2021.10.17. – 29. Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Ze względu na prace trwające w kościele różaniec o godz. 17.00 w dni powszednie (do piątku) w PCK-u; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).
W następną niedzielę po Mszy św. o 10.00 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Janie Pawle II.

2. W tym tygodniu:
•    w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty – w święto patronalne modlitwą będziemy otaczać wszystkich pracowników służby zdrowia;
•    we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie SRK;
•    w środę o godz. 18.15 spotkanie ministrantów;
•    w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Jan Paweł II jest patronem Małopolski. W związku z uroczystością w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
•    w piątek w PCK-u o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców;
•    również w piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej;
•    w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny -modlitwami i ofiarami będziemy wspierać misyjne dzieło Kościoła;
•    w następną niedzielę rodziny i osoby zaangażowane w nową ewangelizację zapraszają na wieczorną Mszę św. i po niej na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie;

3. W następną sobotę w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbędzie się diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii do czwartku.  

4. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych drukowanymi literami, z zaznaczeniem przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane.  Wypominki można składać w kancelarii parafialnej, u księży oraz w zakrystii. Bardzo prosimy, by na cmentarzu starannie zakręcać krany z wodą i segregować śmieci. Prosimy by do boksu na odpady zielone nie wrzucać reklamówek a worki z liśćmi zostawiać koło boksu.  Dziękujemy za rozumienie i pomoc.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza Seniorów, osoby starsze z Gminy Tymbark na warsztaty artystyczne i wykład ks. dr Jerzego Smolenia pt. "Godność Seniora", który odbędzie się w czwartek 21 października  br. o godz. 14.00 w Bibliotece Publicznej. Dodatkowe informacje w Bibliotece Publicznej lub Ośrodku Pomocy Społecznej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy numer „Miłujcie się”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Zmarła śp. +Barbara Pałka z Podłopienia. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...


2021.10.10. – 28. Niedziela Zwykła

1. W ramach kolejnego Dnia Papieskiego możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującą się zdolną młodzieżą. Bóg zapłać za ofiarność.
Po południu wyjdziemy z modlitwą różańcową na tymbarski Rynek włączając się w ten sposób w Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek nabożeństwa o 16.30!
Przepraszamy za stan kościoła – jak widać trwają prace związane z malowaniem ścian. Prosimy o wyrozumiałość. Msze św. rano w dzień powszedni  sprawowane są w nawie adoracji.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o św. Janie Pawle II odbędzie się 24 października.  

3. W tym tygodniu:
•    w czwartek Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Modlitwa różańcowa i Msza św., w kościele parafialnym, za nauczycieli i wychowawców;
•    w piątek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;
•    również w piątek po wieczornej Mszy św. próba chóru, a o 19.00 w PCK-u spotkanie młodzieży;
•    w sobotę XVI Papieski Złaz na Mogielicy. Chętni z naszej parafii wyruszają o godz. 9.00 sprzed kościoła. Zapraszamy do wspólnego wędrowania i modlitwy na  szczycie Mogielicy.

4. Proszono nas o ogłoszenie:
W diecezji organizowane są rekolekcje zatytułowane „Winnica Racheli” dla osób, które odczuwają skutki decyzji o aborcji oraz rekolekcje po stracie dziecka w wyniku poronienia. Szczegóły można znaleźć na plakatach i stronie internetowych diecezji.
W następną sobotę w Limanowej spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Organizatorzy zapraszają. Szczegóły na plakacie.
W następną niedzielę w Pasierbcu spotkanie Szkolnych Kół Różańcowych. Szczegóły na plakacie.
W kinie Klaps w Limanowej, do 21 X wyświetlany jest wartościowy film FATIMA.
Wójt Gminy  informuje, że w związku z remontem drogi Targowej w Tymbarku i drogi Kowalówka w Podłopieniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów. Zamknięty całkowicie jest odcinek w Podłopieniu od skrzyżowania drogi Kowalówka z drogą Zagonie do drogi powiatowej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.10.03. – 27. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).
W tym roku dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na prace plastyczne  o Janie Pawle II – szczegóły u katechetów. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.

2.  Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej relikwie świętych  Zeli i Ludwika Martin – rodziców św. Tereski z Lisieux. Zachęcamy, zwłaszcza małżonków, do modlitwy przy relikwiach. Wstawiennictwu Świętych polecajmy intencje małżeństw i rodzin naszej parafii.

