Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2020.03.29. – 5. Niedziela Wielkiego Postu

1. W trudnym czasie epidemii przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i pozostawanie w domach.  Zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego wszyscy wierni mają dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do uczestniczenia w liturgii przez transmisje w mediach.

W związku z obostrzeniami wydanymi przez władze państwowe w liturgii może uczestniczyć tylko 5 osób. Oznacza to w praktyce, że we Mszy św. mogą wziąć udział Ci, którzy prosili o intencje.

 

2. Msze święte w naszym kościele odprawiane są w zwyczajnym porządku. W tygodniu i w niedzielę po południu otwarta jest też nawa adoracji. Tych, którzy przychodzą na modlitwę prosimy o zachowanie obowiązujących wytycznych (nie powinno być więcej niż 5 osób, należy zachować odpowiednią odległość).

Osoby, które chcą się wyspowiadać lub przyjąć Komunię św. mogą to uczynić dzwoniąc na numer parafii (18 332 52 01) lub domofonem do Księdza pełniącego dyżur. Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Kapłani są dostępni w konfesjonale w nawie adoracji także w dni powszednie od godz. 15.00 do 17.00 (w pierwszy piątek będziemy służyć w konfesjonale także od 9.00 do 12.00).

 

3. W czwartek przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W pierwszy piątek zgodnie z zaleceniami nie ma odwiedzin chorych.

 

4. Starajmy się dostrzegać wokół nas osoby, które w tych dniach szczególnie potrzebują naszej pomocy. W potrzebach natury duchowej a także materialnej można też dzwonić do parafii (18 332 52 01).

 

5. Zachęcamy, by ten szczególny czas, wykorzystać do pogłębienia relacji w rodzinach a także do ożywienia swojej więzi z Bogiem. Niech nasze rodziny rzeczywiście stają się kościołami domowymi – zachęcamy do rodzinnej modlitwy i odprawiania nabożeństw pasyjnych. Informacje o Mszach św. i o nabożeństwach pasyjnych transmitowanych w mediach można znaleźć na stronie internetowej.

Modlitwa różańcowa o ustanie epidemii i w intencji wszystkich zmagających się z nią, codziennie o godz. 20.30 (jest ona również nadawana na falach RDN). Zapraszamy do duchowej łączności. Niech dobry Bóg nas strzeże i umacnia!

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Kazimierz Rybka z Zamieścia. (Intencje zamówione na pogrzebie podane w zakładce intencje!) Polecajmy go Miłosiernemu Bogu…

2020.03.22. – 4. Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkiego Postu. Przypominamy, że nie ma Gorzkich Żali! Msza św. po południu o godz. 15.15 w Piekiełku i o 17.00 w Tymbarku. Zachęcamy do prywatnego odprawiania nabożeństw pasyjnych lub poprzez transmisje w mediach. Informacja o Mszach św. i o nabożeństwach pasyjnych transmitowanych w mediach na stronie internetowej.

 

2. Przypominamy, iż zgodnie z zaleceniami Księdza Biskupa oraz władz państwowych w liturgii może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Starajmy się więc roztropnie i z odpowiedzialnością za siebie i za innych brać udział zwłaszcza w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego wszyscy wierni mają dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy św. aż do odwołania.  Zachęcamy do uczestniczenia w liturgii przez transmisje w mediach.

 

3. W naszym kościele odprawiane są Msze święte i trwa codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z zachowaniem obowiązujących wytycznych. Kapłani są dostępni w konfesjonałach podczas Mszy świętych i w dni powszednie od godz. 15.00, w godzinnym dyżurze, w nawie adoracji. Zachęcamy, by nie odkładać spowiedzi do świąt i już teraz skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

 

4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Te intencje będziemy szczególnie polecać we Mszy św. o 17.00. Do zabrania wyłożono deklaracje duchowej adopcji oraz gazety o obronie życia.

 

5. W związku z sytuacją nie pojawiły się papierowe wydania tygodników. Wydawcy odsyłają do stron internetowych i zapraszają do korzystania z wydań elektronicznych. Na stoliku z prasą baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 6 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.

 

6. Prosimy o otwarte oczy i wyobraźnię miłosierdzia wobec potrzebujących. Starajmy się z życzliwością zobaczyć wokół siebie osoby, które w tych dniach potrzebują naszej konkretnej pomocy. W razie problemów i potrzeb prosimy o telefony do parafii. Wraz z członkami parafialnego Caritas będziemy podejmować niezbędne działania.

