Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2021.09.19. – 25. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: delegacjom składającym życzenia Księżom Jubilatom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Strażackiej Orkiestrze Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrze Zakrystiance, pani Małgorzacie i panu Danielowi. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro. Wszystkim Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

•    kancelaria parafialne ran będzie nieczynna;
•    spotkanie uczniów klas 8-ych - kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców we wtorek na Mszy o 18.00 i po niej (zapraszamy też Kandytów i rodziców z Piekiełka);
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);
•    czuwanie prowadzone przez młodzież w czwartek o 19.00. Ks. Rafał serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy m. in. tekstami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
•    w najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin;
•    również w najbliższą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne – ekipa do malowania ze względu na opóźnienia na elewacjach, ma wejść po niedzieli 3 X.

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie ministrantów w Tymbarku w środę o godz. 17.00, aspirantów w sobotę o 9.00;
•    Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św., odbędzie w kościele, w poniedziałek 27 września po wieczornej Mszy św.;
•    Ze względów organizacyjnych Kurs Nowe Życie, odbędzie się w terminie 15 – 17 X. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem parafii.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
•    Szpital w Limanowej zaprasza mieszkańców powiatu limanowskiego w wieku od 50 do 65 lat na bezpłatne badania kolonoskopowe;
•    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza Seniorów z Gminy Tymbark w czwartek 23 września na godz. 11.00 do Biblioteki Publicznej na spotkanie o zapobieganiu przestępstwom przeciwko mieniu: kradzieżom i oszustwom na wnuczka czy policjanta;
•    Urząd Gminy informuje mieszkańców,  że w niedzielę 26 września w godz. od 13.00 do 16.00 w punkcie szczepień CHIRAMED w Tymbarku będzie można zaszczepić się szczepionką Pfizer;

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o Drodze Krzyżowej na Paproć. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Tadeusza Sowy z Zamieścia, dziś o 14.30 pogrzeb śp. +Anny Sopata z Tymbarku a w poniedziałek o 15.00 śp. +Bartłomieja Łąckiego z Podłopienia. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2021.09.08. – Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej wspólnoty parafialnej. W Warszawie dziś beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
Przypominamy, że Msze św. w kościele parafialnym w zwykłym porządku niedzielnym. W kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15!
Na sumie o godz. 11.30 chcemy Panu Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa ks. prałata Edwarda Nylca i 65 lat kapłaństwa ks. prałata Józefa Leśniaka. Składamy Księżom Jubilatom gratulacje, serdeczne życzenia i otaczamy naszą modlitwą.
Dziękujemy ks. prałatowi Bolesławowi Klausowi za głoszone dziś do nas Słowo Boże - Bóg zapłać! Szczególną modlitwą otaczamy także Jego osobę - ks. Prałat w tym roku przeżywa również złoty jubileusz kapłaństwa. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej uroczystości.

2. W tym tygodniu:
•    przeżywać będziemy Tydzień Wychowania w Polsce – modlitwę za dzieci, młodzież i wychowawców podejmować będziemy szczególnie na Mszach św. o godz. 18.00;
•    we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – przed wieczorną Mszą św. wynagrodzenie przed Najświętszym Sakramentem za zniszczenie krzyży na Paproci. W piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa na Paproć (prosimy o zabranie latarek);
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);
•    w sobotę święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży polskiej;
•    w następną niedzielę o godz. 10.00 uroczysta inauguracja roku dla wszystkich Przedszkoli – zapraszamy dzieci z rodzicami oraz nauczycieli i pracowników tymbarskich przedszkoli;
•    w niedzielę o godz. 11.30 złoty jubileusz małżeństwa przeżywać będzie 19. par z parafii Tymbark i Podłopień – serdecznie zapraszamy Jubilatów i ich bliskich;
•    również w następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

3. Od środy rozpoczyna się tygodniowy Odpust  w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Zgodnie z zapowiedziami w dniach 24 do 26 września odbywać się będzie Kurs Nowe Życie. Szczegóły gablocie i na stronie internetowej. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej ( w cenie 10 zł). Pojawił się nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. W zakrystii do nabycia Kalendarze rolników (po 23 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. Proszono nas o ogłoszenie: w Tymbarku zgubiono portfel z pieniędzmi i dokumentami – uczciwy znalazca proszony jest o przekazanie do kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu odeszła z nasze wspólnoty parafialnej śp. +Irena Binda z Piekiełka. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Wójt Gminy Tymbark informuje o możliwości otrzymania dotacji do wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.09.05. – 23. Niedziela Zwykła