3. W tym tygodniu:
•    W środę na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do 1. Komunii św. wraz z rodzicami;
•    Również w środę po wieczornej Mszy św. ok. 18.15 spotkanie wszystkich ministrantów;
•    W 1. czwartek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klasy VIII wraz z rodzicami w ramach comiesięcznego spotkania liturgicznego przygotowującego do sakramentu bierzmowania;
•    W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    Również w piątek na godz. 18.30 ks. Rafał zaprasza młodzież do PCK-u na 1. spotkanie po wakacjach. Serdecznie zapraszamy młodzież uczestniczącą w poprzednim roku na spotkaniach a także wszystkich, którzy chcą tworzyć grupę młodzieżową przy naszej parafii. Zaproszenie kierujemy też do kandydatów do bierzmowania;
•    Spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.00;
•    W następną niedzielę zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;

4. W następną niedzielę – w Dzień Papieski – o godz. 9.50, montaż słowno – muzyczny z tekstami św. Jana Pawła II, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej z Tymbarku, a po południu, wyjdziemy z modlitwą różańcową na tymbarski Rynek włączając się w ten sposób w Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Będziemy modlić się w intencji obrony nienaruszalnej wartości ludzkiego życia oraz wizji małżeństwa i rodziny wedle zamysłu Stwórcy. Rozpoczniemy w kościele o godz. 16.30 (uwaga pół godziny wcześniej!).

5. Po rocznej przerwie planujemy kolejny - XVI Papieski Złaz na Mogielicy. Złaz odbędzie się w sobotę 16 X. Zapraszamy do wspólnego wędrowania i modlitwy na  szczycie Mogielicy.

Zgodnie z zapowiedziami w dniach 15 do 17 X organizowany jest w PCK-u Kurs Nowe Życie. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisywać można się u Księży lub telefonicznie pod numerem parafii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. +Antonina Niezabitowska z Tymbarku – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00 i śp. +Janina Palka z Piekiełka – jej pogrzeb odbędzie się również w poniedziałek o godz. 11.00 Powierzajmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2021.09.26. – 26. Niedziela Zwykła

1. W dniu pielgrzymki rodzin na Jasna Górę szczególną modlitwą obejmujmy małżeństwa i rodziny. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na prace podejmowane w naszej parafii.

2. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00 (także w niedzielę!); w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Uwaga już od poniedziałku zmiana czasu odprawiania nabożeństw popołudniowych – na 17.00 !

3. Od niedzieli 3 X będziemy gościć w naszej parafii relikwie świętych  Zeli i Ludwika Martin – rodziców św. Tereski z Lisieux. W tygodniu przy relikwiach będzie można się pomodlić i polecać sprawy naszych rodzin.

4. W tym tygodniu:
•    spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św., odbędzie się w kościele jutro (poniedziałek 27 IX),  po Mszy wieczornej;
•    okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem i 1. sobotą miesiąca w kościele parafialnym w czwartek od 16.00 i po wieczornej Mszy św. w czasie adoracji do godz. 19.30,  w piątek spowiedź od godz. 16.00. W kaplicy w Piekiełku będziemy spowiadać w piątek od 15.15;
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
•    spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00.  Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta do włączenia się we wspólnotę Dziewczęcej Służby Maryjnej
•    w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Jerzy Smoleń (uwaga pół godziny wcześniej!). Kwadrans wcześniej medytacja maryjna. Szczególnie serdecznie zapraszamy członków Róż Różańcowych – w tym dniu zmiana tajemnic różańcowych;
•    od następnej niedzieli rozpoczyna się odpust w sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej (szczegóły na plakatach);
•    9 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się do następnej niedzieli w zakrystii;

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Wójt Gminy  Tymbark, informuje, że na budynku urzędu gminy zamontowany został defibrylator służący do  udzielania pierwszej pomocy  w sytuacjach zagrażających życiu. Dziś na tymbarskim rynku w czasie pikniku około godz. 15.00 zostanie przeprowadzone szkolenie dla mieszkańców gminy z obsługi tego urządzenia przez druhów z OSP Tymbark. Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolników – minimalna ofiara 23 zł.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów jest ks. Rafał. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 11.30.