 

7. Trwamy w modlitwie  - tu  w świątyni oraz w Waszych domach – o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Te intencje polecamy podczas Mszy świętych, w czasie Adoracji oraz odmawiając o 20.30 różaniec.

 

8. Intencje Mszy św.

 

2020.03.15. – 3. Niedziela Wielkiego Postu

1. W tak wyjątkowych okolicznościach zagrożenia epidemiczne przeżywamy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Panu Bogu z pokorą oddajemy siebie i prosimy o ustanie epidemii. Modlimy się o to w czasie liturgii i śpiewem suplikacji przy codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W naszym kościele w tygodniu będą odprawiane Msze św. i będzie trwała jak zwyczajnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Kapłani są dostępni w konfesjonałach podczas Mszy św. i ponadto będziemy służyć w Godzinie Miłosierdzia w nawie adoracji. Wykorzystajmy te okazje, by przed Świętami nie gromadzić się w wielkich kolejkach do spowiedzi.  

 

Zgodnie z zaleceniami ks. Biskupa oraz władz państwowych starajmy się roztropnie i z odpowiedzialnością za siebie i za innych brać udział w liturgii w ciągu tygodnia a zwłaszcza w niedzielnej Mszy św.   

W związku z sytuacją dziś nie będą rozprowadzane baranki, paschaliki oraz palmy wielkanocne. Odkładamy to na przyszłe niedziele. 

Zapraszamy do duchowej łączności i krucjaty modlitwy na różańcu o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Modlitwa podejmowana w naszych domach każdego dnia o 20.30 niech kończy się, wraz z biciem dzwonów, Apelem.

 

2. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa zawieszone są nabożeństwa wielkopostne. Dziś w ich miejsce odprawimy Msze św. dla tych, do których nie dotrze ta informacja. Od następnej niedzieli do odwołania nie ma Gorzkich Żali – po południu tylko Msza św. o 15.15 w Piekiełku i o 17.00 w Tymbarku. Zachęcamy do prywatnego odprawiania nabożeństw pasyjnych lub poprzez transmisje w mediach. Informacja o Mszach św. i o nabożeństwach pasyjnych transmitowanych w mediach na stronie internetowej.

 

3. Dziękujemy bardzo serdecznie  druhom z OSP w Tymbarku za obcięcie drzew przy kościele oraz posprzątanie gałęzi. Bóg zapłać.  Dziękujemy również rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarowanie do naszego kościoła kompletu obrusów.

 

4. Proszono nas o ogłoszenie:

Ośrodek zdrowia w Tymbarku oraz ośrodek zdrowia w Dobrej zwracają się z prośbą, by w związku z sytuacją, dokonywać rejestracji telefonicznie – w trakcie rozmowy zostaną podane sposoby dalszego postępowania. Pełna treść komunikatów na stronach ośrodków oraz w gablocie parafialnej. 

Przypomnimy, że według zasad osoby mające objawy zarażenia koronowirusem bezwzględnie nie powinny udawać się do przychodni, lecz telefonicznie skontaktować z ośrodkiem lub sanepidem. Telefony dostępne na stronach internetowych.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których są księża prałaci Józef i Edward, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Msza św. w intencji Ks. Prałatów w następna niedzielę o godz. 11.30.

 

6. Intencje Mszy św.

 

7. W minionym tygodniu zmarł śp.: +Marcin Bokowy. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2020.03.08. – 2. Niedziela Wielkiego Postu

1. W ramach dnia modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na dzieła misyjne. Bóg zapłać za ofiary.

 

2. We wtorek młodzież z naszej parafii oraz z parafii w Podłopieniu i w Nowym Rybiu otrzyma z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza sakrament bierzmowania. W związku z tym Msza św. popołudniowa będzie o godz. 18.00. Módlmy się o otwartość serc i umysłów tych młodych ludzi na działanie Ducha Świętego. Składka w czasie bierzmowania przeznaczona jest na Fundację Arcybiskupa Jerzego Ablewicza wspierającą zdolnych uczniów.

 

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych! Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątek o godz. 15.15. i 17.00. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństwa w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale w Piekiełku o godz. 15.00, w kościele parafialnym o 16.00.

