Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2019.09.15. – 24. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. 

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Strażackiej Orkiestrze Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrze Zakrystiance. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

Bóg zapłać Różom Różańcowym za Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy oraz za udział w procesji z Najświętszym Sakramentu ze świecami.

3. W tym tygodniu:

           spotkanie uczniów klas 8-ych - kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców

           w poniedziałek na Mszy o 18.00 i po niej [Piekiełko też];

           w środę  o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Mężczyzn

           św. Andrzeja Świerada (zelator p. Antoni Wiktor). Będziemy szczególnie modlić się za młodzież w święto św. Stanisława Kostki;

           czuwanie prowadzone przez młodzież - w czwartek o 19.30. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy; 

           w sobotę pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Limanowej. Wyjazd

           z parkingu przy PCK-u o godz. 9:30;

           w najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła

           w Polsce w intencji małżeństw i rodzin;

           Spotkanie uczniów klasy 3, przygotowujące do I. Komunii w Piekiełku oraz ich Rodziców w niedzielę na Mszy o 9.30 i po niej.

4. Spotkania grup parafialnych:

           zbiórka Lektorów, Ministrantów i Aspirantów w Piekiełku w poniedziałek

·           17.30;

           spotkanie Aspirantów w Tymbarku w czwartek o 15.30.

5. Rozpoczął się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Klinika ALLMEDICA informuje, iż od 16 września uruchamia przychodnię w Mszanie Dolnej (ul. Orkana 10) z gabinetami lekarzy rodzinnych oraz gabinetami specjalistycznymi.

Wójt Gminy Tymbark zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o wypełnienie do dnia 30 września 2019 r. ankiety na potrzeby stworzenia bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków. Pomoże to w wymianie starych kotłów na nowe – ekologiczne. Ankietę można pobrać ze strony internetowej urzędu, w jego siedzibie a także u sołtysów. Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe dla wszystkich i wynika z przyjętego przez Sejmik Województwa Małopolskiego „Programu Ochrony Powietrza”. Więcej informacji w Urzędzie Gminy i na jego stronie internetowej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wśród gazet nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” dla najmłodszych dzieci. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Jest wśród nich s. Edyta – Dyrektor Przedszkola – Msza Św. imieninowe w jej intencji dziś o 8.30 oraz - z intencji Sióstr - w poniedziałek o 18.00.

2019.09.08. – 23 Ndz. Zw. - Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. - w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 11.00 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 15.15.  

Dziękujemy ks. Prałatowi Janowi Gębarowskiemu, prepozytowi Kapituły Wojnickiej, za wygłoszone słowo i przewodniczenie naszym uroczystościom - Bóg zapłać! Bóg zapłać również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej uroczystości.

 

2. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek o godz. 10.00 Msza św. dla przedszkoli z naszej parafii;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Mężczyzn św. Marcina (zelator p. Władysław Peterszajn);

·         w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w związku z tym dniem  oraz z wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, w przeddzień czyli w piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa na Paproć (prosimy o zabranie latarek);

·         spotkanie DSM i kandydatek w sobotę w kaplicy Piekiełku o 9.30;

·         w następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

 

3. Od tej niedzieli rozpoczyna się tygodniowy Odpust w Czarnym Potoku. Od następnej niedzieli rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej.

 

4. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark uprzejmie informuje, że w środę 11 września o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Tymbark, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Tematem spotkania będzie trasa planowanej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark / Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. Aby zyskać odpust zupełny, odmówmy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, w intencjach Ojca świętego - Zdrowaś Mario.

Wszystkim życzymy pięknego, rodzinnego świętowania.

2019.09.01. – 22. Niedziela Zwykła

1. Od tej niedzieli wraca Msza św. popołudniowa o 15.15. w Piekiełku. Od poniedziałku wracamy również w dni powszednie do drugiej Mszy św. rano – Msze św. będą odprawiane o 6.30 i 7.00.

Dzisiaj o godz. 14.00 w całej diecezji odezwą się dzwony jako wspomnienie o ofiarach II wojny światowej oraz oddanie hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

 

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza ks. Sylwestra Taraszkę. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Otoczmy ks. Sylwestra życzliwością i modlitwą.