2021.09.19. – 25. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: delegacjom składającym życzenia Księżom Jubilatom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Strażackiej Orkiestrze Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrze Zakrystiance, pani Małgorzacie i panu Danielowi. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro. Wszystkim Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

•    kancelaria parafialne ran będzie nieczynna;
•    spotkanie uczniów klas 8-ych - kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców we wtorek na Mszy o 18.00 i po niej (zapraszamy też Kandytów i rodziców z Piekiełka);
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);
•    czuwanie prowadzone przez młodzież w czwartek o 19.00. Ks. Rafał serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy m. in. tekstami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
•    w najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin;
•    również w najbliższą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne – ekipa do malowania ze względu na opóźnienia na elewacjach, ma wejść po niedzieli 3 X.

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie ministrantów w Tymbarku w środę o godz. 17.00, aspirantów w sobotę o 9.00;
•    Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św., odbędzie w kościele, w poniedziałek 27 września po wieczornej Mszy św.;
•    Ze względów organizacyjnych Kurs Nowe Życie, odbędzie się w terminie 15 – 17 X. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem parafii.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
•    Szpital w Limanowej zaprasza mieszkańców powiatu limanowskiego w wieku od 50 do 65 lat na bezpłatne badania kolonoskopowe;
•    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza Seniorów z Gminy Tymbark w czwartek 23 września na godz. 11.00 do Biblioteki Publicznej na spotkanie o zapobieganiu przestępstwom przeciwko mieniu: kradzieżom i oszustwom na wnuczka czy policjanta;
•    Urząd Gminy informuje mieszkańców,  że w niedzielę 26 września w godz. od 13.00 do 16.00 w punkcie szczepień CHIRAMED w Tymbarku będzie można zaszczepić się szczepionką Pfizer;

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o Drodze Krzyżowej na Paproć. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Tadeusza Sowy z Zamieścia, dziś o 14.30 pogrzeb śp. +Anny Sopata z Tymbarku a w poniedziałek o 15.00 śp. +Bartłomieja Łąckiego z Podłopienia. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2021.09.08. – Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej wspólnoty parafialnej. W Warszawie dziś beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
Przypominamy, że Msze św. w kościele parafialnym w zwykłym porządku niedzielnym. W kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15!
Na sumie o godz. 11.30 chcemy Panu Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa ks. prałata Edwarda Nylca i 65 lat kapłaństwa ks. prałata Józefa Leśniaka. Składamy Księżom Jubilatom gratulacje, serdeczne życzenia i otaczamy naszą modlitwą.
Dziękujemy ks. prałatowi Bolesławowi Klausowi za głoszone dziś do nas Słowo Boże - Bóg zapłać! Szczególną modlitwą otaczamy także Jego osobę - ks. Prałat w tym roku przeżywa również złoty jubileusz kapłaństwa. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej uroczystości.

2. W tym tygodniu:
•    przeżywać będziemy Tydzień Wychowania w Polsce – modlitwę za dzieci, młodzież i wychowawców podejmować będziemy szczególnie na Mszach św. o godz. 18.00;
•    we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – przed wieczorną Mszą św. wynagrodzenie przed Najświętszym Sakramentem za zniszczenie krzyży na Paproci. W piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa na Paproć (prosimy o zabranie latarek);
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);
•    w sobotę święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży polskiej;
•    w następną niedzielę o godz. 10.00 uroczysta inauguracja roku dla wszystkich Przedszkoli – zapraszamy dzieci z rodzicami oraz nauczycieli i pracowników tymbarskich przedszkoli;
•    w niedzielę o godz. 11.30 złoty jubileusz małżeństwa przeżywać będzie 19. par z parafii Tymbark i Podłopień – serdecznie zapraszamy Jubilatów i ich bliskich;
•    również w następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

