Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2022.01.23. – 3 Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach w czasie odwiedzin duszpasterskich. W najbliższym czasie Księża odprawią Msze św. za Rodziny, które odwiedzili.
Rodziny, które nie przyjmowały kolędy w domu zapraszamy w tym tygodniu na godz. 18.00 na „Msze św. kolędowe”. Msza św. będzie się kończyć Adoracją i błogosławieństwem poszczególnych rodzin. Serdecznie zapraszamy wszystkich domowników do wspólnej modlitwy. Prosimy, by z każdego domu przynieść słoiczek z wodą, która zostanie poświęcona do pobłogosławienia Waszych domów. Na pamiątkę otrzymacie książeczkę kolędową.
Szczegółowy porządek Mszy św. kolędowych na najbliższe dni – z wymienieniem poszczególnych rejonów kolędowych i ilości rodzin zaproszonych do udziału w Mszach św. – można znaleźć w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Poniedziałek 24 I zapraszamy rodziny z  wszystkich kolędowych rejonów Zamieścia: w sumie zapraszamy 72 rodziny.

Wtorek 25 I zapraszamy rodziny z wszystkich kolędowych rejonów Podłopienia: w sumie zapraszamy 66 rodzin.

Środa 26 I zapraszamy rodziny z Tymbarku z rejonów kolędowych położonych ponad drogą powiatową Podłopień - Piekiełko (bez rejonu Tymbark Góry i Tymbark pod Górami): w sumie zapraszamy 78 rodzin.

Czwartek 27 I zapraszamy rodziny z Tymbarku z rejonów kolędowych:  Tymbark Góry i Tymbark pod Górami, domy za torami od Kapliczki na Górach w stronę Zakładu, Stary Dwór i Tartak, Zaolzie i Ogrodowa, Węglarka oraz Podwisiołki: w sumie zapraszamy 82 rodziny.

Piątek 28 I zapraszamy rodziny z Tymbarku z rejonów kolędowych: Rynek, os. Plebańskie, ul. Kościelna i Polna oraz ul. Kazimierza Wielkiego: w sumie zapraszamy 97 rodzin.

2. Ponadto w tym tygodniu:

•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Róże św. Teresy od Dzieciątka Jezus (zel. Helena Bugańska).
•    składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
•    w przyszłą niedzielę na Sumie i przed nią będzie kolędował chór parafialny – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.3. Od września została w naszej parafii reaktywowana Parafialna Poradnia Życia Rodzinnego. Po umówieniu mogą z niej korzystać narzeczeni przygotowujący się do małżeństwa oraz małżonkowie. Ponadto w każdy   ostatni wtorek miesiąca każdy może skorzystać z bezpłatnej porady psychologicznej. Pierwszy dyżur psychologa odbędzie się w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. Poradnia mieści się w Domu Parafialnym w dawnym miejscu kancelarii.

4. Proszono nas o ogłoszenie: Wójt Gminy Tymbark ogłasza, że od 31 stycznia br. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Tymbark i na stronie internetowej gminy.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. W minionym tygodniu zmarli: śp. +Andrzej Homa z Podłopienia oraz +Rozalia Waktor z Piekiełka. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu…

2022.01.16. – 2 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 2 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W naszej parafii trwają odwiedziny kolędowe w domach. Msze św. kolędowe dla rodzin z reszty parafii będą po następnej niedzieli

2. W tym tygodniu:

  • w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Moniki (zelatorka Ewa Gąsior);
  • w tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o odwiedzinach i modlitwie za naszych bliskich;
  • w następną niedzielę na sumie będzie się z nami modlić Strażacka Orkiestra Dęta Tymbarski Ton;
  • również w następną niedzielę po wieczornej Mszy św. uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie;


3. Proszono nas o ogłoszenie:
Gabinet weterynaryjny w Tymbarku informuję, że obowiązkowe szczepienie psów przeciwko wściekliźnie odbędzie się w piątek 21 stycznia – informacja o miejscach szczepień w terenie w gablocie parafialnej. Psy można również zaszczepić w gabinecie w godzinach od 8.00 do 16.00.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym druga z serii płyt Biblia Audio. Jest też nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych – cena obydwu gazet wzrosła do 6 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

5. Intencje mszalne. Porządek kolędy.

6. W minionym tygodniu zmarł śp. +Józef Wojtas z Tymbarku. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.

 

2022.01.09. – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku.
Dziękujemy dzieciom z ks. Szczepanem i z s. Julittą za przygotowanie w naszym kościele kolędy misyjnej. Dzieci po Mszy św. będą zbierały do puszek ofiary na projekty misyjne realizowane w różnych krajach a służące dzieciom na misjach. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
Dziś o godz. 15.30 w. PCK-u jasełka przygotowane prze s. Julittę i DSM – serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu:
•    kancelaria parafialna, ze względu na kolędę, będzie zamknięta po południu. Zapraszamy rano od 8.00 do 9.00;
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zel. Maria Rybka);

/// PIEKIEŁKO 3. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Piekiełku kolędować będzie Kapela z Jurkowa. Po Mszy św. na sali gimnastycznej w szkole w Piekiełku, odbędzie się koncert, z którego ofiary przeznaczone będą na wsparcie leczenia Darii. ///

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypomnimy, że tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela kosztują już 8 zł. W Gościu pudełko do serii płyt z Biblia Audio i informacja z którym numerem Gościa pokażą się płyty. W zakrystii do odebrania nowy numer Misje Dzisiaj – zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

4. W naszej parafii trwa kolęda. Porządek kolędy w tym tygodniu…

 

 

2022.01.06. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Polecamy w modlitwie kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy głoszą Ewangelię w krajach misyjnych. Modlimy się też o nowe powołania misyjne. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele misyjne.

2. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy. Ministranci i lektorzy będą po Mszach św. rozprowadzać pakiet z węgielkiem, kadzidłem i kredą. Składane ofiary przeznaczone będą na LSO w naszej parafii.
Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców. I my, jak kiedyś Oni, szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2022) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.

3. Przypominamy, iż dziś o godz. 15.30 w PCK-u jasełka przygotowane przez młodzież pod kierunkiem ks. Rafała. Serdecznie zapraszamy.
W niedzielę o 15.30 również w PCK-u jasełka przygotowane przez s. Julittę i DSM – również serdecznie zapraszamy.
W niedzielę też kolęda misyjna przygotowana jak w poprzednim roku w kościele. Dzieci po Mszy św. będą zbierały do puszek ofiary na projekty misyjne realizowane w różnych krajach a służące dzieciom na misjach. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4. Od soboty rozpoczynamy kolędowe odwiedziny rodzin, w domach które o to poprosiły. Księża będą przyjeżdżać swoim transportem. Łączymy „stare rejony” kolędowe – prosimy więc o cierpliwość i wyrozumiałość. Msze św. dla pozostałych rodzin będą odprawiane w późniejszym terminie.

5. Z naszej wspólnoty odeszły śp. +Stefania Sojka z os. Tymbark – Góry i +Maria Piórkowska z Piekiełka.  Powierzajmy je Miłosierdziu Bożemu…

 

2022.01.02. – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Przeżywamy 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na misje.
W tym dniu po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy. Ministranci i lektorzy będą po Mszach św. rozprowadzać kredę i kadzidło. Ofiary przeznaczone będą na LSO w naszej parafii.
O godz. 15.30 serdecznie zapraszamy do PCK-u na jasełka przygotowane przez młodzież pod kierunkiem ks. Rafała.

3. W tym tygodniu:
•    Ks. Rafał zaprasza na próbę jasełek we wtorek i  środę na 19.00;
•    W środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Marty (zel. Agnieszka Cebula);
•    Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca – w tygodniu w czasie Mszy św. oraz w piątek: w kaplicy w Piekiełku od 15.15, w kościele parafialnym od 16.00;
•    W piątek od 8.30 odwiedzimy chorych – zapisy w zakrystii lub telefonicznie. 
•    W sobotę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    W następną niedzielę o 15.30 w. PCK-u jasełka przygotowane prze s. Julittę i DSM – serdecznie zapraszamy;
•    Również w następną niedzielę kolęda misyjna przygotowana jak w poprzednim roku w kościele. Dzieci po Mszy św. będą zbierały do puszek ofiary na projekty misyjne realizowane w różnych krajach a służące dzieciom na misjach. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4. Proszono nas o ogłoszenie:
Składkę za obowiązkowe ubezpieczenie rolne w PZU można wpłacać w styczniu w budynku Urzędu Gminy w każdy poniedziałek w godz. od 9.00 do 12.00.
Szpital w Limanowej organizuje bezpłatne badania profilaktyki jelita grubego i zachęca do skorzystanie z tej oferty. Szczegóły w rejestracji i na stornie internetowej szpitala.

6. Rodziny, które nie przyjmują kolędy w domu zapraszamy na „Msze św. kolędowe” do kościoła (i kaplicy w Piekiełku) na godz. 18.00. Msza św. będzie się kończyć Adoracją i błogosławieństwem poszczególnych rodzin. W miarę możliwości, zapraszamy wszystkich domowników do wspólnej modlitwy. Prosimy, by z każdego domu przynieść słoiczek z wodą, która zostanie poświęcona do pobłogosławienia Waszych domów. Na pamiątkę otrzymacie książeczkę kolędową.
Porządek Mszy św. kolędowych na najbliższe dni … – grafik jest zamieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie WWW parafii.

 

2022.01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. W pierwszy dzień nowego roku Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oddajemy cały rozpoczynający się rok.
Pragniemy życzyć Gościom i wszystkim Parafianom słowami z dzisiejszej Liturgii „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”. Życzymy wszelkiego dobra i pomyślności.
Dzisiejsza uroczystość to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ofiarami wspieramy cele diecezjalne.
Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można dzisiaj, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny.
Bardzo prosimy, by do jutra złożyć informacje o wizycie kolędowej w tym roku.