     Po nabożeństwach Drogi Krzyżowej w kolejne piątki Wielkiego Postu członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będą prowadzili zbiórkę pieniędzy na pomoc w terapii Marysi Miąsko z Raciechowic, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Zachęcamy do ofiarności w ramach wielkopostnej jałmużny.

 

4. W tym tygodniu:

 •   w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet Matki Bożej Królowej (zelatorka Maria Guzik);
 •   Droga Krzyżowa dla młodzieży - w ramach comiesięcznych czuwań - w czwartek o 19.00;
 •   w piątek 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – polecajmy jego osobę w naszych modlitwach;

 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w lutym na ubezpieczenie zebraliśmy 9.727,- zł oraz 5 euro.Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone na prace w naszej parafii dwóm rodzinom za ofiary 800,- i 1000,- zł. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

 

6. Od następnej niedzieli członkowie Caritas będą rozprowadzali w przedsionku kościoła baranki, paschaliki oraz palmy wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Jeszcze raz zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas. Ulotki w tym pomocne można znaleźć na stoliku z prasą i na parapecie przy wyjściu z kaplic.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Szkoła Podstawowa w Tymbarku prowadzi zapisy do klasy 1. na rok szkolny 2020/2021. Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać w przedszkolach, w sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej. Należy ją złożyć w sekretariacie szkoły do 16 marca.

Starosta Limanowski w związku z zagrożeniem koronawirusem informuje, iż wszelkie informacje na temat sposobów postępowania znajdują się na stronach: Starostwa Powiatowego oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy promyczek Dobra i Mały Promyczek. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. Intencje Mszy św.

 

10. W minionym tygodniu odbył się w Domosławicach pogrzeb śp. +ks. Michała Kapturkiewicza. Polecajmy naszego rodaka dobremu Bogu: Dobry Jezu.

2020.03.01. – 1. Niedziela Wielkiego Postu

 1. W czas Wielkiego Postu wchodzimy poprzez rekolekcje parafialne. Bóg zapłać ks. Jackowi Siewiorze za wygłoszone słowo. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program zamieszczono w gablocie i na stronach internetowych.

 

Msze z nauką do środy o godz.: 6.30, 10.00 i 18.00. Msza w Piekiełku o godz. 17.00.   

Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy serdecznie na spotkanie rekolekcyjne młodzież szkół średnich, studentów oraz młodzież pracującą!

Nauka stanowa dla małżonków w poniedziałek po Mszy o godz. 10.00 i 18.00.  We wtorek na godz. 10.00 zapraszamy szczególnie osoby starsze oraz chorych.

We wtorek po wieczornej Mszy św. Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości z odnowionym krzyżem upamiętniającym 1000-lecie chrztu Polski. Zapraszamy  mężczyzn do niesienia krzyża.

Sakrament pokuty i pojednania w środę (to również okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca). W Tymbarku: rano od 7.30 do 10.00 i po południu od 17.00 do 18.00. Spowiedź w Piekiełku od 16.00 do 17.00..

 

2. Droga Krzyżowa w piątki o 15.15 i o 17.00, a także w niedzielę po Sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00, a po nich Msza Święta.

W kaplicy w Piekiełku Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 16.00, Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00, a po nich Msza Święta.

 

3. W tym tygodniu:

 • od dzisiaj młodzież klas 8. rozpoczyna nowennę przed sakramentem bierzmowania;
 •  w środę w Piekiełku  o godz. 17.00 spotkanie klasy 3. i rodziców przed 1. Komunią św.;
 • w czwartek na wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8. wraz z rodzicami w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania;
 •  w pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od 8.30. Zapisy chorych w zakrystii;
 •  wyjazd do Mogiły w piątek o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii;
 •  odprawiających pierwsze soboty miesiąca oraz członków Róż Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 - po niej zmiana tajemnic różańcowych oraz wspólny różaniec;
 •  w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie aspirantów do LSO;
 •  również w przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie składka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

4. Proszono nas o ogłoszenie:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Piekiełku ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021 do oddziału  przedszkolnego – dzieci z roczników 2014 i 2015 do klasy pierwszej  - dzieci z rocznika 2013 zapisy prowadzone będą w sekretariacie szkoły  w  dniach 5, 6 marca 2020 r. w godzinach od 8.00 do 14.30. W tych dniach dzieci i rodzice będą mogli obejrzeć sale oraz odbywające się zajęcia.


5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. Intencje Mszy św.


