2021.12.05. – 2. Niedziela Adwentu

1. W 2. niedzielę Adwentu modlimy się i wspieramy materialnie Kościół na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel przed kościołem.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej wprowadzono nowe limity (do 50% obłożenia budynku – bez wliczania osób zaszczepionych).  Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad epidemiologicznych (noszenie maseczek, zachowanie odległości).

2. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w liturgii. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00. W tym dniu o godz. 12.00 – Godzina Łaski, modlitwa z racji święta Matki Bożej Niepokalanej. W czasie tej modlitwy Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.

3. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się  w świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża  - od 15 zł wspierają dzieła prowadzone przez Caritas. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

4. W tym tygodniu:
•    Zachęcamy do udziału we Mszach św. adwentowych. Msza św. z rozważaniem dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.00. Msze roratnie z programem dla dzieci o godz. 17.00;
•    Na poniedziałek na 17.00 zapraszamy na roraty dzieci i młodzież działające w różnych grupach w parafii – odbędzie się spotkanie z ważnym gościem;
•    W środę o 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Jadwigi, zelatorka pani Teresa Morzywołek;
•    Również w środę na 18.00 zapraszamy wraz z rodzicami dzieci przygotowujące się do 1. Komunii św.;
•    Spotkanie lektorów w piątek o godz. 18.15.
•    W piątek na 19.00 (i również w sobotę na 12.00) ks. Rafał zaprasza młodzież na spotkanie i próbę jasełek. Bardzo prosimy o obecność;
•    W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej 14 dziewcząt przygotowanych przez s. Julittę;

5. Bardo prosimy o produkty do paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. Przez cały najbliższy czas w wielu sklepach w Tymbarku i w kościele wystawione będą kosze, gdzie można ofiarować swój dar. Mimo, że w tym roku w zbiórce nie mogą pomóc wolontariusze, ufamy że uda się zgromadzić produkty do paczek dla potrzebujących. Dziękujemy Właścicielom sklepów za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Waszą ofiarność.

W kościele pojawiła się choinka w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”, w której zbierane są dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Z choinki można zabrać serduszko z informacją co można kupić do paczki. Dary pod choinkę będzie można składać do 16 grudnia.

7. Proszono nas o ogłoszenie: w bazylice w Limanowej od następnej niedzieli odbędą się Adwentowe Refleksje o Małżeństwie i Rodzinie, które poprowadzi prof. Mieczysław Guzewicz. Serdecznie zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie w  gablocie parafialnej i na ulotkach dostępnych w nawie adoracji.  

Koło Gospodyń Wiejskich w Tymbarku serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. do zakupu stroików i ozdób świątecznych.  Całkowity dochód przekazany będzie na remont i wyposażenie sali w remizie OSP Tymbark, którą Panie otrzymały od Straży na swoją siedzibę. Panie włączają się aktywnie w różne akcje w naszej wspólnocie i w społeczności lokalnej – możemy w ten sposób podziękować za ich wkład w różne dobre dzieła.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Chcemy zwrócić uwagę, iż od tego numeru Niedziela, kosztuje już 8 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Romany Sokołowskiej z Krakowa; zmarła również śp. +Maria Surdziel z Tymbarku; jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.30 wprowadzenie. Powierzajmy zmarłe Miłosiernemu Bogu…

2021.11.28. – 1. Niedziela Adwentu

1. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który podejmując tematykę Eucharystii jako tajemnicy posłania i chrześcijańskiego świadectwa będzie przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa".
Dziś przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji bp. Andrzeja Jeża. Obejmujemy Go naszą modlitwą prosząc o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w Jego posłudze.  
Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie naszego kościoła.

2. W Adwencie rano będzie tylko jedna Msza św. z rozważaniem dla dorosłych. Będzie ona odprawiana o godz. 6.00, a po niej Godzinki ku czci Matki Bożej. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci będą o godz. 17.00. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami. Zapraszamy do udziału zarówno dzieci jak i dorosłych. Msza św. poranna, w niedzielę i w uroczystości w Adwencie, będzie jak w ciągu roku o godz. 7.00!