1. Dziękujemy za wygłoszone słowo i świadectwo ks. Przemysławowi i przedstawicielom Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Przypominamy, że od godz. 16.30 można spotkać się z misjonarzem miłosierdzia. O godz. 19.00 godzina uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowe Siostry Nazaretanki – s. Janinę, która jest Przełożoną Sióstr i Dyrektorką Przedszkola Parafialnego oraz s. Julittę, która pełni posługę katechetki. Witamy również nowego wikariusza ks. Rafała Stósa. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej i tego, byście się czuli w naszej wspólnocie jak u siebie! Otoczmy Siostry i ks. Rafała życzliwością i modlitwą. Dziękujemy za posługę ks. Tomaszowi. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.

3. W środę 8 września, Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, porządek Mszy św. jak w święto w dzień roboczy: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a w kaplicy w Piekiełku 17.00. Błogosławieństwo  ziarna siewnego na Mszach o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. O 15.00 – Godzina Miłosierdzia. O 17.30 prosimy o poprowadzenie różańca Różę Kobiet św. Katarzyny (zel. Teresa Kapturkiewicz

4. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii. Słowo Boże będzie głosił ks. prałat Bolesław Klaus – długoletni Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Na sumie o godz. 11.30 chcemy Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa ks. prałata Edwarda Nylca i 65 lat kapłaństwa ks. prałata Józefa Leśniaka.
Msze św. w dniu odpustu w kościele parafialnym w zwykłym niedzielnym porządku o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30  i 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15!

Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystości: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas 4. w strojach komunijnych, osoby noszące feretrony, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i orkiestrę „Tymbarski ton”.   

5. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie lektorów w poniedziałek o godz. 19.00 w PCK-u;
•    spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 17.00
Bardzo prosimy o obecność, liczymy na wsparcie i pomoc rodziców.

•    spotkanie SRK w środę o godz. 19.00

Zapraszamy również kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8. do zapisania się w zakrystii na przygotowanie parafialne do sakramentu. Zapisy potrwają do niedzieli - 19 września.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
W sobotę 11 IX, odbędzie się wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że przyjmowane są wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2021/2022. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub u pracowników Ośrodka.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie specjalne wydanie Gościa Niedzielnego przygotowujące do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej ( w cenie 10 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Kazimierza Kapturkiewicza z Tymbarku. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Wójt Gminy Tymbark informuje o możliwości otrzymania dotacji do wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.08.29. – 22. Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary składane na prace podejmowane w naszej parafii. Po odpuście zamierzamy ruszyć z odświeżaniem ścian w naszym kościele.
Od następnej niedzieli już powakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych  wraca Msza św. popołudniowa o 15.15. w Piekiełku. (Porządek niedzielny: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00)
Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki do Pasierbca.
Dzisiaj uroczystości odpustowe w Górze św. Jana. Za tydzień w Jodłowniku a za dwa tygodnie odpust w naszej parafii.

2. W środę rozpoczęcie roku szkolnego. Okazja do spowiedzi we wtorek od godz. 17.00 i w środę od 16.00. Msze Święte w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – dla Zespołu Szkół im. KEN; o godz. 16.30 – dla Szkoły Podstawowej z Tymbarku. Msza św. dla szkoły w Piekiełku w kaplicy w środę o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież , nauczycieli i  wychowawców, pracowników szkoły oraz rodziców. Szczególnie apelujemy o obecność dzieci w środę na 16.30. Rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkoli planujemy na niedzielę 19 września.

3. Ponadto w tym tygodniu:
•    wypada pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek po wieczornej Mszy św. – adoracja i spowiedź do 20.00 i w piątek od godz. 17.00. Spowiedź w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Jerzy Smoleń o godz. 19.00 (pół godziny wcześniej!). Kwadrans wcześniej medytacja maryjna – zapraszamy szczególnie uczniów u początku roku szkolnego;

4. Od piątku 3 września na wieczornych Mszach św. będziemy modlić się przez 9 dni w przygotowaniu do beatyfikacji Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszamy do liczniejszego udziału i wspólnej modlitwy!