7. W minionym tygodniu odeszli  z naszej wspólnoty śp.: +Stanisław Natonek z Piekiełka i + Stanisław Poręba z Zamieścia – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek  o godz. 13.30 wprowadzenie, różaniec i Msza św. Powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu.

 

 

 

2020.02.23. – 7 Niedziela Zwykła

1. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy, aby postanowienia trzeźwości były jednym z wymiarów naszej wielkopostnej pracy nad sobą.

 

Po sumie rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Będzie ono kontynuowane w poniedziałek i we wtorek. Dziś zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli być w dni następne. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy do modlitwy, w miarę możliwości, według porządku zamieszczonego na afiszach i na stronie internetowej. Niech czas wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie czasem modlitwy przebłagalnej zwłaszcza za grzechy pijaństwa i prośbą o dobre przeżycie Wielkiego Postu.

 

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte w kościele parafialnym będą o godz. 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00. W kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18. do 60. roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (wszyscy od 14. roku życia). Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne.

 

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki: o 15.15 dla dzieci i o 17.00 dla wszystkich, a także w niedzielę po Sumie. Gorzkie Żale będą w kościele parafialnym w niedzielę o 16.00, a po nich Msza Św.

W Piekiełku Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 16.00, Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00, a po nich Msza Św. (uwaga - zmiana godziny!). Zachęcamy do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.

 

4. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Michała Archanioła (zelatorka Małgorzata Skrzatek);

·         spotkanie uczniów klas 3 przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 oraz po Mszy św.;

·         w piątek dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania małoletnich;

·         przyjęcia Aspirantów do LSO Piekiełku w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30.

·         od następnej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Jacek Siewiora. Plan rekolekcji na afiszach i stronie internetowej parafii 

 

5. Osoby, które chciałyby wziąć udział w beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warszawie prosimy o zapisywanie się u Siostry w zakrystii.

 

6.Proszono nas o ogłoszenie:

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Tymbarku ogłasza zapisy do przedszkola na rok szkolny 2020/2021. Karty zgłoszeń, dostępne w sekretariacie przedszkola lub na stronach internetowych, należy wraz z kompletem dokumentów złożyć do 16 marca br.

Nabór do klas ponadpodstawowych ogłasza również Zespół Szkół w Szczyrzycu.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

8. Intencje Mszy św.

 

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Czesława Skrzatka z Zamieścia i +Anny Matuszyk. Pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu…

2020.02.16. – 6 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy szóstą Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. A za dwa tygodnie planowane są rekolekcje wielkopostne.

Bóg zapłać za ofiary złożone na WSD w Tarnowie. Przed kościołem zbiórka dla chorej Marysi. Gratulujemy lektorom młodszym, którzy wczoraj  w rejonowym turnieju LSO zajęli 1. miejsce.

 

2. W tym tygodniu:

·         we wtorek o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Cecylii (zelatorka Genowefa Puto);

·         spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - w środę o 16.00 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po Mszy Świętej i Nowennie spotkanie na plebanii;

·         w czwartek na 17.00 zapraszamy uczniów klas 8. wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania;

·         w piątek po wieczornej Mszy spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;

·         w sobotę o godz. 18.00 spotkanie ze Słowem;

·         składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na ubezpieczenie budynków parafialnych;

 

3. Przedszkole Parafialne zaprasza rodziców wraz z dziećmi na „dni otwarte”, w czwartek i piątek 27 i 28 lutego, w godzinach od 15.00 do 16.30. Od 2 marca rozpoczyna się rekrutacja do parafialnego przedszkola. Karty zapisu można pobrać ze strony przedszkola.

 

4. Proszono nas o ogłoszenie:

Sołtys Zamieścia zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w następną niedzielę, czyli 23 lutego, o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu.

Sołtys Piekiełka zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w następną niedzielę, czyli 23 lutego, o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Piekiełku.

 

5. Przypominamy, iż ulotki pomocne w ofiarowaniu 1% naszego podatku dla Caritas można znaleźć na stoliku z prasą oraz na oknach w nawach bocznych kościoła.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer „Miłujcie się”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest s. Izabela, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje Mszy św.

2020.02.09. – 5 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy piątą Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Na sumie szczególna modlitwa za wszystkich chorych z racji przypadającego w tym tygodniu Światowego Dnia Chorych.