 

3. Dzisiaj uroczystości odpustowe w Górze św. Jana. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii; sumie będzie przewodniczył Prepozyt Kapituły Wojnickiej ks. prałat Jan Gębarowski. Msze św. w zmienionym porządku – w kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Piekiełku o godz. 15.15 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 w Piekiełku i o 10.00 w kościele parafialnym!).

Prosimy o pomoc w zorganizowaniu uroczystości odpustowej: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas 4. w strojach komunijnych, osoby noszące feretrony, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i orkiestrę „Tymbarski ton”.  

 

4. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msze Święte w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – dla Zespołu Szkół im. KEN; o godz. 9.00 – dla Szkoły Podstawowej. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy o godz. 8.00.

 

5. Ponadto w tym tygodniu:

·     w środę zmiana tajemnic różańcowych zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca; o poprowadzenie różańca przed Mszą św. prosimy zelatorów z Tymbarku;

·         w tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;

·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00 - zapisy w zakrystii;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo fatimskie o godz. 19.30. Kwadrans wcześniej medytacja maryjna – zapraszamy szczególnie studentów i uczniów szkół średnich;

·         w niedzielę o 15.00 Godzina Miłosierdzia;

 

5. Spotkania grup parafialnych:

  • zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;
  •  spotkanie DSM w sobotę o 10.00 w PCK-u

 

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki do Pasierbca, a zwłaszcza druhom z OSP.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Zbiórka klas 6, 7 i 8 z Tymbarku w poniedziałek o 8.30 w budynku przy Rynku; po Mszy  św. wszyscy uczniowie przechodzą do szkoły przy ul. Kazimierza.

W Piekiełku – zbiórka dzieci i młodzieży w poniedziałek przed szkołą o godz. 7.45; o 8.00 Msza św. a po niej uroczysty apel na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msze św. w Tymbarku: o 8.00 dla szkoły średniej, o 9.00 dla szkoły podstawowej.

W sobotę odbędzie się wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp.: +Maria Puchała z Podłopienia. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2019.08.25. – 21. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. Od następnej niedzieli wraca Msza św. popołudniowa w Piekiełku. (Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. i 15.15). Od poniedziałku 2. września wracamy w dni powszednie do drugiej Mszy św. rano – Msze św. będą odprawiane o 6.30 i 7.00.

 

2. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Okazja do spowiedzi codziennie podczas Mszy św. oraz w piątek od godz. 17.00.

 

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Msze św. o 6.30 i 18.00; na wieczorną Mszę św. zapraszamy Róże Żywego Różańca – po Mszy św. nadzwyczajne zebranie wszystkich zelatorów i członków Żywego Różańca;

·         o poprowadzenie różańca w środę prosimy Różę Kobiet Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego (zelatorka p. Łucja Wójcik);

·         w przyszłą niedzielę odpust w Górze św. Jana;

 

4. Zbliża się nasz odpust parafialny. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem, 7 września, będzie organizowana wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 przypada na poniedziałek 2 września.

W Piekiełku – zbiórka dzieci i młodzieży przed szkołą o godz. 7.45; o 8.00 Msza św. a po niej uroczysty apel na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msze św. w Tymbarku: o 8.00 dla szkoły średniej, o 9.00 dla szkoły podstawowej.

Spotkanie rodziców dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Tymbarku we wtorek 27 sierpnia o 16.30 – w szkole na ul. Kazimierza.

 

6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp.: +Władysław Surdziel z Tymbarku. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2019.08.18. – 20. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 20 niedzielę zwykłą. Rozpoczął się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu.

 

2.  Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Zachęcamy, by towarzyszyć pielgrzymom modlitwą oraz poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W niedzielę 25 sierpnia wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszymy z parkingu przy kościele o godz. 7.00. 

 

3.  W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę kobiet św. Agnieszki (zel. Zofia Wilczek);

·         w sobotę o godz. 17.00, w kaplicy na górach, Msza św. dziękczynna za plony;

·         w sobotę o 21.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Pasierbca;

·         w przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne; 

 

4.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.