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Przemysława Sawę, misjonarza miłosierdzia, oraz przedstawicieli Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Usłyszymy homilię i świadectwa życia wiarą. Oprócz posługi na Mszach św. od godz. 16.30 będzie możliwość modlitwy wstawienniczej czy rozmowy z misjonarzem miłosierdzia. O godz. 19.00 wieczór uwielbienia z adoracją i indywidualnym błogosławieństwem

6. Z przykrością informujemy, iż po raz kolejny zostały zniszczone – czyli zbezczeszczone krzyże w Drodze Krzyżowej na Paproć. Trudno znaleźć słowa oburzenia – to nie tylko brak wiary, ale elementarny brak kultury! W związku z tym na Święto Podwyższenia Krzyża św. odprawione zostanie nabożeństwo ekspiacyjne. Dziękujemy Panu, który pozbierał krzyże i podjął się uzupełnienia brakujących.

7. Proszono nas o ogłoszenie:
Panie z KGW bardzo dziękują za hojność podczas sprzedaży bukietów na Święto Matki Bożej Zielnej. Zebrano 10 tys. zł oraz 20 euro. Pieniądze juz zostały przekazane pani Halinie i Kasi Nowak.  

Wójt Gminy Tymbark informuje, że w związku z trwającą budową chodników przy drodze krajowej 28 w  miejscowościach Tymbark i  Podłopień mogą wystąpić utrudnienia w  ruchu pomiędzy drogą krajową, a drogami gminnymi. Planowany jest czas trwania robót do końca 2021 roku. Zwracamy się  o zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz prosimy o wyrozumiałość.

Wójt Gminy Tymbark informuje o możliwości otrzymania dotacji do wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.08.22. – 21. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 21 niedzielę zwykłą. Rozpoczął się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Ks. Kustosz zaprasza – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy w poniedziałek włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu.

2.  Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Zachęcamy, by towarzyszyć pielgrzymom poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W środę 25 sierpnia wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszymy z parkingu przy plebanii o godz. 7.00.  

3.  W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę mężczyzn św. o. Pio (zel. Bolesław Janczura);
•    w sobotę o 21.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Pasierbca;
•    w przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne; 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. We wtorek wspomnienie św. Bartłomieja Ap., w czwartek  uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki a w sobotę św. Augustyna. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że sobotę 28 sierpnia w godzinach 9.00 – 15.00 i w niedzielę 29 sierpnia w godzinach 14.00 - 16:00, w Ośrodku Zdrowia w Tymbarku będzie możliwość zaszczepienia się bez wcześniejszej rejestracji szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson  oraz dwudawkową Pfizer. Wszelkich informacji udziela NZOZ Chiramed w Tymbarku  oraz Urząd Gminy    w Tymbarku.
Przy okazji bardzo prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych (maseczki w świątyni).

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Zmarłych: +Zofii Urbańskiej, +Józefa Pachowicza, +Urszuli Giza i +Ignacego Cygala. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2021.08.15. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada rocznica „cudu nad Wisłą”. Dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy dla tej sprawy oddali życie. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Zachęcamy do nabywania u Pań z KGW Tymbark bukietów zrobionych na Święto Matki Bożej Zielnej. Przypominamy, iż dochód ze sprzedaży (ofiary dobrowolne od 10 zł) przekazany będzie na pomoc w rehabilitacji naszych parafian: pani Haliny Kulig oraz Kasi Nowak. Zachęcamy do wsparcia oraz podtrzymania tradycji.

2. Jutro nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu jasnogórskiego. Postarajmy się w tym dniu liczniej gromadzić w nawie adoracji. Niech uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii będzie naszym dziękczynieniem za łaski, które każdy z nas otrzymuje.

3. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej. Od wtorku relacje z pielgrzymki na falach RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz w Internecie na kanale Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na platformie YouTube. Zachęcamy również duchowych pielgrzymów do skorzystania z aplikacji "aPPT", w której znajdą dodatkowe materiały na każdy dzień duchowego pielgrzymowania (m.in. konferencje oraz rozważania różańcowe).
Planujemy zorganizowanie wyjazdu na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę. Będzie to zależeć od ilości zgłoszeń. Prosimy o zapisy w zakrystii lub telefoniczne w parafii do najbliższego piątku.

