Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2020.07.05. – 14. Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, iż w czasie wakacji, w dzień powszedni Msze św. w kościele parafialnym są odprawiane o godz. 6.30 i o 18.00 (nie ma Mszy św. o 7.00). W niedziele wakacyjne nie będzie Mszy św. popołudniowej w kaplicy w Piekiełku.

2. W następną niedzielę o godz. 16.00 Msza św. na cmentarzu. Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Składane ofiary przeznaczone zostaną na prace podejmowane przy kościele. Bardzo prosimy, by przy sprzątaniu grobów segregować śmieci i wyrzucać wszystkie do koszy!

3. W tym tygodniu:
•    w środę Godzina Miłosierdzia;
•    również w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Mężczyzn św. Antoniego (zelator p. Grzegorz Kurczab);
•    w sobotę święto św. Benedykta patrona Europy;

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace podejmowane w naszym kościele. Zebraliśmy 13.276,- zł i 9 Euro. Dziękujemy też sześciu rodzinom z Tymbarku za ofiary: 3000,-zł, 3 razy po 1000,- zł, 500,- i 400,- zł. Dziękujemy dwóm rodzinom z Zamieścia za ofiary 500,- i 300,- zł oraz rodzinie z Podłopienia za 300,- zł. Na tace zostały także złożone w kopercie ofiary: 1000,- zł oraz 250 $. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką życzliwość.

5. Przypominamy, że w nawie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez wakacje zbieramy nakrętki na budowę studni w Afryce koordynowaną przez Tarnowski Wolontariat Misyjny.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są jeszcze albumy przedstawiające związki św. Jana Pawła II z Ziemią Limanowską. Można tam znaleźć m.in. zdjęcia z Tymbarku i Piekiełka. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.
 
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli śp.: +Antoni Zielonka oraz +Adam Pasyk z Tymbarku. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu…

 

2020.06.28. – 13. Niedziela Zwykła

1. Dziś do 1 Komunii św. przystępuje 52. dzieci z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace podejmowane w naszej parafii. Dziś również wybory prezydenckie – zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i wyrażenia w ten sposób swej odpowiedzialności za Ojczyznę!

2. Decyzją ks. Biskupa po 7 latach posługi w naszej parafii ks. Witold Warzecha został przeniesiony do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej, a ks. Michał Łukasik po 3 latach do parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku. Otaczamy Drogich Księży modlitwą i wyrażamy naszą wdzięczność za gorliwą pracę. Oficjalnie pożegnanie Księży odbędzie się w sierpniu.

3. Na czas wakacji od wtorku 30 czerwca do końca sierpnia Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane o godz. 6.30 i o 18.00. Zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 7.00. W niedziele wakacyjne nie będzie również Mszy św. popołudniowej w kaplicy w Piekiełku. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

4. W poniedziałek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. „świętopietrze”, przeznaczone są do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

5. Dziękujemy bardzo Rodzicom dzieci komunijnych z Tymbarku oraz OSP z Tymbarku za generalne sprzątanie kościoła. Dziękujemy też za  dar ofiarny - elementy stroju LSO. Bóg zapłać.
Pragniemy również podziękować rodzinie Państwa Rusnaków z Piekiełka za wykonane nowe ławki do kaplicy oraz OSP Piekiełko za wypożyczenie namiotu pod kaplicę  w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy również pewnej rodzinie z Tymbarku za ofiarowanie specjalistycznego odkurzacza do kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro. 

6. Ponadto w tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Danuta Steczowicz);
•    w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
•    okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15!;
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (zapisy w zakrystii);
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30; wieczorem o godz. 19.30 Msza św. i nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy również dzieci u początku ich wakacji; 15 minut wcześniej medytacja maryjna ;

7. Tarnowski Wolontariat Misyjny, który ze zbiórek makulatury, sfinansował wywiercenie 6 studni w Afryce, myśląc o budowie kolejnych studni, prosi o zbieranie zakrętek plastikowych. W naszej parafii w nawie Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie wystawiony przez wakacje pojemnik, gdzie można składać zakrętki.  