3. Od środy rozpoczyna się tygodniowy Odpust  w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Zgodnie z zapowiedziami w dniach 24 do 26 września odbywać się będzie Kurs Nowe Życie. Szczegóły gablocie i na stronie internetowej. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej ( w cenie 10 zł). Pojawił się nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. W zakrystii do nabycia Kalendarze rolników (po 23 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. Proszono nas o ogłoszenie: w Tymbarku zgubiono portfel z pieniędzmi i dokumentami – uczciwy znalazca proszony jest o przekazanie do kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu odeszła z nasze wspólnoty parafialnej śp. +Irena Binda z Piekiełka. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Wójt Gminy Tymbark informuje o możliwości otrzymania dotacji do wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.09.05. – 23. Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za wygłoszone słowo i świadectwo ks. Przemysławowi i przedstawicielom Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Przypominamy, że od godz. 16.30 można spotkać się z misjonarzem miłosierdzia. O godz. 19.00 godzina uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowe Siostry Nazaretanki – s. Janinę, która jest Przełożoną Sióstr i Dyrektorką Przedszkola Parafialnego oraz s. Julittę, która pełni posługę katechetki. Witamy również nowego wikariusza ks. Rafała Stósa. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej i tego, byście się czuli w naszej wspólnocie jak u siebie! Otoczmy Siostry i ks. Rafała życzliwością i modlitwą. Dziękujemy za posługę ks. Tomaszowi. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

3. W środę 8 września, Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, porządek Mszy św. jak w święto w dzień roboczy: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a w kaplicy w Piekiełku 17.00. Błogosławieństwo  ziarna siewnego na Mszach o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. O 15.00 – Godzina Miłosierdzia. O 17.30 prosimy o poprowadzenie różańca Różę Kobiet św. Katarzyny (zel. Teresa Kapturkiewicz

4. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii. Słowo Boże będzie głosił ks. prałat Bolesław Klaus – długoletni Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Na sumie o godz. 11.30 chcemy Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa ks. prałata Edwarda Nylca i 65 lat kapłaństwa ks. prałata Józefa Leśniaka.
Msze św. w dniu odpustu w kościele parafialnym w zwykłym niedzielnym porządku o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30  i 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15!

Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystości: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas 4. w strojach komunijnych, osoby noszące feretrony, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i orkiestrę „Tymbarski ton”.   

5. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie lektorów w poniedziałek o godz. 19.00 w PCK-u;
•    spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 17.00
Bardzo prosimy o obecność, liczymy na wsparcie i pomoc rodziców.

•    spotkanie SRK w środę o godz. 19.00

Zapraszamy również kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8. do zapisania się w zakrystii na przygotowanie parafialne do sakramentu. Zapisy potrwają do niedzieli - 19 września.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
W sobotę 11 IX, odbędzie się wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że przyjmowane są wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2021/2022. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub u pracowników Ośrodka.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie specjalne wydanie Gościa Niedzielnego przygotowujące do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej ( w cenie 10 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Kazimierza Kapturkiewicza z Tymbarku. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Wójt Gminy Tymbark informuje o możliwości otrzymania dotacji do wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.08.29. – 22. Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary składane na prace podejmowane w naszej parafii. Po odpuście zamierzamy ruszyć z odświeżaniem ścian w naszym kościele.
Od następnej niedzieli już powakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych  wraca Msza św. popołudniowa o 15.15. w Piekiełku. (Porządek niedzielny: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00)
Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki do Pasierbca.
Dzisiaj uroczystości odpustowe w Górze św. Jana. Za tydzień w Jodłowniku a za dwa tygodnie odpust w naszej parafii.

2. W środę rozpoczęcie roku szkolnego. Okazja do spowiedzi we wtorek od godz. 17.00 i w środę od 16.00. Msze Święte w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – dla Zespołu Szkół im. KEN; o godz. 16.30 – dla Szkoły Podstawowej z Tymbarku. Msza św. dla szkoły w Piekiełku w kaplicy w środę o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież , nauczycieli i  wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Szczególnie apelujemy o obecność dzieci w środę na 16.30. Rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkoli planujemy na niedzielę 19 września.

3. Ponadto w tym tygodniu:
•    wypada pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek po wieczornej Mszy św. – adoracja i spowiedź do 20.00 i w piątek od godz. 17.00. Spowiedź w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Jerzy Smoleń o godz. 19.00 (pół godziny wcześniej!). Kwadrans wcześniej medytacja maryjna – zapraszamy szczególnie uczniów u początku roku szkolnego;

4. Od piątku 3 września na wieczornych Mszach św. będziemy modlić się przez 9 dni w przygotowaniu do beatyfikacji Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy do liczniejszego udziału i wspólnej modlitwy!