4. W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Teresy Benedykty od Krzyża (zelatorka p. Małgorzata Śmieszek)).

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Wójt i Radni Gminy Tymbark serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w grze terenowej „Odkryj skarby Tymbarku ze smartfonem”, która rozpocznie się na tymbarskim Rynku w sobotę 21 sierpnia br. o godz. 10.00. Ta - pierwsza na naszym terenie - inicjatywa ma za zadanie, poprzez zabawę, pokazać najciekawsze zakątki Tymbarku, jak również przybliżyć jego historię, a także integrować mieszkańców.  
Zapisy drużyn 3-5-osobowych, do 18 sierpnia, przyjmuje Urząd Gminy w Tymbarku. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Gminy Tymbark, gminnym profilu na Facebooku, jak również na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń przy bramie kościoła. Parafia też włącza się w to wydarzenie i ze swej strony również serdecznie zachęcamy do udziału!
 
Urząd Gminy w Tymbarku zwraca się do mieszkańców z prośbą o wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Spisać się można: przez internet za pomocą aplikacji spisowej, poprzez rachmistrzów spisowych, poprzez punkt w Urzędzie Gminy w Tymbarku. Wszelkie informacje dotyczące spisu można uzyskać w Urzędzie Gminy.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. We wtorek wspomnienie św. Jacka, w piątek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w sobotę św. papieża Piusa X. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Pogrzeb śp. + Józefa Pachowicza, który zmarł w USA będzie w czwartek o godz. 14.00 (wprowadzenie). Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

 

2021.08.08. – 19. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi za wygłoszone słowo. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć dzieła realizowane przez naszego Gościa i Jego współbraci.
Od środy rozpoczyna się odpust w Szczyrzycu – szczegóły na plakatach.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów zdążających ze Słowacji do Częstochowy. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro.

3. W tym tygodniu:
•    Dziś o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
•    Również dziś o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice w Limanowej spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską.
•    Poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. w środę prosimy Różę Kobiet św. Kingi (zelatorka p. Maria Palka).
•    w następną niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

4. Proszono nas o ogłoszenie:
Panie z KGW Tymbark w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. będą rozprowadzać bukiety robione z ziół i kwiatów z okazji Święta Matki Bożej Zielnej. Całkowity dochód przekazany będzie na pomoc w rehabilitacji naszych parafian: pani Haliny Kulig oraz Kasi Nowak. Ofiara jest dobrowolna od 10zł. Zachęcamy do wsparcia oraz podtrzymania tradycji.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2021.08.01. – 18. Niedziela Zwykła

1. W rozpoczynającym się miesiącu sierpniu zachęcamy do włączenia się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Niech podjęty dar naszej abstynencji będzie ofiarowany za konkretną osobę uzależnioną.

2. W tym tygodniu:

  • w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. siostry Faustyny (zelatorka p. Maria Kurczab);
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.30. Zachęcamy, by w tym czasie skorzystać ze spowiedzi. Rozpoczął się czas urlopów i w pierwszy piątek trudniej będzie nam posłużyć wszystkim spowiedzią. Ponadto będziemy spowiadać w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
  • W piątek w liturgii Święto Przemienienia Pańskiego;
  • W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
  • W pierwszą sobotę miesiąca Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem o 19.30 nabożeństwo fatimskie. Wcześniej o 19.15 rozważnie maryjne. Na nabożeństwo zapraszamy Róże  Żywego Różańca - to dzień zmiany tajemnic różańcowych.
  • W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Arkadiusza Nowaka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ofiarami po Mszy św. będziemy mogli wspomóc budowę kościoła oraz misje w Tanzanii, gdzie ks. Arkadiusz pracuje;


3. Osoby, które deklarowały nocleg dla pielgrzymów ze Słowacji proszone są o ich przyjęcie 6 sierpnia około 17.30.

4. Spotkanie grupy limanowskiej, przed Pieszą Tarnowską Pielgrzymką na Jasną Górę, odbędzie się w następną niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice limanowskiej.

5. Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że wnioski na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 2 do 31 sierpnia 2021 r.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.  

 

2021.07.25. – 17. Niedziela Zwykłaa

1. Przeżywamy kolejną niedzielę szczególnej modlitwy za V Synod diecezjalny.  Bóg zapłać za ofiary składane na prace podejmowane w naszej parafii. Dziś poświęcenie kościoła i odpust ku czci św. Anny w Skrzydlnej.

2.    Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Kapłani po mszy pokropią wodą święconą pojazdy na parkingach.  Od lektorów przy wyjściu z placu kościelnego można zabrać pamiątkowy breloczek ze św. Krzysztofem. Dziękując za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, możemy w ramach akcji „grosz za kilometr” wspomóc zakup samochodów dla misjonarzy.

3. W tym tygodniu:

  •  w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Maksymiliana Kolbego (zelatorka p. Bronisława Bożek);
  • od następnej niedzieli w Bazylice w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach. Pielgrzymka z Ziemi limanowskiej w sobotę 10 sierpnia – zapisy w kancelarii Bazyliki.  


4. Dzielimy się radosną informacją, iż nasz Rodak – Ks. Michał Kulig został proboszczem i kustoszem w Gostyniu. Jego osobę i posługę polecamy Waszym modlitwom.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.


6. Wójt Gminy Tymbark informuje, że w związku z rozbudową sieci kanalizacyjnej w  miejscowości Podłopień, droga Pasterniki zostanie tymczasowo zamknięta dla ruchu pojazdów od 26.07.2021 r. (poniedziałek) do odwołania.


 7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: +Jarosława Smorońskiego z Tymbarku. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2021.07.18. – 16. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 16. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać również za wyjątkową hojność na ofiary kataklizmów; zebraliśmy i przekazaliśmy na konto Caritas diecezjalnej 16.775,- zł.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w poprzednią niedzielę w organizacji Mszy św. na cmentarzu. Dziękujemy LSO, panu Jarosławowi Kaimowi za przewiezienie ławek i sprzętu nagłaśniającego, panu Grzegorzowi Urbańskiemu i Sebastianowi Staśce za pożyczenie i obsługę nagłośnienia, siostrze Reginie, pani Małgorzacie i panu Danielowi, druhom z OSP za zabezpieczenie parkingów, panu Stanisławowi Przybylskiemu za wyczyszczenie i konserwacje całej kamieniarki przy kaplicy, panu Władysławowi Kapturkiewiczowi za sfinansowanie potrzebnych do tego środków. Na cmentarzu zebraliśmy 11.025,- zł, które zostaną przeznaczone na oświetlenie alejki przecinającej cmentarz do bramy dolnej. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i życzliwość.  
Przy okazji przygotowania cmentarza można było zauważyć wiele miejsc, którymi się nikt nie opiekuje. Te miejsca oznaczone zostały palikami i będą przygotowywane do nowych pochówków. Gdyby ktoś zgłaszał tytuł do takiego miejsca proszony jest o wizytę w kancelarii parafialnej. Gdyby ktoś też chciał odstąpić od opiekowania się jakimś grobem proszony jest o zgłoszenie tego w parafii. Prosimy też o segregowanie śmieci i nie wrzucanie do boksu z odpadami zielonymi innych śmieci!

3. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Dzieci Fatimskich (zelatorka p. Maria Janczura);
•    w następną niedzielę po zakończeniu każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców;
•    również w następną niedzielę konsekracja nowego kościoła w Skrzydlnej;
•    będzie to również dzień solidarności i modlitwy za ofiary nawałnic w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

4. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. W poprzednim miesiącu zebraliśmy 11.422,- zł. Bóg zapłać. Dziękujemy też za ofiary składane  indywidualnie: rodzinom z Tymbarku za przelewy 1500,-zł i 200,-zł oraz kilku osobom za ofiarę 700 zł. Składamy też podziękowanie pewnej osobie, która ofiarowała kable do oświetlenia na cmentarzu. Dziękujemy też firmie pana Krzysztofa Molka za prace na parkingu przy plebanii. Jeżeli Bóg pozwoli to po odpuście rozpoczniemy prace związane z odświeżeniem ścian naszej świątyni.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że worki na śmieci bez naklejonego kodu indentyfikacyjnego nie będą odbierane! Etykiety można pobrać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej bądź w Urzędzie Gminy.
Wójt Gminy Tymbark ogłasza dodatkowy nabór wniosków o  dofinansowanie wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, iż wnioski o świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia można składać tylko elektronicznie. Pracownicy ZUS w punktach mobilnych pomagają złożyć taki wniosek – taka możliwość w Urzędzie Gminy w Tymbarku będzie już w najbliższy poniedziałek 19 VII od 9.00 do 13.00. Rodzice chętni do skorzystania z pomocy muszą pamiętać o: dowodzie osobistym, adresie mailowym, numerze PESEL dziecka, ewentualnym orzeczeniu o niepełnosprawności, nazwie i adresie szkoły oraz numerze rachunku bankowego, na który będzie można przelać środki.  

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. +Kazimierz Bednarski z Tymbarku i śp. +Jan Madoń z Zamieścia. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

2021.07.11. – 15. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 2 niedzielę lipca. Po południu, zgodnie z tradycją, Msza św. na cmentarzu. Po zamknięciu cmentarzy w listopadzie tamtego roku chcemy teraz zgromadzić się na wspólnej modlitwie nad grobami naszych bliskich zmarłych. Msza na cmentarzu o godz. 16.00. Msze św. przedpołudniowe w kościele parafialnym i w kaplicy w Piekiełku według stałego porządku. Przypominamy, że nie ma dziś Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.

2. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Matki Teresay z Kalkuty (zelatorka p. Maria Surdziel);
•    składka w następną niedzielę przeznaczona jest na WSD w Tarnowie;

3. Dziękujemy ministrantom i lektorom, którzy w minionym tygodniu solidnie pełnili dyżur wakacyjny. Najpilniejszym ministrantem w 2. kwartale został Oliwier Filipiak; tytuł lektora kwartału przypadł Patrykowi Kurkowi. Gratulujemy chłopcom i ich rodzicom.

4. Od piątku 16 lipca rozpoczyna się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej. Szczegóły na plakacie. Nasza wspólnota jest zaproszona w sposób szczególny w piątek na  godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach odpustu.

5. W dniach 17-25 sierpnia odbędzie się XXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Z powodu szczególnych uwarunkowań epidemiologicznych pielgrzymka będzie miała, jak w tamtym roku, formę sztafety. Grupa 15 św. Jacka, będzie pielgrzymowała 21 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej w godzinach urzędowania. Koszt udziału 50 zł osoba dorosła, 25 zł dziecko. Więcej informacji na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już wakacyjny Promyczek Dobra i mały Promyczek Dobra dla najmłodszych. Jeszcze raz zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca po odbiór dwumiesięcznika „Misje dzisiaj”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Genowefy Duchnik z Piekiełka. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.

 

2021.07.04. – 14. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 14. Niedzielę Zwykłą. Przed kościołem zbierane są dziś ofiary do puszek Caritas na pomoc dla poszkodowanych przez ostatnie burze i klęski żywiołowe.

2. W następną niedzielę Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym! Prosimy jeszcze raz, by przy sprzątaniu cmentarza nie wyrzucać śmieci na skarpę. Śmieci wrzucamy do kontenerów, odpady zielone do boksu. Przy tej okazji informujemy też, iż krzyże oraz wszelkie emblematy religijne można zostawiać koło kaplicy (nie gdzieś na terenie cmentarza). Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczone będą na oświetlenie i nagłośnienie chodnika od górnej do dolnej bramy.

3. W tym tygodniu:
•    W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (zelatorka p. Anna Michalik);
•    W czwartek o 15.00 Godzina Miłosierdzia;

4. Z radością pragniemy poinformować, iż ks. Edward został uhonorowany przez papieża Franciszka godnością Kapelana Jego Świątobliwości – czyli tytułem  prałata papieskiego. Gratulujemy ks. Prałatowi i życzymy obfitości łask w roku złotego jubileuszu a na  najbliższe dni udanego wyjazdu urlopowego.  

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Urząd Gminy uprzejme prosi o pomoc i otwarte podejście do Narodowego Spisu Powszechnego. Prosimy o odbieranie telefonów od rachmistrzów lub oddzwanianie na numery przesłane w semesach (prefiks warszawski).

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.06.27. – 13. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 13. Niedzielę Zwykłą. Przypomnimy, iż od dziś przez całe wakacje, w niedzielę nie ma Mszy św. popołudniowej w Piekiełku. Poza tym porządek Mszy św. pozostaje bez zmian. Od dzisiaj w internecie transmitowana będzie tylko suma.
Po wieczornej Mszy św., około godz. 19.00, zapraszamy wraz z zespołem Confessio na godzinne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. We wtorek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. jak w tzw. „święto zniesione” o: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. „świętopietrze”, przeznaczone są do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu:
•    W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Mężczyzn św. Antoniego (zelator p. Grzegorz Kurczab);
•    W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.30. Zachęcamy, by w tym czasie skorzystać ze spowiedzi. Rozpoczął się czas urlopów i w pierwszy piątek trudniej będzie nam posłużyć wszystkim spowiedzią. Ponadto będziemy spowiadać w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    Od czwartku rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski – szczegóły w gablocie parafialnej;
•    W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
•    W pierwszą sobotę miesiąca Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Jerzy Smoleń. Rozpocznie się ono o godz. 19.30. Wcześniej o 19.15 rozważnie maryjne. Szczególnie będziemy się modlić za ojców i mężczyzn.
Na nabożeństwo zapraszamy Róże  Żywego Różańca - to dzień zmiany tajemnic różańcowych. Będzie to również okazja do podziękowania pani Marii Janczura za animowanie Róż Żywego Różańca w naszej parafii.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na prace podejmowane w naszej parafii. W poprzednim miesiącu zebraliśmy 12.490,- zł i 5 euro. Dziękujemy też pewnej rodzinie z Zamieścia, która na ten cel złożyła 800,- zł; rodzinie z Piekiełka za 200,- zł oraz rodzinom i osobom z Tymbarku za 2.000,- zł i dwa razy po 500,- zł. Dziękujemy panu Stanisławowi Przybylskiemu i OSP z Tymbarku za wyczyszczenie i zabezpieczenie kamieniarki przy kaplicy na cmentarzu, panu Krzysztofowi Molkowi za zakonserwowanie kranów z wodą na cmentarzu i poprawienie kratek przy plebanii, panu Władysławowi Kapturkiewiczowi za zakup i wymianę podgrzewacza wody w kościele. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelka życzliwość.

5. Bardzo prosimy o roztropne parkowanie i nie zastawianie garaży księży. Ostatnio księża nie mogli wyjechać samochodem do szkoły i do chorego!

6. Proszono nas o ogłoszenie:
Oprócz Szpitala w Limanowej także klinika ALLMEDICA z Mszany Dolnej prowadzi badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły  w gablocie parafialnej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy zelatorów po odbiór nowego numeru Misje Dzisiaj. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.
 

2021.06.20. – 12. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 12. Niedzielę Zwykłą; w naszej diecezji przypada dziś Diecezjalne Święto Rodziny.
Dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom z Piekiełka i Tymbarku za ofiarowany komplet obrusów do kaplicy w Piekiełku oraz 5 ozdobnych stuł do kościoła parafialnego złożone jako dar ołtarza.

2. Od następnej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. W czasie wakacji nie będzie popołudniowej Mszy św. w Piekiełku!
 
3. W piątek zakończenie roku szkolnego. Okazja do spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi. Zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci wraz z rodzicami na zakończenie tego wyjątkowego roku szkolnego.  Msze Święte w kościele parafialnym:
- dla Szkoły Podstawowej z Tymbarku w czwartek o godz. 16.30; - dla Zespół Szkół im. KEN w piątek o godz. 8.00.
Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy w piątek o godz. 9.00.

4. Ponadto w tym tygodniu:
•    W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Danuta Steczowicz);
•    Spotkanie zespołu Gloria Mariae sobota godz. 9.00 w PCK-u;
•    W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na godzinę modlitwy uwielbienia Pana Jezusa ( w tygodniu można w koszu w nawie adoracji zostawiać swoje intencje);

5. Decyzją władz zakonnych w te wakacje z parafii odchodzą przełożona i katechetka siostra Izabela Owczarczyk oraz siostra Edyta Nieznańska dyrektor Przedszkola Parafialnego. Swą wdzięczność chcemy wyrazić Siostrom w czasie Mszy św. w następną niedzielę o godz. 10.00.

6. Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem. Zadziwiające, że wciąż są tam wyrzucane śmieci oraz pozostałości po starych pomnikach! Prosimy też, by segregować śmieci i do boksu wyrzucać tylko odpady zielone! Prośba o porządek i zachowanie czystości dotyczy też ubikacji parafialnych, które od dłuższego czasu pełnią funkcję ubikacji publicznych obsługujących mieszkańców gminy i gości.  Bardzo dziękujemy za zrozumienie, pomoc i zachowywanie zasad kultury!

7. Proszono nas o ogłoszenie:
– Są jeszcze wolne miejsca w pielgrzymce do  Medjugorie. Parafia Szyk organizuje wyjazd do Macedonii i Albanii. Szczegóły w gablocie parafialnej.
– Szpital w Limanowej prowadzi badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły  w gablocie parafialnej i w rejestracji szpitala.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” – serdecznie polecamy. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz. Msza św. w jego intencji będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.