 

2. Dziękujemy osobom, które rozebrały i zabezpieczyły dekoracje świąteczne oraz posprzątały kościół.

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Kazimierza (zelator Józef Gąsior);

·         w czwartek na 17.00 zapraszamy uczniów klas 8. wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania;

·         w następną niedzielę składka na WSD w Tarnowie;

·         również w następną niedzielę w kaplicy w Piekiełku na Mszy św. o 9.30 spotkanie dzieci klas 3. oraz ich rodziców;

 

4. W lutym i marcu w parafii organizowane będą Randki Małżeńskie – siedem dwugodzinnych spotkań służących ożywieniu i pogłębieniu relacji małżeńskiej. Terminy i bliższe szczegóły na plakatach i u ks. proboszcza. Zachęcamy do udziału. Ilość miejsc ograniczona.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Sołtys Podłopienia zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w następną niedzielę, czyli 16 lutego, o godz. 16.00 do Szkoły Podstawowej w Podłopieniu.

W następną niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Marysi Miąsko, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pieniądze na terapię genową zbiera fundacja „Bądźmy Razem” z Wiśniowej.   Koncert charytatywny „Razem dla Marysi” odbędzie się w piątek 14 II w Kasinie Wielkiej – szczegóły w gablocie parafialnej.  

 

6. Przypomnimy, że parafia organizuje końcem lipca pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne misja. Zgłoszenia u ks. Michała do 16 lutego.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

8. Intencje Mszy św.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły śp.: +Barbara Sułkowska z Tymbarku, Emilia Trzaska z Tymbarku – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.30 (wprowadzenie) oraz Genowefa Guzik z Zamieścia – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13.30 (wprowadzenie). Pomódlmy się za zmarłe Dobry Jezu.

2020.02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego

1. W Dzień Życia Konsekrowanego obejmujemy modlitwą osoby idące tą drogą, szczególnie wywodzące się z naszej parafii  oraz Siostry Nazaretanki, które pracują wśród nas.

 

2. W tym tygodniu:

Ø  w środę o godz. 16.30 na zmianę tajemnic zapraszamy członków Róż Żywego Różańca. O poprowadzenie modlitwy prosimy zelatorów z Zamieścia;

Ø  w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych i o nowe święte powołania do służby Bożej; 

Ø  możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed pierwszym piątkiem miesiąca w kościele parafialnym: w czwartek i piątek od godz. 16.00; w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;

Ø  odwiedziny chorych w piątek od 8.30. Zapisy chorych w zakrystii;

Ø  wyjazd do Mogiły w piątek o godz. 18.00. Zapisy również u Siostry w zakrystii;

Ø  w sobotę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;

Ø  z racji zbliżającego się wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, zapraszamy osoby starsze i chore w następną niedzielę na sumę. Prosimy o pomoc w dotarciu na tę Eucharystię chorym. Rejonowe obchody tego dnia będą miały miejsce w wtorek, 11 lutego, od godz. 9.30 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

 

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 11.360,- zł i 17 euro.  Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie: rodzinie z Podłopienia za 1.000,- zł, rodzinie z Zamieścia za ofiarę 10.000,- zł. Jak można zauważyć udało się już zrobić instalacje ogrzewania w nawach  bocznych i w zakrystii. Czekają nas teraz prace w nawie głównej i przy kotłowni. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

 

4. Ulotki pomocne w ofiarowaniu 1% naszego podatku dla Caritas można znaleźć na stoliku z prasą oraz na oknach w nawach bocznych kościoła. Na stronie internetowej diecezjalnej Caritas dostępny jest bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Sołtys Tymbarku zaprasza mieszkańców na zebrania wiejskie w następną niedzielę, czyli 9 lutego, o godz. 10.00 w budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku.

 

Wójt Gminy w Tymbarku informuje, iż od 1. do 29. lutego będą przyjmowane od rolników wnioski o zwrot akcyzy zapłaconej w cenie paliwa. (za okres od 1 VIII 2019 do 31 I 2020). Wnioski, wraz z fakturami VAT, można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy lub drogą pocztową.

 

Rodzina dziękuje z całego serca za modlitwy, ofiary i wszelkie wsparcie  dla Darii. Msza w intencji wszystkich Darczyńców w środę 4 III o godz. 17.00 w kaplicy w Piekiełku.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek oraz Mały Gość Niedzielny na miesiąc luty. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje Mszy św.

 

8. W minionym tygodniu zmarł + śp. Wacław Pawlik z Tymbarku. O terminie pogrzebu rodzina poinformuje w najbliższym czasie. (różaniec za zmarłego kościele). Powierzajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.

2020.01.26. – 3 Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w czasie odwiedzin duszpasterskich. Każdy z Księży w najbliższe niedziele odprawi Mszę św. w intencji tych, których odwiedził w czasie kolędy.

 

2. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu „Tymbarskie Kolędowanie”. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich Osób i instytucji, które wsparły i tworzyły to wydarzenie. W przeglądzie wzięło udział prawie 300 osób. W poprzednią niedzielę mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu zwycięzców przeglądu. Przy okazji przeglądu udało się zebrać około 1.900,- zł na leczenie Darii.  Szczegółowe podziękowania i lista laureatów są dostępne na stronie internetowej parafii.

Przy tej okazji dziękujemy również Chórowi Parafialnemu, Zespołowi Gloria Mariae, Zespołowi Laus Deo z Podłopienia i Strażackiej Orkiestrze Dętej „Tymbarski Ton” za piękny koncert kolęd z 12 stycznia. Specjalne podziękowania kierujemy do państwa Waktorów, panów: Grzegorza Urbańskiego i Stanisława Przybylskiego oraz ks. Witolda Warzechy.

 

3. W następną niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy do przyniesienia gromnic do poświęcenia. To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za wszystkie osoby idące drogą życia konsekrowanego, szczególnie wywodzące się z naszej parafii i Siostry, które pracują wśród nas. Ofiary składane na tace przeznaczone będą na zakony klauzurowe w naszej diecezji

 

4. W tym tygodniu:

>w środę na wspólny różaniec i Mszę św. zapraszamy wszystkich Zelatorów Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. i Nowennie zapraszamy na spotkanie na plebanii;

>odprawiających pierwsze soboty miesiąca zapraszamy w sobotę na godz. 7.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej na wspólny różaniec;

 

5. Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton” dziękuje za datki złożone na zakup instrumentu. Zebrano 2.626,- zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup saksofonu barytonowego.

 

6. W najbliższym czasie będziemy dokonywać rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o przeznaczeniu jego części na konkretny cel. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku i wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez diecezjalną Caritas (wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać numer KRS tarnowskiej Caritas (0000211791).

 

7. Przypomnimy, że parafia organizuje końcem lipca pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. Zgłoszenia u ks. Michała. Można się zapisywać do połowy lutego.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. Intencje mszalne.

 

10. W minionym tygodniu zmarli: śp. +Waleria Woźniak z Tymbarku oraz + Wiesław Bugajski z Podłopienia, którego pogrzeb będzie dziś o godz. 13.30. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu

 

2020.01.19. – 2 Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 14.00 w naszym kościele koncert laureatów konkursu „TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE”. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Zmarł nasz rodak ks. prałat Stanisław Pasyk, który pracował w diecezji wrocławskiej a później świdnickiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę w  parafii św. Józefa w Świdnicy. Msza św. żałobna i pożegnanie zmarłego w poniedziałek w Królowej Górnej koło Nowego Sącza. Organizujemy wspólny wyjazd do Królowej Górnej. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia w zakrystii. Wyjazd autobusu w poniedziałek o godz. 13.00 (parking koło plebanii). W związku z tym zmiana terminu kolędy na ul. Polnej z poniedziałku na wtorek.

 

3. W tym tygodniu:

 ·         przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o odwiedzinach i modlitwie za naszych bliskich;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Józefa (zelator Józef Piętoń);

·         spotkanie przedkomunijne dzieci klas 3-ich z Tymbarku i ich rodziców  w czwartek o 17.00 na Mszy św. i po niej w kościele; 

·         spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 17.30;

 

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne – w grudniu zebraliśmy 12.370,- zł oraz 10 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie – czterem rodzinom z Tymbarku za: 2000-, 2 razy po 1000- i 200-zł; rodzinie z Zamieścia za ofiarę 850- zł. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość. Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Spotkanie kolędowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 w Bazylice w Limanowej. Przewodnik grupy ks. Krzysztof Czyżowski serdecznie zaprasza.

Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku i wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez diecezjalną Caritas (wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać numer KRS tarnowskiej Caritas (0000211791).

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje mszalne. Porządek kolędy.

 

8. W minionym tygodniu zmarła śp. +Helena Ranosz z Tymbarku. Polecajmy zmarłego +ks. Stanisława i zmarłą +Helenę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu

2020.01.12. – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Przeżywana Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku.

Dziś o godzinie 14.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią: Chór Parafialny z Tymbarku, Zespół Gloria Mariae, Zespół Laus Deo z Podłopienia i Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Wybierzmy się całymi rodzinami, by wspólnie radować się z Narodzenia Pańskiego.

 

2. W tym tygodniu:

·         kancelaria parafialna, ze względu na kolędę, będzie nadal zamknięta po południu. Zapraszamy rano od 8.00 do 9.00.;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet bł. Karoliny (zel. Teresa Piętoń);

·         w przyszłą niedzielę na sumie w kościele parafialnym gościć będziemy Strażacką Orkiestrę Dętą „Tymbarski Ton”.

 

3. Konkurs kolęd organizowany przez Bibliotekę Gminną i parafię odbędzie się w sobotę 18 stycznia. Przesłuchania w sobotę od godz. 9.00 w budynku biblioteki.Koncert wyróżnionych uczestników będzie w kościele parafialnym w następna niedzielę od godz. 14.00. Już teraz serdecznie zapraszamy!

 

4. Intencje Mszy św.

 

5. W naszej parafii trwa kolęda. Porządek kolędy w tym tygodniu…

2020.01.06. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Polecamy w modlitwie kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy głoszą Ewangelię w krajach misyjnych. Modlimy się też o nowe powołania misyjne. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele misyjne.

 

2. Błogosławimy dziś kredę, kadzidło i złoto. Oznaczając drzwi naszych domów (C + M + B 2020) pragniemy, tak jak Mędrcy ze Wschodu, szukać Chrystusa i prosić, aby ON nam błogosławił.

 

3. Na Mszy św. o godz. 10.00 , Orszak Trzech Króli, zakończenie Kolędy Misyjnej i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój kolędnika misyjnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli Kolędników misyjnych, wszystkim dzieciomi młodzieży z naszych szkół podstawowych, młodzieży z Grupy Apostolskiejz Piekiełkai Tymbarku, przewodnikom poszczególnych grup, Rodzicom, którzy pomogliw zorganizowaniu poczęstunku dla kolędników w Tymbarku i Piekiełku, osobom koordynującym całość przedsięwzięcia. Zebraliśmy w ramach kolędy misyjnej 19.601,-zł.Bóg zapłać za tak wielką ofiarność! Szczegółowa lista podziękowań zamieszczona jest na stronie internetowej parafii.

 

4. Przypominamy, że kancelaria parafialna, ze względu na kolędę, będzie zamknięta po południu.

2020.01.02. – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Przeżywamy 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

 

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy.  Na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej. Zapraszamy do Orszaku Trzech Króli – zwłaszcza dzieci w strojach kolędników i ich rodziców. Gromadzimy się o godz. 9.30 na tymbarskim Rynku, z którego orszak przejdzie do kościoła. Po Mszy św. przemarsz na Rynek i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój kolędnika misyjnego. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku obiecały ciasteczka i gorącą czekoladę. Serdecznie zapraszamy.

 

3. W tym tygodniu:

·         składka z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje;

·         w środę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia – prosimy o poprowadzenie członków Kół Koronkowych;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet Matki Bożej Niepokalanej (zel. Zofia Dudzik);

·         spotkanie uczniów klas 8. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w niedzielę o godz. 14.30;

 

4. W niedzielę 12 stycznia o godzinie 14.30 w kościele parafialnym odbędzie się Koncert Kolęd. W programie kolędy i pastorałki w wykonaniu: Chóru Parafialnego z Tymbarku, Zespołu Gloria Mariae, Zespół Laus Deo z Podłopienia i Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

 

5. Konkurs kolęd organizowany przez Bibliotekę Gminną i parafię odbędzie się w sobotę 18 stycznia.Koncert wyróżnionych uczestników będzie w kościele parafialnym w niedzielę 19 stycznia. Zapraszamy do zgłaszania uczestników.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


7. Proszono nas o ogłoszenie:

 

Po raz 7. Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton” pielgrzymuje dziś na Jasną Górę. Będzie kolędować w parafiach: Matki Bożej Częstochowskiej, św. Wojciecha, i w Bazylice Jasnogórskiej. O 21.00 weźmie udział na Apelu. Transmisja w TV Trwam i w Radiu Maryja.

 


8. Porządek kolędy na wtorek 7 I – grafik na cały tydzień na tablicy i stronie WWW parafii.