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Przemysława Sawę, misjonarza miłosierdzia, oraz przedstawicieli Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Usłyszymy homilię i świadectwa życia wiarą. Oprócz posługi na Mszach św. od godz. 16.30 będzie możliwość modlitwy wstawienniczej czy rozmowy z misjonarzem miłosierdzia. O godz. 19.00 wieczór uwielbienia z adoracją i indywidualnym błogosławieństwem

6. Z przykrością informujemy, iż po raz kolejny zostały zniszczone – czyli zbezczeszczone krzyże w Drodze Krzyżowej na Paproć. Trudno znaleźć słowa oburzenia – to nie tylko brak wiary, ale elementarny brak kultury! W związku z tym na Święto Podwyższenia Krzyża św. odprawione zostanie nabożeństwo ekspiacyjne. Dziękujemy Panu, który pozbierał krzyże i podjął się uzupełnienia brakujących.

7. Proszono nas o ogłoszenie:
Panie z KGW bardzo dziękują za hojność podczas sprzedaży bukietów na Święto Matki Bożej Zielnej. Zebrano 10 tys. zł oraz 20 euro. Pieniądze juz zostały przekazane pani Halinie i Kasi Nowak.  

Wójt Gminy Tymbark informuje, że w związku z trwającą budową chodników przy drodze krajowej 28 w  miejscowościach Tymbark i  Podłopień mogą wystąpić utrudnienia w  ruchu pomiędzy drogą krajową, a drogami gminnymi. Planowany jest czas trwania robót do końca 2021 roku. Zwracamy się  o zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz prosimy o wyrozumiałość.

Wójt Gminy Tymbark informuje o możliwości otrzymania dotacji do wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.08.22. – 21. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 21 niedzielę zwykłą. Rozpoczął się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Ks. Kustosz zaprasza – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy w poniedziałek włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu.

2.  Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Zachęcamy, by towarzyszyć pielgrzymom poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W środę 25 sierpnia wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszymy z parkingu przy plebanii o godz. 7.00.  

3.  W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę mężczyzn św. o. Pio (zel. Bolesław Janczura);
•    w sobotę o 21.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Pasierbca;
•    w przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne; 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. We wtorek wspomnienie św. Bartłomieja Ap., w czwartek  uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki a w sobotę św. Augustyna. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że sobotę 28 sierpnia w godzinach 9.00 – 15.00 i w niedzielę 29 sierpnia w godzinach 14.00 - 16:00, w Ośrodku Zdrowia w Tymbarku będzie możliwość zaszczepienia się bez wcześniejszej rejestracji szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson  oraz dwudawkową Pfizer. Wszelkich informacji udziela NZOZ Chiramed w Tymbarku  oraz Urząd Gminy    w Tymbarku.
Przy okazji bardzo prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych (maseczki w świątyni).

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Zmarłych: +Zofii Urbańskiej, +Józefa Pachowicza, +Urszuli Giza i +Ignacego Cygala. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2021.08.15. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada rocznica „cudu nad Wisłą”. Dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy dla tej sprawy oddali życie. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Zachęcamy do nabywania u Pań z KGW Tymbark bukietów zrobionych na Święto Matki Bożej Zielnej. Przypominamy, iż dochód ze sprzedaży (ofiary dobrowolne od 10 zł) przekazany będzie na pomoc w rehabilitacji naszych parafian: pani Haliny Kulig oraz Kasi Nowak. Zachęcamy do wsparcia oraz podtrzymania tradycji.

2. Jutro nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu jasnogórskiego. Postarajmy się w tym dniu liczniej gromadzić w nawie adoracji. Niech uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii będzie naszym dziękczynieniem za łaski, które każdy z nas otrzymuje.

3. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Od wtorku relacje z pielgrzymki na falach RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz w Internecie na kanale Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na platformie YouTube. Zachęcamy również duchowych pielgrzymów do skorzystania z aplikacji "aPPT", w której znajdą dodatkowe materiały na każdy dzień duchowego pielgrzymowania (m.in. konferencje oraz rozważania różańcowe).
Planujemy zorganizowanie wyjazdu na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę. Będzie to zależeć od ilości zgłoszeń. Prosimy o zapisy w zakrystii lub telefoniczne w parafii do najbliższego piątku.