8. Proszono nas o ogłoszenie:
Wójt Gminy Tymbark informuje o dodatkowym naborze deklaracji do udziału w programie dofinansowania ze środków unijnych wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. Termin składania deklaracji upływa 3 lipca 2020. Warunki udziału w projekcie dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Tymbark lub telefonicznie pod numerem 18 332 51 41.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od dnia 1 lipca 2020 przyjmowane są wnioski o świadczenia rodzinne oraz wnioski o świadczenie „Dobry Start 300 zł” dla ucznia w wersji elektronicznej  na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 zaś od 1 sierpnia 2020 będą przyjmowane wnioski tradycyjnie składane w wersji papierowej. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Ośrodka lub u pracowników Ośrodka.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.
 
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Adam Kurek z Zamieścia. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Powierzajmy zmarłego dobremu Bogu…

 

2020.06.21. – 12. Niedziela Zwykła

 1. W dniu Diecezjalnego Święta Rodziny polecamy Panu Bogu rodziny naszej parafii i diecezji.

 

2. W piątek zakończenie roku szkolnego. Okazja do spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św. oraz codziennie od godz. 17.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi. Msze Święte na zakończenie roku  w kościele parafialnym:  Szkoła Podstawowa w czwartek o godz. 17.00; Zespół Szkół im. KEN w piątek o godz. 9.00. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy w piątek o godz. 17.00.

 

3. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 1. Komunia św. Bardzo prosimy o przychodzenie na inne Msze Św. a pozostawienie tej godziny dzieciom i ich rodzinom. Intencja przyjęta na 11.30 zostanie odprawiona o godz.10.00. Spowiedź dzieci komunijnych w sobotę o 8.30 a dla ich rodzin o 9.30.

Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej i dzieci Komunijnych z Piekiełka za ofiarę na nową monstrancję do kaplicy. Bóg zapłać!

 

4. W tym tygodniu:

 •  we wtorek o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet  św. Matki Teresy z Kalkuty (zelatorka p. Teresa Bubula - Chudy); 
 • spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - w środę: o 17.00 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po Mszy św. - spotkanie na plebanii;
 • składka w następną niedzielę na cele inwestycyjne;

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark informuje, że od przyszłego tygodnia rozpoczynają się prace przy dwóch inwestycjach gminnych: drodze gminnej „Kopana Droga” w Tymbarku i rozbudowie kanalizacji sanitarnej na osiedlu „Kwaśniakówna” i „Smagówka” w Podłopieniu. W związku z prowadzonymi pracami mogą wystąpić utrudnienia w ruchu lokalnym. Dokładny termin i przebieg robót uzależniony będzie od warunków pogodowych.

Dzisiaj, (w niedzielę 21 czerwca), o godz. 20.00 na stronie www.jp2concert.com będzie transmitowany międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki. Organizatorzy zapraszają do oglądania!

 

Parafia Szyk organizuje w wakacje pielgrzymkę na Litwę. Wyjazd śladami św. Jana Pawła II do krajów Bałtyckich organizuje też ks. dr Jerzy Smoleń. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest również do nabycia album „Ślady Świętego na Ziemi Limanowskiej” o św. Janie Pawle II. Egzemplarz do obejrzenia na stoliku z prasą. Album do nabycia w zakrystii w cenie 60 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. W minionym tygodniu zmarł śp. +Jan Tajduś z Zamieścia. Polecajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu

 

 

2020.06.14. – 11. Niedziela Zwykła

1. Do czwartku zapraszamy na procesje eucharystyczne i Msze św.: w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku o godz. 18.00. W sposób szczególny zapraszamy: w poniedziałek mieszkańców Zamieścia z południowej strony drogi krajowej nr 28  (od strony Słopnic). We wtorek mieszkańców Zamieścia z północnej strony drogi krajowej 28.  W środę mieszkańców z Podłopienia. W czwartek, na zakończenie oktawy, zapraszamy tradycyjnie – rodziny z dziećmi.

  

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim niosącym feretrony, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze „Tymbarski Ton”, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz ich rodzicom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej z Siostrami oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza.


3. Ponadto w tym tygodniu:

 •   w poniedziałek dzień modlitwy w intencji biskupa Andrzeja Jeża z racji 8 rocznicy objęcia diecezji tarnowskiej;
 •  również w poniedziałek zapraszamy na zbiórkę LSO: o 16.00 ministrantów, o godz. 19.00 lektorów;
 •  w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Paczyńskiego (zelatorka p. Barbara Urbańska);
 • w środę po Mszy św. próba chóru;
 •  w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Prosimy o Waszą modlitwę; pamiętajmy też o kapłanach wywodzących się z naszej wspólnoty;
 • spotkanie ze Słowem - w sobotę o 19.00;
 •  w następną niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny – na godz. 10.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

4. I. Komunia w Tymbarku będzie 28 czerwca na Mszy o 11.30. Bardzo prosimy o przychodzenie na inne Msze Św. a pozostawienie tej godziny dzieciom i ich rodzinom. Intencja przyjęta nieopatrznie na 11.30 zostaje przesunięta na godz.10.00.

 

5. Msza św. na cmentarzu będzie tradycyjnie w 2 niedzielę lipca – czyli 12 VII. Apelujemy, by przy okazji sprzątania grobów zostawiać śmieci w kontenerach do tego przeznaczonych (nie porzucać ich na terenie cmentarza, czy na skarpie). Prosimy, by do boksu na odpady zielone nie wrzucać śmieci plastikowych i szklanych. Bardzo też prosimy, by posprzątać po sobie pozostałości po starych pomnikach! Szanujmy miejsce spoczynku naszych bliskich!

Pojawiły się informacje o dewastacji stacji Drogi Krzyżowej na Paproć. Prosimy o zwrócenie uwagi. Widać niektórym bark i wiary i kultury!

 

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku ogłasza nabór kandydatów. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Z podobną informacją zgłosiło się IV Liceum Ogólnokształcące Sportowe im. Świętej Kingi w Nowym Sączu – szczegóły na stronie internetowej szkoły.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Miłujcie się”! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

 

2020.06.11. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 1. Przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Bóg zapłać za ofiary na hospicja i dzieła charytatywne.

 

Msze św. w porządku niedzielnym po każdej Mszy św. procesja Eucharystyczna. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją o godz. 15.15. 

Po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00, zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy, by przynieść swoje intencje wypisane na kartkach. Niech czas przed Panem Jezusem niesie pokój w nasze serca!

 

2. Procesja w oktawie Bożego Ciała każdego dnia o godz. 18.00 a po niej Msza św. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją o 17.00.

 Idąc za Jezusem Eucharystycznym wyrażajmy naszą wiarę, dziękujmy za dar Eucharystii, dziękujmy też za opiekę Bożej Opatrzności nad nami w czasie epidemii i prośmy o błogosławieństwo i Bożą opieką dla naszych rodzin, parafii i ojczyzny.

 W tym roku do udziału w procesji w kolejne dni zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii:  

 W piątek na 18.00 zapraszamy szczególnie mieszkańców Tymbarku z północnej strony rzeki Łososiny (osiedla Tymbark Góry, Pasterniki, osiedle dworskie, Zęzów, bloki i domy nad stadionem).

 W sobotę  zapraszamy mieszkańców Tymbarku z południowej strony rzeki Łososina (Tymbark część górna z Rynkiem, Węglarka i Zaolzie).

 W poniedziałek zapraszamy mieszkańców Zamieścia z południowej strony drogi krajowej nr 28  (od strony Słopnic).

 We wtorek zapraszamy mieszkańców Zamieścia z północnej strony drogi krajowej 28 (od Sołtystwa do Tajdusiów i Góry Rysie).

 W środę zapraszamy mieszkańców z Podłopienia.

 W czwartek, na zakończenie oktawy, zapraszamy tradycyjnie – rodziny z dziećmi.

 

3. W niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

4. 23 III br. zmarł śp. +Kazimierz Rybka, a 7 IV + Wiesław Dudzik – obaj z Zamieścia. W związku z obowiązującymi obostrzeniami nie było wówczas Mszy św. pogrzebowych z możliwością udziału wiernych. W związku z tym w najbliższych dniach zostaną odprawione Msze św. za tych zmarłych. Za śp. Kazimierza Rybkę – w sobotę o godz. 13.30. Za śp. + Wiesława Dudzika – w czasie oktawy, w poniedziałek o godz. 18.00.

 

 

2020.06.07. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Niedziela Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej. 

 

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. kościele parafialnym w porządku niedzielnym, czyli: 7.00, 8.30, 10.00 11.30 i 18.00. W związku z obowiązującymi zarządzeniami nie będzie dużej procesji na Rynek. Jednak po każdej Mszy św., z zachowaniem obowiązujących zasad, pójdziemy z procesją wokół kościoła oddając cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją o godz. 15.15.  Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

  

3. Po wieczornej Mszy św. około godz. 19.00, zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy mają osobiste intencje, prośby, lęki i niepokoje – prosimy, by przymieść swoje intencje wypisane na kartkach. Niech czas przed Panem Jezusem niesie pokój w nasze serca!

 

4. W tym tygodniu:

 • w poniedziałek o 15.00 Godzina Miłosierdzia;
 • w poniedziałek zapraszamy na zbiórkę LSO: o 16.00 ministrantów, o godz. 19.00 lektorów;
 • w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Józefa (zel. p. Honorata Kordeczka);

 

5. Bardzo dziękujemy osobom, które w majowe poranki, w niedziele i święta, grały pieśni maryjne z wieży kościoła.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych – zapraszamy rodziców i dziadków do zainteresowania się tym diecezjalnym wydawnictwem skierowanym do najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

 

2020.05.31. – Niedziela Zesłana Ducha Świętego

 1. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego modlimy się o otwartość naszych serc i umysłów na Jego działanie.

 Po zniesieniu ograniczeń liczby wiernych w świątyniach serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach świętych i w nabożeństwach.Starajmy się o zachowywanie zalecanych środków ostrożności (odległości, maseczki).

 

2. W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w kościele w Tymbarku o 6.00, 8.30, 10.00 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.

 

3. W tym tygodniu:

 ·         nabożeństwa czerwcowe przed wieczorną Mszą św.;

 ·         w 1. czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

 ·         okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem i 1. sobotą miesiąca w kościele parafialnym w każdy dzień od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;

 ·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Zapisy w zakrystii;

 ·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Wieczorem o godz. 18.00 Msza św. i różaniec fatimski, który jeszcze w tym miesiącu odprawimy w kościele. Wcześniej o 17.45 rozważnie maryjne; Na to nabożeństwo zapraszamy Róże Żywego Różańca – zmiana tajemnic różańcowych;

 ·         w przyszła niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej;

   

4. W piątek w ramach ogólnodiecezjalnej akcji „ostatni dzwonek” – na spowiedź i Komunię św.  wielkanocną – po wieczornej Mszy św. będzie jeszcze Adoracja i okazja do spowiedzi św. do godz. 20.00. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości.

 

5. W pierwszy weekend lipca będzie organizowana w naszej parafii katecheza przedmałżeńska prowadzona przez małżeństwa z kapłanem. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. +Maciej Kapturkiewicz z Tymbarku. Powierzajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu

 


2020.05.24. – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego przed wieczorną Mszą św.

 W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 75 osób, a w kaplicy w Piekiełku do 30 osób. Staramy się o zachowywanie niezbędnych środków ostrożności.

 Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach świętych i w nabożeństwach. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o godz. 18.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym podczas Mszy świętych oraz codziennie od godz. 17.00.

 

2. W związku z sytuacją egzamin przed bierzmowaniem jest przeniesiony na przyszły rok szkolny. Dzieci klas 3. z Tymbarku i Piekiełka przygotowują się do 1. Spowiedzi i Komunii św., do których przystąpią pod koniec czerwca. Prosimy rodziców, by w porozumieniu z Ks. Witoldem i Siostrą Izabelą przygotowywali dzieci do tego wydarzenia.

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Maksymiliana (zelatorka p. Bronisława Bożek);

·         w przyszła niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego już na miesiąc czerwiec. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

 

2020.05.17. – 6. Niedziela Wielkanocna

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach świętych i w nabożeństwach. Według nowych rozporządzeń w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 75 osób, a w kaplicy w Piekiełku do 30 osób. Staramy się o zachowywanie niezbędnych środków ostrożności.

 Zachęcamy do udziału w Mszach św. także w tygodniu. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła parafialnego na godz. 18.00, do kaplicy w Piekiełku na godz. 17.00. Cieszymy się też, że gromadzicie się na wspólną modlitwę przy kapliczkach. Okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych oraz codziennie od godz. 17.00.

 

2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje – tzw. dni krzyżowe. Ze względu na obowiązujące przepisy nie będzie procesji. Jednak do środy włącznie, w czasie nabożeństw wieczornych będziemy się modlić o urodzaje i zachowanie od wszelkich klęsk i nieszczęść. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

3.         W tym tygodniu:

·    w poniedziałek 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – wśród różnych propozycji w mediach polecamy w TV Trwam program słowno-muzyczny przygotowany m.in. przez środowisko limanowskie (ndz. 14.30, pn. 13.30);

·         od piątku rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego;

·         w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;

 

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez wpłaty na konto bankowe parafii czy przez ofiary składane w inny sposób wsparli parafię (ponad 30 osób, prawie 4000,- zł). Bóg zapłać również rodzinom i osobom, które złożyły ofiary na nowe ogrzewania w kościele. Z Tymbarku było siedmioro ofiarodawców (6.000,- zł); z Zamieścia dziewięcioro ofiarodawców (8.500,- zł); z Podłopienia troje ofiarodawców (2.300,- zł); z Piekiełka pięcioro ofiarodawców (3.100,- zł). Dziękujemy również państwu Uchaczom za środki dezynfekujące ofiarowane parafii.

Za wykonane prace wypłacone zostało 120.000,- zł. Zbieramy środki i przygotowujemy się na zakończenie prac przy ogrzewaniu. Staramy się oszczędnie i roztropnie gospodarować składanymi ofiarami, tak aby podejmowane prace dobrze służyły wspólnocie w przyszłości. Bóg zapłać za wszelką pomoc i wsparcie tych prac.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela z wieloma artykułami o św. Janie Pawle II. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. W minionym tygodniu zmarł śp. +Józef Łazarczyk z Podłopienia. Polecajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.

 

2020.05.10. – 5. Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00.

 

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach świętych i w nabożeństwach. W naszym kościele staramy się o zachowywanie środków ostrożności chroniących przed zarażeniem. W czasie niedzielnych Mszy św., prócz 50 osób w świątyni, inni mogą też uczestniczyć we Mszy św. przy kościele. Tych którzy obawiają się, że nie znajdą miejsca w niedzielę, zachęcamy do udziału w Mszach św. w dzień powszedni. Okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych oraz codziennie od godz. 17.00.

 

3.         W tym tygodniu:

·         w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski; naszą modlitwą obejmijmy biskupa Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej;

·         w przyszłą niedzielę nie będzie wspólnego świętowania rocznicy 1. Komunii św. – prosimy rodziców o rodzinne i liturgiczne przeżycie z dziećmi tego dnia w najbliższym czasie – np. podczas nabożeństw majowych;

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy numer „Miłujcie się” (a w nim m.in. ciekawe artykuły o całunie oraz o kard. Wyszyńskim), jest również „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek Dobra” dla najmłodszych (to w tej chwili, prócz „Małego Gościa Niedzielnego”, jedyna oferta dla dzieci – gorąco polecamy!). Dzieci zachęcamy do odwiedzenia strony parafialnej, gdzie wraz z „Promyczkiem Dobra” mogą ułożyć bukiet dla Matki Bożej!

Wszystkim Solenizantom, wśród których jest s. Sara, i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

5. W minionym tygodniu zmarła śp.: +Anna Frankiewicz z Podłopienia; zmarł także ks. Krzysztof Chaim, który w latach 2001- 2003 był wikariuszem w naszej parafii – Msza św. za ks. Krzysztofa będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 7.00. Polecajmy zmarłych Miłosiernemu Bogu.

 

 

2020.05.03. – 4. Niedziela Wielkanocna

1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Będziemy podejmować tę intencję zwłaszcza podczas nabożeństw majowych.

 

2. Przypominamy, że transmitujemy przez internet Msze św. niedzielne oraz każdego dnia Mszę św. wieczorną (wejście ze strony parafialnej).

 

W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 50 osób. Zapraszamy do udziału w Mszach św. w dzień powszedni. Okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych oraz codziennie od godz. 17.00.

 

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwo w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, a w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00.

 

4. W tym tygodniu:

·         w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona naszej diecezji – Msze św. w porządku zwyczajnym, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych;

·         w tym dniu o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;

·         spotkanie ze Słowem - w sobotę o 19.30;

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.2020.04.26. – 3. Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywając Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny, módlmy się o otwarcie naszych serc na Boże Słowo.

Przypominamy, iż według zasad w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 50 osób. Zachęcamy do udziału w Mszach św. w dzień powszedni. Do spowiedzi św. i komunii wielkanocnej można przystąpić  podczas Mszy świętych oraz codziennie od godz. 17.00. Zachęcamy do  skorzystania z tej okazji!

Transmitujemy przez internet Msze św. niedzielne oraz każdego dnia Mszę św. wieczorną (wejście ze strony parafialnej). 

 

2. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane każdego dnia o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św.

Nabożeństwa majowe i Msze św. w kaplicy w Piekiełku w dni powszednie o godz. 17.00. Zadbajmy o kapliczki i wizerunki Maryi.

 

3. W tym tygodniu:

·         w piątek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika – w tym roku nie ma uroczystej Mszy św. w kaplicy w Piekiełku (okazja do spowiedzi w Piekiełku od godz. 10.00;. Msza św. o godz. 11.00 - może w niej uczestniczyć 20 osób);

·         spowiedź w kościele parafialnym z rozdzielaniem Komunii św. w piątek od godz. 16.00;

·         ze względu na obostrzenia nie będzie w tym roku Mszy św. 3 maja w „kapliczce na górach”;

·         w sobotę o godz. 18.00 Msza św. i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie – ze względu na obowiązujące przepisy różaniec fatimski odprawimy w kościele. Wcześniej o 17.45 rozważnie maryjne;

·         w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania;

·         Piekiełko – nie ma w przyszłą niedzielę wspólnego świętowania rocznicy 1. Komunii św. – prosimy rodziców o rodzinne i liturgiczne przeżycie z dziećmi tego dnia w najbliższym czasie – np. podczas nabożeństw majowych.

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są tygodniki: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”; jest także „Mały Gość Niedzielny” na maj. Informujemy również, że wydawca „Źródła” zamknął działalność i nie będą się pojawiały gazety przez nich wydawane.

Wszystkim Solenizantom, wśród których jest s. Zakrystianka, i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.: +Kazimierz Piętoń z Zamieścia i śp. +Kazimierz Pulit z Tymbarku. Powierzajmy zmarłych Miłosiernemu Bogu…2020.04.19. – 2. Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

1. Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna 76 Tydzień Miłosierdzia przeżywany pod hasłem „Miłosierdziem Budujemy Kościół Boży”. Dziękujemy ofiarodawcom, członkom Caritas parafialnej oraz wszystkim, którzy włączają się w dzieła podejmowane przez Caritas i którzy także teraz, w tym niełatwym czasie, z wyobraźnią miłosierdzia służą pomocą potrzebującym. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. W związku z normami, które jeszcze obowiązują zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję internetową.

 

2. Przypominamy, iż Ksiądz Biskup udzielił wszystkim wiernym dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii. Niedzielne Msze św., oraz każdego dnia Mszę św. wieczorną, transmitujemy przez internet (wejście ze strony parafialnej). 

Od jutra zmieniają się zasady uczestnictwa w nabożeństwach. W związku z tym w naszym kościele w liturgii będzie mogło uczestniczyć do 50 osób; w kaplicy w Piekiełku może uczestniczyć do 20 osób! Z zachowaniem obowiązujących przepisów (maseczki, odstępy, odkażanie ławek) zapraszamy do udziału w codziennych i niedzielnych Mszach św. W ciągu dnia, jak zwykle, kościół parafialny jest otwarty do osobistej modlitwy i trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

3. W trwającym okresie wielkanocnym zachęcamy wszystkich do sakramentalnego pojednania się z Bogiem. Aby umożliwić spowiedź i komunię św. wielkanocną większej grupie wiernych pełnimy dyżur w czasie Mszy św. oraz od godz. 17.00 przed wieczorną Mszą św. (będzie możliwość przyjęcia po spowiedzi Komunii św.).

 

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez wpłaty na konto internetowe czy przez ofiary składane w kościele lub do księży wspierają parafię. Bóg zapłać: 4. rodzinom z Tymbarku za ofiary 10.000,- zł, 1.500,- zł i 2. razy po 1.000,- zł; dwóm rodzinom z Zamieścia za ofiarę 1.000,- zł i 500,- zł oraz rodzinie z Piekiełka za 400,- zł. Dziękujemy również Prezesowi Gold  Dropu, Panu Stanisławowi Gągale, za środki dezynfekujące ofiarowane parafii.

Zakończyliśmy zasadniczy etap prac przy ogrzewaniu naszego kościoła. Końcem miesiąca planowane jest zupełne zakończenie tych prac. Dalsze inwestycje będą oczywiście zależały od sytuacji ekonomicznej. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

 

5. W związku z panującą sytuacją odłożone są uroczystości 1. Komunii św. – i w Piekiełku i w Tymbarku. Data i forma udzielenia sakramentów dzieciom z klas 3. będzie podana po ustabilizowaniu sytuacji. Z powodu epidemii, po rozmowach z przewodnikiem ks. Piotrem Łabudą, odkładamy również pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W najbliższym czasie skontaktujemy się z zapisanymi co do formy zwrotu wpłaconej zaliczki.  

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. +Stefania Pasyk z Zamieścia i śp. +Józef Urbański z Tymbarku. Powierzajmy zmarłych Miłosiernemu Bogu.2020.04.13. – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

1. Radość Wielkanocy Kościół przedłuża w Liturgii na Oktawę Wielkanocy czyli osiem kolejnych dni.

 

2. W tym tygodniu:

 • zachęcamy do osobistej nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego;
 • w piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 • w najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego w związku z panującą sytuacją nie będzie uroczystości odpustowej w Podłopieniu;

 

3. Dziękujemy za przygotowanie i pomoc w przeżyciu Triduum Paschalnego: Siostrom, alumnom - Marcinowi i Bartłomiejowi, panu Organiście, pani Irenie Wilczek – Sowie oraz panu Adamowi Piętakowi, który uruchomił przekaz internetowy z naszego kościoła. Dziękujemy też tym, którzy wsparli to przedsięwzięcie. Bóg zapałać również Siostrze Zakrystiance, pani Małgorzacie i panu Danielowi za prace porządkowe. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro.

Bóg zapłać również Gminnej Spółdzielni w Tymbarku za ofiarowanie wypieków do symbolicznych paczek dla potrzebujących.

 

4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

5. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. +Wiesław Dudzik z Zamieścia. Powierzajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.