3. W tym tygodniu:
•    Do wtorku włącznie po wieczornej Mszy św. różaniec z wypominkami i modlitwą za zmarłych;
•    We wtorek spotkanie SRK – o 16.30 wspólna adoracja a po Mszy św. spotkanie;
•    W pierwszy czwartek dziękczynienie za dar Eucharystii i kapłaństwa, modlitwa za powołanych z naszej wspólnoty oraz modlitwa o nowe powołania. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas 8 w ramach comiesięcznego przygotowania do sakramentu bierzmowania;
•    Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca  w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00 oraz w czwartek po wieczornej Mszy św. w czasie adoracji do godz. 19.00; w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;
•    W piątek od godz. 8.30 – odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii;
•    W piątek na 19.00 ks. Rafał zaprasza na spotkanie młodzieży do PCK-u –bardzo prosimy młodzież o przybycie;
•    W sobotę rano zmiana tajemnic różańca; o poprowadzenie różańca po roratach prosimy zelatorów Róż z Tymbarku;
•    W sobotę o godz. 9.00 w PCK-u spotkanie DSM;
•    W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

 4. Od przyszłej niedzieli członkowie parafialnego Caritas będą rozprowadzać w przedsionku kościoła świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża - od 15 zł – przeznaczone są na wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Siostry Zakrystianki oraz pana Organisty.

5. Tradycyjnie już w czasie Adwentu Caritas parafialna będzie organizować w sklepach w Tymbarku zbiórkę produktów do paczek dla osób potrzebujących z naszej parafii.
Prócz tego Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie koordynować w parafii „Akcję Paczuszka dla Maluszka”, w której będą zbierane dary dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej w kościele będzie można zabrać papierową bombkę wraz z karteczką, zawierającą informacje co można kupić do paczki. Dary pod choinkę będzie można składać do 16 grudnia.

6. W sanktuarium w Pasierbcu rozpoczyna działalność Diecezjalne Duszpasterstwo Małżeństw Starających się o Potomstwo. Spotkania w Pasierbcu dla małżonków powierzających Bogu trudności z poczęciem dziecka, będą odbywać się zawsze w trzecią niedzielę miesiąca; o godz. 16.00 Msza św., po niej modlitwa podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Pasierbcu będą odbywać się także spotkania ze specjalistami z zakresu nauk świeckich, którzy będą podejmowali istotne kwestie dla małżeństw znajdujących się w takiej sytuacji. Pierwsze spotkanie już w tą niedzielę.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy do zakrystii Zelatorów Róż Żywego Różańca po odbiór materiałów misyjnych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
 

 

2021.11.21. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Chrystusowi Królowi Wszechświata oddajmy, w tym niełatwym czasie, siebie nasze rodziny, parafię, ojczyznę i świat cały. Niech Jego królowanie obejmuje nasze serca!
Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza – modlitwą obejmujemy lektorów i ministrantów z naszej wspólnoty oraz ich rodziców. W następną niedzielę o godz. 10.00 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.

2. Lektorzy rozprowadzają dziś „Ewangelię – Słowo na każdy dzień”. Ofiary wspierają działalność LSO w naszej parafii.
Bardzo prosimy, by dziewczęta, które już nie chodzą na DSM a mają w domu pelerynki oddały je Dos. Julitty.  

3. W tym tygodniu:

  • kancelaria rano nieczynna 

•    w dni powszednie po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa za zmarłych;
•    w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Msza św. za pana Organistę, chór parafialny, orkiestrę Tymbarski Ton i zespoły muzyczne w następną niedzielę o godz. 11.30;
•    czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez młodzież w środę o 18.30. Ks. Rafał serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy. Zapraszamy także kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. W dni powszednie Msza św. z rozważaniem dla dorosłych o godz. 6.00. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci będą o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału zarówno dzieci jak i dorosłych. Msza św. poranna, w niedzielę i w uroczystości w Adwencie, będzie jak w ciągu roku o godz. 7.00!

5. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na malowanie kościoła. Zakończyły się zasadniczo prace w nawie głównej. Czeka nas jeszcze malowanie naw bocznych, które jak ufamy, będzie mniej uciążliwe dla wiernych. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel w ostatnią niedzielę października oraz na cmentarzu – odpowiednio 16.192 zł oraz 11.057 zł i 5 euro. Bóg zapłać również za ofiary składane indywidualnie. Z Tymbarku złożono 28.400 zł, ofiarę złożyło 12 rodzin lub osób (w tym jedna 20.000 zł); z Zamieścia ofiarowano 6.000 zł, ofiarę złożyło 6 rodzin lub osób; z Podłopienia złożono 11.900 zł, ofiarę złożyły 3 rodziny lub osoby (w tym jedna 10.000 zł). Na tacę w kopercie ofiarowano 800 zł i pewna osoba z poza parafii złożyła ofiarę 5.000 zł. Dziękujemy też panu Robertowi Peterszajnowi, który ofiarował materiał i wykonał bezpłatnie daszek nad wejściem do domu parafialnego oraz poręcze przy wejściu do zakrystii. Dziękujemy za modlitwę, składane ofiary i życzliwość. Niech Bóg wynagrodzi wszelką troskę i dobro.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. +Stanisław Bokowy i śp. +Józef Kowalczyk z Tymbarku. Pogrzeb śp. + Józefa będzie w poniedziałek o 14.00. Powierzajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

2021.11.14. – 33. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Ubogich. Symbolicznie naszą gotowość do niesienia pomocy potrzebującym możemy okazać nabywając chlebki miłosierdzia i wspomagając tym samym działania podejmowane wobec ubogich przez CARITAS.
Przy tej okazji pragniemy również podziękować członkom Caritas i ofiarodawcom, którzy pomagają w różnych dziełach podejmowanych wobec potrzebujących w naszej wspólnocie.
    Bóg zapłać ks. Robertowi z Czarnego Potoku za wygłoszone słowo. Niech Bóg wynagrodzi ofiarność na budowę kościoła w tej parafii.

2. Z radością przyjęliśmy informację, iż  Rada Gminy Tymbark nadała ks. prałatowi Józefowi Leśniakowi tytuł „Zasłużony dla Gminy Tymbark”. Uroczyste wręczenie Aktu nadania  tytułu odbędzie się dziś o godz. 16.00 w Szkole muzycznej i będzie połączone z Koncertem patriotycznym. Organizatorzy zapraszają do udziału. Dostojnemu ks. Prałatowi, naszemu długoletniemu proboszczowi, z serca gratulujemy i życzymy wszelkich łask i zdrowia po najdłuższe lata.

3. W tym tygodniu:
•    w dni powszednie po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa za zmarłych;
•    w środę o godz. 16.30 spotkanie dzieci klas 3. wraz z rodzicami w ramach przygotowania do 1. Komunii św.;
•    w środę na godz. 18.00 ks. Szczepan zaprasza na spotkanie ministrantów;
•    w piątek o godz. 18.00 w PCK-u spotkanie młodzieży klas 8. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania;
•    również w piątek o 19.30 w PCK-u spotkanie grupy młodzieżowej (przygotowanie jasełek);
•    w sobotę o godz. 9.00 spotkanie aspirantów;
•    w sobotę ks. Rafał zaprasza na wyjazd do Limanowej na rejonowe spotkanie młodzieży w ramach diecezjalnego spotkania Synaj. Wyjazd o 18.30 z parkingu przy PCK-u. Początek spotkania w Limanowej o 19.00. Serdecznie zachęcamy. Zapisy w zakrystii;
•    w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego i święto patronalne m.in. LSO;
•    również w następną niedzielę po wieczornej Mszy św. uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy;

4. W następną niedzielę lektorzy będą rozprowadzać „Ewangelię – Słowo na każdy dzień”. Ofiary wspierają działalność LSO w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia tych rozważań.

