Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2020.01.19. – 2 Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 14.00 w naszym kościele koncert laureatów konkursu „TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE”. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Zmarł nasz rodak ks. prałat Stanisław Pasyk, który pracował w diecezji wrocławskiej a później świdnickiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę w  parafii św. Józefa w Świdnicy. Msza św. żałobna i pożegnanie zmarłego w poniedziałek w Królowej Górnej koło Nowego Sącza. Organizujemy wspólny wyjazd do Królowej Górnej. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia w zakrystii. Wyjazd autobusu w poniedziałek o godz. 13.00 (parking koło plebanii). W związku z tym zmiana terminu kolędy na ul. Polnej z poniedziałku na wtorek.

 

3. W tym tygodniu:

 

·         przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o odwiedzinach i modlitwie za naszych bliskich;

 

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Józefa (zelator Józef Piętoń);

 

·         spotkanie przedkomunijne dzieci klas 3-ich z Tymbarku i ich rodziców  w czwartek o 17.00 na Mszy św. i po niej w kościele; 

 

·         spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 17.30;

 

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne – w grudniu zebraliśmy 12.370,- zł oraz 10 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie – czterem rodzinom z Tymbarku za: 2000-, 2 razy po 1000- i 200-zł; rodzinie z Zamieścia za ofiarę 850- zł. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość. Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Spotkanie kolędowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 w Bazylice w Limanowej. Przewodnik grupy ks. Krzysztof Czyżowski serdecznie zaprasza.

Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku i wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez diecezjalną Caritas (wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać numer KRS tarnowskiej Caritas (0000211791).

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje mszalne. Porządek kolędy.

 

8. W minionym tygodniu zmarła śp. +Helena Ranosz z Tymbarku. Polecajmy zmarłego +ks. Stanisława i zmarłą +Helenę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu

2020.01.12. – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Przeżywana Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku.

Dziś o godzinie 14.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią: Chór Parafialny z Tymbarku, Zespół Gloria Mariae, Zespół Laus Deo z Podłopienia i Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Wybierzmy się całymi rodzinami, by wspólnie radować się z Narodzenia Pańskiego.

 

2. W tym tygodniu:

·         kancelaria parafialna, ze względu na kolędę, będzie nadal zamknięta po południu. Zapraszamy rano od 8.00 do 9.00.;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet bł. Karoliny (zel. Teresa Piętoń);

·         w przyszłą niedzielę na sumie w kościele parafialnym gościć będziemy Strażacką Orkiestrę Dętą „Tymbarski Ton”.

 

3. Konkurs kolęd organizowany przez Bibliotekę Gminną i parafię odbędzie się w sobotę 18 stycznia. Przesłuchania w sobotę od godz. 9.00 w budynku biblioteki.Koncert wyróżnionych uczestników będzie w kościele parafialnym w następna niedzielę od godz. 14.00. Już teraz serdecznie zapraszamy!

 

4. Intencje Mszy św.

 

5. W naszej parafii trwa kolęda. Porządek kolędy w tym tygodniu…

2020.01.06. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Polecamy w modlitwie kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy głoszą Ewangelię w krajach misyjnych. Modlimy się też o nowe powołania misyjne. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele misyjne.

 

2. Błogosławimy dziś kredę, kadzidło i złoto. Oznaczając drzwi naszych domów (C + M + B 2020) pragniemy, tak jak Mędrcy ze Wschodu, szukać Chrystusa i prosić, aby ON nam błogosławił.

 

3. Na Mszy św. o godz. 10.00 , Orszak Trzech Króli, zakończenie Kolędy Misyjnej i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój kolędnika misyjnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli Kolędników misyjnych, wszystkim dzieciomi młodzieży z naszych szkół podstawowych, młodzieży z Grupy Apostolskiejz Piekiełkai Tymbarku, przewodnikom poszczególnych grup, Rodzicom, którzy pomogliw zorganizowaniu poczęstunku dla kolędników w Tymbarku i Piekiełku, osobom koordynującym całość przedsięwzięcia. Zebraliśmy w ramach kolędy misyjnej 19.601,-zł.Bóg zapłać za tak wielką ofiarność! Szczegółowa lista podziękowań zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.

 

4. Przypominamy, że kancelaria parafialna, ze względu na kolędę, będzie zamknięta po południu.

2020.01.02. – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Przeżywamy 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

 

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy.  Na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej. Zapraszamy do Orszaku Trzech Króli – zwłaszcza dzieci w strojach kolędników i ich rodziców. Gromadzimy się o godz. 9.30 na tymbarskim Rynku, z którego orszak przejdzie do kościoła. Po Mszy św. przemarsz na Rynek i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój kolędnika misyjnego. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku obiecały ciasteczka i gorącą czekoladę. Serdecznie zapraszamy.

 

3. W tym tygodniu:

·         składka z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje;

·         w środę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia – prosimy o poprowadzenie członków Kół Koronkowych;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet Matki Bożej Niepokalanej (zel. Zofia Dudzik);

·         spotkanie uczniów klas 8. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w niedzielę o godz. 14.30;

 

4. W niedzielę 12 stycznia o godzinie 14.30 w kościele parafialnym odbędzie się Koncert Kolęd. W programie kolędy i pastorałki w wykonaniu: Chóru Parafialnego z Tymbarku, Zespołu Gloria Mariae, Zespół Laus Deo z Podłopienia i Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

 

5. Konkurs kolęd organizowany przez Bibliotekę Gminną i parafię odbędzie się w sobotę 18 stycznia.Koncert wyróżnionych uczestników będzie w kościele parafialnym w niedzielę 19 stycznia. Zapraszamy do zgłaszania uczestników.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


7. Proszono nas o ogłoszenie:

 

Po raz 7. Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton” pielgrzymuje dziś na Jasną Górę. Będzie kolędować w parafiach: Matki Bożej Częstochowskiej, św. Wojciecha, i w Bazylice Jasnogórskiej. O 21.00 weźmie udział na Apelu. Transmisja w TV Trwam i w Radiu Maryja.

 


8. Porządek kolędy na wtorek 7 I – grafik na cały tydzień na tablicy i stronie WWW parafii.

 

2020.01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. Pierwszy dzień nowego roku poświęcamy Świętej Bożej Rodzicielce Maryi. Jej oddajemy siebie, nasze rodziny i ten rok, który się rozpoczyna.

Pragniemy Wam życzyć Drodzy Goście i Parafianie, aby każdy dzień nowego roku wypełniony był doświadczeniem bliskości Boga. Niech to staje się Waszym udziałem zwłaszcza w czasie niedzielnej Eucharystii. Niech ta bliskość będzie błogosławieństwem w codziennej drodze,  światłem w wyborach, umocnieniem w trudnościach.

Niech nasze mieszkania, nasze rodziny i naszą wspólnotę opromienia Jego błogosławieństwo i dar pokoju.