4. W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Teresy Benedykty od Krzyża (zelatorka p. Małgorzata Śmieszek)).

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Wójt i Radni Gminy Tymbark serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w grze terenowej „Odkryj skarby Tymbarku ze smartfonem”, która rozpocznie się na tymbarskim Rynku w sobotę 21 sierpnia br. o godz. 10.00. Ta - pierwsza na naszym terenie - inicjatywa ma za zadanie, poprzez zabawę, pokazać najciekawsze zakątki Tymbarku, jak również przybliżyć jego historię, a także integrować mieszkańców.  
Zapisy drużyn 3-5-osobowych, do 18 sierpnia, przyjmuje Urząd Gminy w Tymbarku. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Gminy Tymbark, gminnym profilu na Facebooku, jak również na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń przy bramie kościoła. Parafia też włącza się w to wydarzenie i ze swej strony również serdecznie zachęcamy do udziału!
 
Urząd Gminy w Tymbarku zwraca się do mieszkańców z prośbą o wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Spisać się można: przez internet za pomocą aplikacji spisowej, poprzez rachmistrzów spisowych, poprzez punkt w Urzędzie Gminy w Tymbarku. Wszelkie informacje dotyczące spisu można uzyskać w Urzędzie Gminy.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. We wtorek wspomnienie św. Jacka, w piątek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w sobotę św. papieża Piusa X. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Pogrzeb śp. + Józefa Pachowicza, który zmarł w USA będzie w czwartek o godz. 14.00 (wprowadzenie). Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

 

2021.08.08. – 19. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi za wygłoszone słowo. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć dzieła realizowane przez naszego Gościa i Jego współbraci.
Od środy rozpoczyna się odpust w Szczyrzycu – szczegóły na plakatach.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów zdążających ze Słowacji do Częstochowy. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro.

3. W tym tygodniu:
•    Dziś o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
•    Również dziś o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice w Limanowej spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską.
•    Poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. w środę prosimy Różę Kobiet św. Kingi (zelatorka p. Maria Palka).
•    w następną niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

4. Proszono nas o ogłoszenie:
Panie z KGW Tymbark w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. będą rozprowadzać bukiety robione z ziół i kwiatów z okazji Święta Matki Bożej Zielnej. Całkowity dochód przekazany będzie na pomoc w rehabilitacji naszych parafian: pani Haliny Kulig oraz Kasi Nowak. Ofiara jest dobrowolna od 10zł. Zachęcamy do wsparcia oraz podtrzymania tradycji.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2021.08.01. – 18. Niedziela Zwykła

1. W rozpoczynającym się miesiącu sierpniu zachęcamy do włączenia się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Niech podjęty dar naszej abstynencji będzie ofiarowany za konkretną osobę uzależnioną.

2. W tym tygodniu:

  • w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. siostry Faustyny (zelatorka p. Maria Kurczab);
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.30. Zachęcamy, by w tym czasie skorzystać ze spowiedzi. Rozpoczął się czas urlopów i w pierwszy piątek trudniej będzie nam posłużyć wszystkim spowiedzią. Ponadto będziemy spowiadać w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
  • W piątek w liturgii Święto Przemienienia Pańskiego;
  • W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
  • W pierwszą sobotę miesiąca Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem o 19.30 nabożeństwo fatimskie. Wcześniej o 19.15 rozważnie maryjne. Na nabożeństwo zapraszamy Róże  Żywego Różańca - to dzień zmiany tajemnic różańcowych.
  • W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Arkadiusza Nowaka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ofiarami po Mszy św. będziemy mogli wspomóc budowę kościoła oraz misje w Tanzanii, gdzie ks. Arkadiusz pracuje;


3. Osoby, które deklarowały nocleg dla pielgrzymów ze Słowacji proszone są o ich przyjęcie 6 sierpnia około 17.30.

4. Spotkanie grupy limanowskiej, przed Pieszą Tarnowską Pielgrzymką na Jasną Górę, odbędzie się w następną niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice limanowskiej.

5. Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że wnioski na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 2 do 31 sierpnia 2021 r.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.  

 

2021.07.25. – 17. Niedziela Zwykłaa

1. Przeżywamy kolejną niedzielę szczególnej modlitwy za V Synod diecezjalny.  Bóg zapłać za ofiary składane na prace podejmowane w naszej parafii. Dziś poświęcenie kościoła i odpust ku czci św. Anny w Skrzydlnej.

2.    Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Kapłani po mszy pokropią wodą święconą pojazdy na parkingach.  Od lektorów przy wyjściu z placu kościelnego można zabrać pamiątkowy breloczek ze św. Krzysztofem. Dziękując za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, możemy w ramach akcji „grosz za kilometr” wspomóc zakup samochodów dla misjonarzy.

