną do diecezji tarnowskiej. W zakrystii do nabycia album z głównymi myślami nauczania św. Jana Pawła II w cenie 25 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna