Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2018.12.09. – 2. Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. To dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

W przedsionku kościoła członkowie parafialnego Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża  - od 15 zł.

W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Siostry Zakrystianki oraz Pana Organisty.

 

2. Zachęcamy do udziału we Mszach św. adwentowych. Msza św. z rozważaniem dla dorosłych, rano o godz. 6.00. Msze roratnie z programem dla dzieci o godz. 17.00.

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet bł. Karoliny, zelatorka pani Teresa Piętoń;

·         spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę o godz. 18.00;

·         w czwartek dzień pamięci i modlitw za ofiary stanu wojennego;

·         w piątek o godz. 17.00 w sanktuarium w Dobrej błogosławieństwo do posługi lektora chłopców z naszego dekanatu. Wraz z chłopcami, którzy uczestniczyli w przygotowaniu zapraszamy także ich rodziców;

·         w następną niedzielę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus;

 

5. Bóg zapłać za produkty ofiarowane do paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. Przez cały tydzień w sklepach i w kościele wystawione są kosze, gdzie można ofiarować swój dar. Także w najbliższy weekend wolontariusze będą zbierać produkty w sklepach. Dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki, za zaangażowanie wolontariuszy i za Waszą ofiarność.

 

6. W najbliższą sobotę w kilku miejscach diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Ksiądz Biskup zaprasza naszych samorządowców do Bazyliki św. Małgorzaty do Nowego Sącza. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych".

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

2018.12.02. – 1. Niedziela Adwentu

1. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.

 

2. Zachęcamy do udziału we Mszach św. adwentowych. Msza św. z rozważaniem dla dorosłych o godz. 6.00; po Mszy św. Godzinki. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci będą o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie dzieci. Prosimy, by na tę Mszę św. przychodziły z lampionami. Pierwsza Msza św. w niedzielę w Adwencie jak dotychczas o godz. 6.00

 

3. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w liturgii. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.00, 8.30, 10.00 i 17.00! oraz w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00!; W tym dniu o godz. 12.00 Godzina Łaski –modlitwa z racji święta Matki Bożej Niepokalanej. W czasie tej modlitwy Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.

 

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         spotkanie dzieci klasy 3. z Piekiełka i ich rodziców w ramach przygotowania do 1 Komunii św. w środę w Piekiełku o godz. 16.00;

·         w środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy zelatorów Róż z Zamieścia; Po Mszy św. zmiana tajemnic różańca – zapraszamy wszystkich zelatorów; 

·         w pierwszy czwartek dziękczynienie za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwa o nowe powołania. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjalnych i klas 8 wraz z rodzicami w ramach comiesięcznego przygotowania do sakramentu bierzmowania;

·         okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca  w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00; w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;

·         w piątek od godz. 8.30 – odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii. W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii;

·         w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy grzeczne dzieci, Zespół Gloria Mariae, DSM i LSO do PCK-u na spotkanie ze św. Mikołajem. W kontaktach z biurem św. Mikołaja pośredniczy ks. Witold;

·         spotkanie dzieci klasy 3. z Tymbarku i ich rodziców w ramach przygotowania do 1 Komunii św. w sobotę o godz. 10.00;

·         spotkanie Rodziców dzieci, które pójdą na kolędę misyjną w przyszłą niedzielę w PCK-u po Mszy św. o godz. 10.00;  

·         w przyszłą niedzielę uczniowie z Piekiełka będą rozprowadzać w Tymbarku ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony dla potrzebujących wsparcia; 

·         również w przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

 

5. Od przyszłej niedzieli członkowie parafialnego Caritas będą rozprowadzać w przedsionku kościoła świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża  - od 15 zł. Po Wigilii te świece można zanieść na cmentarz na groby naszych bliskich jako wyraz pamięci i duchowej łączności z nimi.  

W zakrystii będzie można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Siostry Zakrystianki oraz pana Organisty.

 

6. Dzięki życzliwości Zarządu Gminnej Spółdzielni, a także zarządzających sklepem Biedronka od wtorku w sklepach będą wystawione kosze, a w najbliższy weekend wolontariusze Caritas będą zbierać tam produkty na paczki świąteczne dla potrzebujących. Kosz będzie wystawiony również w nawie adoracji. We wszystkich miejscach będą dostępne kartki z listą produktów jakie najbardziej są potrzebne do przygotowania paczek. Dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Waszą hojność. Bóg zapłać.

 

7. Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 11.543 zł i 2 euro. Dziękujemy również za ofiary dwóm rodzinom z Podłopienia za 500,- i 5000,- zł oraz rodzinie z Limanowej za 200,- zł. Dzięki Waszej ofiarności udało się założyć centralne ogrzewanie oraz odświeżyć wnętrze kaplicy w Piekiełku. Dziękujemy za zaangażowanie i nieocenioną pomoc panom Władysławowi Kapturkiewiczowi i Andrzejowi Dylągowi oraz ich ekipom. Dziękujemy również pani Danucie oraz wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu kaplicy. Przy tej okazji pragniemy również podziękować sponsorowi, który wsparł zespól Gloria Mariae. Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

 

8. Parafia wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje 17 grudnia spotkanie opłatkowe dla Seniorów z Gminy Tymbark. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej do najbliższego piątku (7 XII). Numery telefonów w gablocie i na stronie parafialnej (18 33 25 322 lub 693 721 301)

 

9.Proszono nas o ogłoszeni: Państwowa Straż Pożarna apeluje, by w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego zadbać o stan przewodów kominowych i ostrożność w korzystaniu z różnych źródeł ciepła.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

11. W minionym tygodniu zmarł śp. +Edward Atłas wywodzący się z Podłopienia. Powierzajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

2018.11.25. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odpust „na św. Katarzynę” w Wilkowisku.

 

2. W tym tygodniu:

·         do piątku po wieczornych Mszach św. wypominki i różaniec za zmarłych;

·         w środę 9 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża; Jego osobę i posługę będziemy powierzać Bogu szczególnie podczas wieczornej Mszy św.

·         odprawiających pierwsze soboty miesiąca zapraszamy w sobotę na godz. 7.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej na wspólny różaniec;

·         w sobotę o godz. 10.00 spotkanie DSM w nawie Adoracji Najświętszego Sakramentu;

·         również w sobotę o godz. 18.00 kolejne Spotkanie ze Słowem – serdecznie zapraszamy;

·         w najbliższą niedzielę uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w Piekiełku będą rozprowadzać przy kaplicy w Piekiełku ozdoby, kartki i stroiki świąteczne. Ofiary pomogą wspomóc na święta osoby potrzebujące pomocy. Za każdą ofiarę uczniowie serdecznie dziękują i obiecują modlitwę za wspierających tę akcję – za dwa tygodnie taka okazja będzie w Tymbarku;

·         również w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Barbary w Szyku;

 

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Podobnie jak w tamtym roku rano w Adwencie będzie tylko jedna Msza św. z rozważaniem dla dorosłych. Będzie ona odprawiana o godz. 6.00, a po niej Godzinki ku czci Matki Bożej. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci będą o godz. 17.00. Pierwsza Msza św. w niedzielę w Adwencie, będzie również zgodnie z tradycją o godz. 6.00.

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na leczenie Kuby Mistarza. Zebrano 6.697,- zł i 5 euro.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Limanowej  zwraca się do wszystkich mieszkańców powiatu limanowskiego,  a zwłaszcza do osób starszych, z prośbą o rozważny i przemyślany udział we wszelkich pokazach, które mają na celu sprzedaż sprzętu medycznego lub sprzętu gospodarstwa domowego. Prawdziwym celem tych pokazów jest nakłonienie do zakupów, zazwyczaj po zawyżonych cenach. Rzecznik apeluje o zdrowy rozsądek  przy podejmowaniu  decyzji o udziale w tego typu spotkaniach i przy podpisywaniu proponowanych tam umów!!!

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym – kalendarz ścienny na nowy rok. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia. Gratulujemy ks. Stanisławowi, który został wybrany w plebiscycie Gazety Krakowskiej Nauczyciel na Medal

 

7. W minionym tygodniu zmarły: śp. + Stanisława Pasyk wywodząca się z Podłopienia – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 wprowadzenie, różaniec i Msza św. oraz śp. +Stanisława Boczoń z Tymbarku, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 wprowadzenie, różaniec i Msza św.  Powierzajmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu.

 

2018.11.18. – 33. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Ubogich. Modlimy się o wyobraźnię miłosierdzia, byśmy potrafili dostrzegać potrzebujących i im pomagać. Konkretną pomoc możemy dziś okazać wspierając ofiarą do puszek leczenie Kuby Mistarza lub nabywając chlebki miłosierdzia i wspomagając tym samym działania podejmowane wobec ubogich przez CARITAS.

Dziękujemy członkom Caritas i ofiarodawcom, którzy pomagają w różnych dziełach podejmowanych wobec potrzebujących w naszej wspólnocie.

Bóg zapłać również Siostrom Służebniczkom Dębickim za ich obecność i świadectwo.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę swoją modlitwą, obecnością i zaangażowaniem wyrazili miłość do Ojczyzny. Słowa wdzięczności kierujemy do młodzieży za przygotowanie koncertu i wszelkie działania dla godnego uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości w naszym środowisku.

 

3. Różaniec z wypominkami listopadowymi w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

 

4. W tym tygodniu:

·         w środę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; po Mszy spotkanie członków Stowarzyszenia z naszego rejonu na plebanii. W czasie Mszy św. będziemy modlić się również w intencji rodzin w duchu wspólnoty SYCHAR;

·         w czwartek o 17.00 spotkanie dzieci klas trzecich z Tymbarku i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Św.;

·         w czwartek czuwanie prowadzone przez młodzież o 19.30. Zapraszamy;

·         spotkanie członków parafialnej Caritas w piątek o godz. 18.15 na plebanii – serdecznie zapraszamy;

·         w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej;

·         składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Wiesławy Palka z Podłopienia,  śp. Michaliny Dudzik z Zamieścia i śp. Kazimierza Bubuli z Podłopienia. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2018.11.11. - 32. Niedziela Zwykła

1. Dziś 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujemy Bogu za dar wolności, którą nasza Ojczyzna odzyskała 100 lat temu. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o godz. 15.00 sprawowana za Ojczyznę z intencji Wójta i Rady Gminy Tymbark, Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Związku Strzeleckiego w Tymbarku.

Przypominamy, iż w związku z uroczystościami nie będzie Mszy popołudniowych w Piekiełku i w kościele parafialnym.

       W tym wyjątkowym dniu zapraszamy wszystkich do uroczystego świętowania. Po Mszy św. na tymbarskim Rynku oficjalna część obchodów i koncert przygotowany przez młodzież. Stulecie to wyjątkowy dzień, pokażmy liczną obecnością, iż Ojczyzna, jej niepodległość, patriotyzm to dla nas sprawy bardzo ważne!

 

2. W tym tygodniu:

      w dni powszednie po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa za zmarłych;

      spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek po różańcu o  godz. 18.15;

      w niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz wspomnienie bł. Karoliny – uroczystości w Zabawie;

      również w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy gościć Siostry Służebniczki Dębickie;

 

4.       W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie Kuby Mistarza, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i rodzice zbierają środki na kosztowną operację w USA.  

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tarnowskim Gościu Niedzielnym wiele ciekawych materiałów o odzyskaniu niepodległości. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest ks. Witold, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Przemysława Frankiewicza pochodzącego z Podłopienia. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...