3. W tym tygodniu:

  •  w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Maksymiliana Kolbego (zelatorka p. Bronisława Bożek);
  • od następnej niedzieli w Bazylice w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach. Pielgrzymka z Ziemi limanowskiej w sobotę 10 sierpnia – zapisy w kancelarii Bazyliki.  


4. Dzielimy się radosną informacją, iż nasz Rodak – Ks. Michał Kulig został proboszczem i kustoszem w Gostyniu. Jego osobę i posługę polecamy Waszym modlitwom.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.


6. Wójt Gminy Tymbark informuje, że w związku z rozbudową sieci kanalizacyjnej w  miejscowości Podłopień, droga Pasterniki zostanie tymczasowo zamknięta dla ruchu pojazdów od 26.07.2021 r. (poniedziałek) do odwołania.


 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: +Jarosława Smorońskiego z Tymbarku. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2021.07.18. – 16. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 16. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać również za wyjątkową hojność na ofiary kataklizmów; zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Caritas diecezjalnej 16.775,- zł.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w poprzednią niedzielę w organizacji Mszy św. na cmentarzu. Dziękujemy LSO, panu Jarosławowi Kaimowi za przewiezienie ławek i sprzętu nagłaśniającego, panu Grzegorzowi Urbańskiemu i Sebastianowi Staśce za pożyczenie i obsługę nagłośnienia, siostrze Reginie, pani Małgorzacie i panu Danielowi, druhom z OSP za zabezpieczenie parkingów, panu Stanisławowi Przybylskiemu za wyczyszczenie i konserwacje całej kamieniarki przy kaplicy, panu Władysławowi Kapturkiewiczowi za sfinansowanie potrzebnych do tego środków. Na cmentarzu zebraliśmy 11.025,- zł, które zostaną przeznaczone na oświetlenie alejki przecinającej cmentarz do bramy dolnej. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i życzliwość.  
Przy okazji przygotowania cmentarza można było zauważyć wiele miejsc, którymi się nikt nie opiekuje. Te miejsca oznaczone zostały palikami i będą przygotowywane do nowych pochówków. Gdyby ktoś zgłaszał tytuł do takiego miejsca proszony jest o wizytę w kancelarii parafialnej. Gdyby ktoś też chciał odstąpić od opiekowania się jakimś grobem proszony jest o zgłoszenie tego w parafii. Prosimy też o segregowanie śmieci i nie wrzucanie do boksu z odpadami zielonymi innych śmieci!

3. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Dzieci Fatimskich (zelatorka p. Maria Janczura);
•    w następną niedzielę po zakończeniu każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców;
•    również w następną niedzielę konsekracja nowego kościoła w Skrzydlnej;
•    będzie to również dzień solidarności i modlitwy za ofiary nawałnic w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

4. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. W poprzednim miesiącu zebraliśmy 11.422,- zł. Bóg zapłać. Dziękujemy też za ofiary składane  indywidualnie: rodzinom z Tymbarku za przelewy 1500,-zł i 200,-zł oraz kilku osobom za ofiarę 700 zł. Składamy też podziękowanie pewnej osobie, która ofiarowała kable do oświetlenia na cmentarzu. Dziękujemy też firmie pana Krzysztofa Molka za prace na parkingu przy plebanii. Jeżeli Bóg pozwoli to po odpuście rozpoczniemy prace związane z odświeżeniem ścian naszej świątyni.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że worki na śmieci bez naklejonego kodu indentyfikacyjnego nie będą odbierane! Etykiety można pobrać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej bądź w Urzędzie Gminy.
Wójt Gminy Tymbark ogłasza dodatkowy nabór wniosków o  dofinansowanie wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, iż wnioski o świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia można składać tylko elektronicznie. Pracownicy ZUS w punktach mobilnych pomagają złożyć taki wniosek – taka możliwość w Urzędzie Gminy w Tymbarku będzie już w najbliższy poniedziałek 19 VII od 9.00 do 13.00. Rodzice chętni do skorzystania z pomocy muszą pamiętać o: dowodzie osobistym, adresie mailowym, numerze PESEL dziecka, ewentualnym orzeczeniu o niepełnosprawności, nazwie i adresie szkoły oraz numerze rachunku bankowego, na który będzie można przelać środki.  

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. +Kazimierz Bednarski z Tymbarku i śp. +Jan Madoń z Zamieścia. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna