Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2018.06.11. – 11. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 11. Niedzielę Zwykłą; w naszej diecezji przypada dziś Diecezjalne Święto Rodziny. Młodzież przed kościołem rozprowadza płyty z misterium „Sztuka wyboru”. Polecamy i zachęcamy!

 

2. Od następnej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. W czasie wakacji nie będzie popołudniowej Mszy św. w Piekiełku!

 

3. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Okazja do spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św., w środę podczas adoracji oraz w czwartek od 17.30. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci. Msze Święte na zakończenie roku  w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – Zespół Szkół im. KEN; o godz. 9.00 – Szkoła Podstawowa i klasy gimnazjalne; 10.00 – przedszkola. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy o godz. 8.00

 

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Anny (zelatorka p. Mariola Giza);

·         w środę o godz. 17.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Św. Po nabożeństwie spotkanie stowarzyszenia na plebanii.

W czasie środowej Mszy i Nowenny, w duchu wspólnoty SYCHAR, będziemy się modlić w intencji małżeństw przeżywających trudności i potrzebujących szczególnych łask;

·         spotkanie Grupy Młodzieżowej w Tymbarku w piątek o 19.30

·         W przyszłą niedzielę po Mszy o 10.00 zespół Gloria Mariae będzie rozprowadzał cegiełki, wspierające ich działalność.

 

5. Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców dekanatu Tymbark organizuje w dniu 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 5.30 wyjazd autokarem na pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Koszt 50 zł. Szczegóły zamieszczone na plakacie. Zapisy w zakrystii do środy.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Miłujcie się”. Prenumeratorów zapraszamy do zakrystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje Mszy św.

 

8. W minionym tygodniu zmarł śp. Stefan Ślusarczyk z Tymbarku. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 13.30 wprowadzenie i różaniec a o 14.00 Msza św. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego: Dobry Jezu.

2018.06.10. – 10. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 10. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

2. W miesiącu czerwcu Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia przed wieczorną Mszą św. 

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Jadwigi (zelatorka p. Teresa Morzywołek);

·         w czwartek o 19.30 czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież, która zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy;

·         w piątek przypada 6. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu;

·         kolejne Spotkanie ze Słowem - w sobotę o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy chcą poznawać i modlić się Bożym Słowem!;

·         w następną niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Z dekanatu organizowany jest wspólny wyjazd do Starego Sącza. Zapraszamy do pielgrzymowania. Zgłoszenia do środy u Siostry w zakrystii. W naszej parafii uroczyste odnowienie przyrzeczeń dla wszystkich małżonków na Mszy św. o godz. 10.00.

 

4. Spotkanie grup parafialnych:                                                                             

·         TYMBARK: spotkanie LSO w poniedziałek: ministranci - godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;

·         TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

·         Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego również w piątek o godz. 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do zespołu!;

·         TYMBARK: Spotkanie DSM w sobotę o 10:00 w PCK-u;

 

6. Prosimy, aby osoby zapisane na pielgrzymkę do Lichenia wpłaciły do końca tygodnia w zakrystii po 200 zł.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  wraz z Biblioteką Publiczną w Tymbarku zapraszają mieszkańców Gminy w czwartek 14 czerwca na godzinę 19.00 do Biblioteki na  wykład ks. dr Jerzego Smolenia zatytułowany  „Radość z bycia Seniorem”.

Szpital w Limanowej prowadzi badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły i zapisy w rejestracji szpitala.

 

8. Jeszcze raz bardzo prosimy o porządek w ubikacjach  i poszanowanie wspólnej własności. Dziękujemy za porządek na skarpie pod cmentarzem i segregowanie śmieci z cmentarza.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2018.06.03. – 9. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 9. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. o 7.00 i 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym ołtarze, niosącym feretrony, pocztom sztandarowym, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze „Tymbarski Ton”, chórowi parafialnemu, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz ich rodzicom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej z Siostrami oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Niech Jezus utajony w Eucharystii błogosławi wszystkim, którzy uczcili Jego obecność wśród nas. 

Do czwartku oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną i Mszę św. codziennie w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku o godz. 18.00. Uwaga! – podobnie będzie w czwartek na zakończenie oktawy: Msza z tradycyjną procesją w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 18.00!

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek egzamin przed bierzmowaniem klas VII.: Piekiełko o 14.30, Tymbark o 15.15 w PCK-u. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami

·         o poprowadzenie modlitwy różańcowej w środę prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);

·         w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To także dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Prosimy o Waszą modlitwę; pamiętajmy też o kapłanach wywodzących się z naszej wspólnoty;

·         w piątek również o 15.00 Godzina Miłosierdzia;

·         w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

 

4. Spotkanie grup parafialnych:                                                                             

·         TYMBARK: spotkanie LSO w poniedziałek: ministranci - godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;

·         TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

·         Pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów w Tymbarku w środę o 15.00; w Piekiełku w piątek o 15.00. Zapraszamy chłopców, którzy w tym roku przystąpili do 1. Komunii św. Prosimy o otwartość i życzliwość dla tej sprawy ich Rodziców.

 

5. Proboszcz w Czarnym Potoku i Rada Duszpasterska tej parafii dziękują za ofiary złożone na budowę kościoła. Złożyliśmy 13.720,- zł. Bóg zapłać również za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prace na naszym cmentarzu. Zebraliśmy 10.105 zł i 4,- euro. Dziękujemy również dzieciom pierwszokomunijnym, które złożyły na misję ofiarę 945 zł.

Dziękujemy również za dary złożone przez Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (w Tymbarku komplet do lavabo i zestaw bielizny kielichowej a w  Piekiełku obrusy ołtarzowe). Bóg zapłać Rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie kompletu czerwonych ornatów do kościoła parafialnego i szafek do kaplicy w Piekiełku. Dziękujemy również OSP z Tymbarku, która ufundowała komplet nowych alb dla księży. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką życzliwość.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie: Młodzież z Zespołu Szkół KEN przeprowadzi w środę po wieczornej Mszy św. zbiórkę na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. 

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2017.05.31. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  

Msze św. kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, i o 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją do 4. ołtarzy o godz. 15.15.  O godz. 10.00 swoją Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Mateusz Switek.

Procesja w oktawie Bożego Ciała każdego dnia o godz. 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją o 17.00. Swoim udziałem wyraźmy miłość do Chrystusa obecnego wśród nas w Eucharystii

 

2. W tym tygodniu jeszcze:

·         jutro pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi od 16.30 w Piekiełku, od 17.00 w Tymbarku. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych u Siostry w zakrystii. Wyjazd do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy u Siostry w zakrystii.

·         w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. godz. 7.00; wieczorem o 19.30 procesja Eucharystyczna, a później Msza św. i nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Piekarz Dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

·         w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych

 

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Dziękujemy za wszelką pomoc i Waszą życzliwość.

2018.05.27. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy przeżywamy wizytację kanoniczą. Naszą modlitwą otoczmy ks. bpa Leszka Leszkiewicza, który pełni wśród nas posługę duszpasterską. Wyrażamy wdzięczność za Jego obecność, głoszone Słowo Boże i przewodniczenie naszej modlitwie.

 

2. W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek).

 

3. W środę na godz. 19.00 zapraszamy na plebanię osoby należące do Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

4. W najbliższy czwartek, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

Porządek Mszy św. kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, i o 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją do 4. ołtarzy o godz. 15.15.  O godz. 10.00 swoją Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Mateusz Switek.

Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i  udekorowanie domów. Prosimy też o przygotowanie chorągwi, feretronów i pocztów sztandarowych. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, całą LSO oraz Ochotniczą Straż Pożarną i Orkiestrę „Tymbarski Ton”.

Przygotujmy jednak Panu Jezusowi przede wszystkim nasze serca. Okazja do spowiedzi św. w każdy dzień podczas Mszy Świętych oraz w środę od godz. 17.00.

Procesja w oktawie Bożego Ciała każdego dnia o godz. 18.00 (przed wieczorną Mszą św.).

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.