5. Jeszcze raz bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci! Na przyczepę mają trafić tylko chryzantemy, które składamy koło przyczepy. Prosimy, by nie wrzucać tam wieńców i innych odpadów (ich miejsce jest w boksie)! Dziękujemy za pomoc i dbanie o wygląd naszego cmentarza.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

2021.11.07. - 32. Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych - wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad, w dni powszednie, po wieczornej Mszy św.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Mszy św. na cmentarzu: Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Grzegorzowi Urbańskiemu za nagłośnienie, Druhom z OSP za zabezpieczenie placu parkingowego, Siostrze Reginie, pani Małgorzacie i panu Danielowi, panu Jarosławowi Kaimowi i osobom pomagającym w przewiezieniu krzeseł, ławek i sprzętów liturgicznych. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu:
•    Wracamy z wszystkimi nabożeństwami do kościoła parafialnego;
•    W poniedziałek o 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    We wtorek o godz. 17.00 Msza  św. w intencji społeczności Szkoły Podstawowej im. Józefa Marka z okazji święta Patrona Szkoły – serdecznie zapraszamy dzieci, wszystkich pracowników Szkoły oraz Rodziców;
•    Ks. Rafał zaprasza na spotkanie młodzieży w piątek do PCK-u na godz. 19.00;
•    W następną niedzielę gościć będziemy duszpasterza z Czarnego Potoku - jako parafia patronacka ofiarami będziemy wspierać budowę kościoła w tej parafii;
•    Również w następną niedzielę Światowy Dzień Ubogich – modlitwą i włączając się w akcję „chlebki miłosierdzia”  będziemy wspierać pomoc potrzebującym;

4. W czwartek 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, uroczysta Msza św. za Ojczyznę z intencji Pana Wójta i Rady Gminy Tymbark, Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Związku Strzeleckiego Strzelec OSW w Tymbarku o godz. 11.00. Niech nasz liczny udział w tej Eucharystii będzie wyrazem miłości ojczyzny i wdzięczności za dar wolności. Serdecznie zapraszamy!
    
5. Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci! Prosimy, by chryzantemy składać koło przyczepy. Resztę odpadów zielonych i liści do boksu. Prosimy by reklamówki, wkłady po zniczach, znicze wrzucać do kontenerów. Bardzo również prosimy, by nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla najmłodszych - serdecznie polecamy. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

2021.11.01. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30 (nie ma dziś Mszy popołudniowych ani w Piekiełku, ani w kościele parafialnym).
Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00. Po Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwa za naszych zmarłych.
O godz. 19.00 modlitwa prowadzona na cmentarzu przez młodzież. Serdecznie zapraszamy.

2. Przez cały dzień na cmentarzu prowadzona jest zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórkę prowadzi LSO kierowana przez ks. diakona Marcina Natonka. Bóg zapłać za ofiary.

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o: 6.00, 8.30 z Jutrznią za zmarłych, 10.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.00 z Nieszporami za zmarłych. W kaplicy w Piekiełku Msza św. o godz. 17.00.  

4.Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada Kościół daje nam łaskę zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych – czyli wyproszenie darowania im kar za grzechy odpuszczone, ale nie odpokutowane w ich życiu doczesnym. Od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać jeden odpust zupełny, ofiarowany za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
Aby uzyskać odpust należy wypełnić warunki zwykłe:
•    odbyć spowiedź sakramentalną (spowiedź może być odprawiona wcześniej i wystarcza do wielu odpustów)
•    przyjąć Komunię świętą
•    pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (np. Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo)
•    wzbudzić intencję zyskania odpustu i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu (czyli obiecać silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami)
Należy również spełnić czyny odpustowe:
    Jest to w dniach od 1 do 8 listopada pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych.
A w czasie od południa 1 listopada przez cały Dzień Zaduszany pobożne nawiedzenie kościoła lub  kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga

5. Wypominki listopadowe i roczne można jeszcze składać w zakrystii lub u księży. W dni powszednie przez cały miesiąc, czytając wypominki listopadowe, będziemy modlić się za zmarłych różańcem po wieczornej Mszy św.
Modlitwa różańcowa za zmarłych w tym tygodniu także w kaplicy w Piekiełku – od środy do soboty po Mszy św. o 16.00.
W niedzielę przed Mszami św. o: 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku, modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki całoroczne.

Znaleziono prawo jazdy – do odbioru w zakrystii.

 

 

2021.10.31 – 31. Niedziela Zwykła

1. W tę niedzielę wspominamy poświęcenie naszej świątyni. Modlimy się za wszystkich jej fundatorów oraz tych, którzy się o nią troszczyli i nadal otaczają opieką. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.

2. Dzisiaj zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę różańcową, utrudnioną w tym roku pracami w kościele. Szczególne podziękowania dla dzieci i ich rodziców za piękny udział i prowadzenie modlitwy.

3. W tym tygodniu:
•    W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w Tymbarku godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 14.00 na cmentarzu; w kaplicy w Piekiełku o godz. 9.30. Uwaga: nie będzie Mszy popołudniowych w Piekiełku i w kościele parafialnym! Ofiary składane na cmentarzu przeznaczone będą na malowanie kościoła;
•    W dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie prowadzona zbiórka ofiar na WSD w Tarnowie – ofiary w 200-lecie naszego seminarium będą zbierali chłopcy z LSO kierowani przez ks. diakona Marcina;
•    We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 6.00, 8.30, 10.00, 18.00 i w kaplicy w Piekiełku o 17.00;
•    W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami;
•    Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w kościele parafialnym w tygodniu w czasie Mszy św. oraz w  piątek od godz. 16.30. Spowiedź w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;
•    Odwiedziny chorych, w piątek od godz. 8.30. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie;
•    W pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00.

4. Dzięki zaangażowaniu Panów z Rady Duszpasterskiej oraz poświęceniu i pracy panów Wojciecha Kordeczki i Marka Gąsiora, który swoją pracę ofiarował jako dar dla naszej wspólnoty, uruchomiono oświetlenie na cmentarzu. Do ofiar zebranych na ten cel w lipcu na cmentarzu dołączyły się rodziny panów Władysława Kapturkiewicza i Krzysztofa Molka, które ufundowały lampy przy jednym z chodników. Dzięki temu udało się zainstalować i uruchomić całość oświetlenia i przygotować instalacje pod ewentualne nagłośnienie. Bóg zapłać za wykonaną pracę, ofiarność oraz wszelką pomoc i życzliwość!!!

5. Wypominki listopadowe i roczne można jeszcze składać u księży, w zakrystii lub kancelarii. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św.  Od środy do piątku Msze św. popołudniowe i różaniec jeszcze w PCK-u.
Bardzo prosimy, by na cmentarzu starannie zakręcać krany z wodą i segregować śmieci. Prosimy, też by później chryzantemy zostawiać koło przyczepy (nie wrzucać na nią!). Dziękujemy za rozumienie i pomoc.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego na listopad. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.10.24 – 30. Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlitwami i ofiarami wspieramy misyjne dzieło Kościoła.
Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. na półgodzinne uwielbienie. Dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, druhom z OSP, oraz wszystkim osobom, które pomogły i uczestniczyły w Papieskim Złazie na Mogielicę.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Ze względu na prace trwające w kościele, różaniec w dni powszednie (do piątku) w PCK-u o godz. 17.00. Msze św. rano w dzień powszedni  sprawowane są w nawie adoracji. Różaniec w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).

3. W tym tygodniu:
•    Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez młodzież w środę o 19.00. Ks. Rafał serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy. Zapraszamy także kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8.;
•    W środę o 18.30 zbiórka lektorów;
•    W KAPLICY w PIEKEŁKU: w środę i czwartek od 15.30 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych;
•    W piątek i sobotę od 16.00 w kościele parafialnym możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych;
•    w piątek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego. Zachęcamy osoby uzdolnione muzycznie do włączenia się w działalność chóru;
•    również w piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej;
•    spotkanie DSM W sobotę o godz. 10.00 w PCK-u;

4. W podsumowaniu służenia za 3. kwartał – najsolidniejszym lektorem został Krystian Frączek a najsolidniejszym ministrantem Mateusz Chudy. Gratulujemy chłopcom i ich Rodzicom. Dziękujemy wszystkim chłopcom zaangażowanym w LSO za ich służbę przy ołtarzu. Słowa wdzięczności kierujemy także wobec ich Rodziców za wsparcie, mobilizację i wszelką pomoc.
5. W następną niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; składka przeznaczona będzie na malowanie naszej świątyni. W poprzednich miesiącach zebraliśmy: w lipcu 12.476,- zł, w sierpniu 10.050,- zł, we wrześniu 14.027,- zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Dziękujemy też za ofiary składane  indywidualnie. Rodzinom i osobom z Tymbarku za ofiary: 4 razy po 500 zł, 600 zł, 3 razy po 1.000 zł, 3.000 zł, 5.000 zł i 10.000 zł.  Rodzinom z Zamieścia i Piekiełka za ofiary 2 razy po 500 zł i 1.000 zł. Rodzinom z Podłopienia za ofiary 1.000 i 1.800 zł. Dziękujemy za modlitwę, składane ofiary i życzliwość. Niech Bóg wynagrodzi wszelką troskę i dobro.

6. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o zaznaczenie, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane.  Wypominki można składać w kancelarii, zakrystii lub u księży.

7. Proszono nas o ogłoszenie:
Przy ośrodku zdrowia, w czwartek 4 listopada, organizowane jest badanie wzroku. Szczegóły na plakacie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. Zmarł śp. +Edward Kaim z Węglarki – jego pogrzeb będzie dziś o 14.30. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...


2021.10.17. – 29. Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Ze względu na prace trwające w kościele różaniec o godz. 17.00 w dni powszednie (do piątku) w PCK-u; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).
W następną niedzielę po Mszy św. o 10.00 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Janie Pawle II.

2. W tym tygodniu:
•    w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty – w święto patronalne modlitwą będziemy otaczać wszystkich pracowników służby zdrowia;
•    we wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie SRK;
•    w środę o godz. 18.15 spotkanie ministrantów;
•    w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Jan Paweł II jest patronem Małopolski. W związku z uroczystością w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
•    w piątek w PCK-u o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców;
•    również w piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej;
•    w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny -modlitwami i ofiarami będziemy wspierać misyjne dzieło Kościoła;
•    w następną niedzielę rodziny i osoby zaangażowane w nową ewangelizację zapraszają na wieczorną Mszę św. i po niej na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie;

3. W następną sobotę w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbędzie się diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii do czwartku.  

4. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych drukowanymi literami, z zaznaczeniem przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane.  Wypominki można składać w kancelarii parafialnej, u księży oraz w zakrystii. Bardzo prosimy, by na cmentarzu starannie zakręcać krany z wodą i segregować śmieci. Prosimy by do boksu na odpady zielone nie wrzucać reklamówek a worki z liśćmi zostawiać koło boksu.  Dziękujemy za rozumienie i pomoc.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza Seniorów, osoby starsze z Gminy Tymbark na warsztaty artystyczne i wykład ks. dr Jerzego Smolenia pt. "Godność Seniora", który odbędzie się w czwartek 21 października  br. o godz. 14.00 w Bibliotece Publicznej. Dodatkowe informacje w Bibliotece Publicznej lub Ośrodku Pomocy Społecznej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy numer „Miłujcie się”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Zmarła śp. +Barbara Pałka z Podłopienia. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...


2021.10.10. – 28. Niedziela Zwykła

1. W ramach kolejnego Dnia Papieskiego możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującą się zdolną młodzieżą. Bóg zapłać za ofiarność.
Po południu wyjdziemy z modlitwą różańcową na tymbarski Rynek włączając się w ten sposób w Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Początek nabożeństwa o 16.30!
Przepraszamy za stan kościoła – jak widać trwają prace związane z malowaniem ścian. Prosimy o wyrozumiałość. Msze św. rano w dzień powszedni  sprawowane są w nawie adoracji.

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o św. Janie Pawle II odbędzie się 24 października.  

3. W tym tygodniu:
•    w czwartek Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Modlitwa różańcowa i Msza św., w kościele parafialnym, za nauczycieli i wychowawców;
•    w piątek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;
•    również w piątek po wieczornej Mszy św. próba chóru, a o 19.00 w PCK-u spotkanie młodzieży;
•    w sobotę XVI Papieski Złaz na Mogielicy. Chętni z naszej parafii wyruszają o godz. 9.00 sprzed kościoła. Zapraszamy do wspólnego wędrowania i modlitwy na  szczycie Mogielicy.

4. Proszono nas o ogłoszenie:
W diecezji organizowane są rekolekcje zatytułowane „Winnica Racheli” dla osób, które odczuwają skutki decyzji o aborcji oraz rekolekcje po stracie dziecka w wyniku poronienia. Szczegóły można znaleźć na plakatach i stronie internetowych diecezji.
W następną sobotę w Limanowej spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Organizatorzy zapraszają. Szczegóły na plakacie.
W następną niedzielę w Pasierbcu spotkanie Szkolnych Kół Różańcowych. Szczegóły na plakacie.
W kinie Klaps w Limanowej, do 21 X wyświetlany jest wartościowy film FATIMA.
Wójt Gminy  informuje, że w związku z remontem drogi Targowej w Tymbarku i drogi Kowalówka w Podłopieniu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów. Zamknięty całkowicie jest odcinek w Podłopieniu od skrzyżowania drogi Kowalówka z drogą Zagonie do drogi powiatowej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2021.10.03. – 27. Niedziela Zwykła

1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).
W tym roku dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na prace plastyczne  o Janie Pawle II – szczegóły u katechetów. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.

2.  Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej relikwie świętych  Zeli i Ludwika Martin – rodziców św. Tereski z Lisieux. Zachęcamy, zwłaszcza małżonków, do modlitwy przy relikwiach. Wstawiennictwu Świętych polecajmy intencje małżeństw i rodzin naszej parafii.

3. W tym tygodniu:
•    W środę na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do 1. Komunii św. wraz z rodzicami;
•    Również w środę po wieczornej Mszy św. ok. 18.15 spotkanie wszystkich ministrantów;
•    W 1. czwartek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klasy VIII wraz z rodzicami w ramach comiesięcznego spotkania liturgicznego przygotowującego do sakramentu bierzmowania;
•    W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    Również w piątek na godz. 18.30 ks. Rafał zaprasza młodzież do PCK-u na 1. spotkanie po wakacjach. Serdecznie zapraszamy młodzież uczestniczącą w poprzednim roku na spotkaniach a także wszystkich, którzy chcą tworzyć grupę młodzieżową przy naszej parafii. Zaproszenie kierujemy też do kandydatów do bierzmowania;
•    Spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.00;
•    W następną niedzielę zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;

4. W następną niedzielę – w Dzień Papieski – o godz. 9.50, montaż słowno – muzyczny z tekstami św. Jana Pawła II, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej z Tymbarku, a po południu, wyjdziemy z modlitwą różańcową na tymbarski Rynek włączając się w ten sposób w Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Będziemy modlić się w intencji obrony nienaruszalnej wartości ludzkiego życia oraz wizji małżeństwa i rodziny wedle zamysłu Stwórcy. Rozpoczniemy w kościele o godz. 16.30 (uwaga pół godziny wcześniej!).

5. Po rocznej przerwie planujemy kolejny - XVI Papieski Złaz na Mogielicy. Złaz odbędzie się w sobotę 16 X. Zapraszamy do wspólnego wędrowania i modlitwy na  szczycie Mogielicy.

Zgodnie z zapowiedziami w dniach 15 do 17 X organizowany jest w PCK-u Kurs Nowe Życie. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisywać można się u Księży lub telefonicznie pod numerem parafii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. +Antonina Niezabitowska z Tymbarku – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.00 i śp. +Janina Palka z Piekiełka – jej pogrzeb odbędzie się również w poniedziałek o godz. 11.00 Powierzajmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2021.09.26. – 26. Niedziela Zwykła

1. W dniu pielgrzymki rodzin na Jasna Górę szczególną modlitwą obejmujmy małżeństwa i rodziny. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na prace podejmowane w naszej parafii.

2. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00 (także w niedzielę!); w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Uwaga już od poniedziałku zmiana czasu odprawiania nabożeństw popołudniowych – na 17.00 !

3. Od niedzieli 3 X będziemy gościć w naszej parafii relikwie świętych  Zeli i Ludwika Martin – rodziców św. Tereski z Lisieux. W tygodniu przy relikwiach będzie można się pomodlić i polecać sprawy naszych rodzin.

4. W tym tygodniu:
•    spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św., odbędzie się w kościele jutro (poniedziałek 27 IX),  po Mszy wieczornej;
•    okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem i 1. sobotą miesiąca w kościele parafialnym w czwartek od 16.00 i po wieczornej Mszy św. w czasie adoracji do godz. 19.30,  w piątek spowiedź od godz. 16.00. W kaplicy w Piekiełku będziemy spowiadać w piątek od 15.15;
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
•    spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00.  Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta do włączenia się we wspólnotę Dziewczęcej Służby Maryjnej
•    w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Jerzy Smoleń (uwaga pół godziny wcześniej!). Kwadrans wcześniej medytacja maryjna. Szczególnie serdecznie zapraszamy członków Róż Różańcowych – w tym dniu zmiana tajemnic różańcowych;
•    od następnej niedzieli rozpoczyna się odpust w sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej (szczegóły na plakatach);
•    9 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Chętni na wyjazd mogą zapisywać się do następnej niedzieli w zakrystii;

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Wójt Gminy  Tymbark, informuje, że na budynku urzędu gminy zamontowany został defibrylator służący do  udzielania pierwszej pomocy  w sytuacjach zagrażających życiu. Dziś na tymbarskim rynku w czasie pikniku około godz. 15.00 zostanie przeprowadzone szkolenie dla mieszkańców gminy z obsługi tego urządzenia przez druhów z OSP Tymbark. Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolników – minimalna ofiara 23 zł.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów jest ks. Rafał. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 11.30.

2021.09.19. – 25. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: delegacjom składającym życzenia Księżom Jubilatom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Strażackiej Orkiestrze Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrze Zakrystiance, pani Małgorzacie i panu Danielowi. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro. Wszystkim Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

•    kancelaria parafialne ran będzie nieczynna;
•    spotkanie uczniów klas 8-ych - kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców we wtorek na Mszy o 18.00 i po niej (zapraszamy też Kandytów i rodziców z Piekiełka);
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);
•    czuwanie prowadzone przez młodzież w czwartek o 19.00. Ks. Rafał serdecznie zaprasza młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy m. in. tekstami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
•    w najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin;
•    również w najbliższą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne – ekipa do malowania ze względu na opóźnienia na elewacjach, ma wejść po niedzieli 3 X.

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie ministrantów w Tymbarku w środę o godz. 17.00, aspirantów w sobotę o 9.00;
•    Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św., odbędzie w kościele, w poniedziałek 27 września po wieczornej Mszy św.;
•    Ze względów organizacyjnych Kurs Nowe Życie, odbędzie się w terminie 15 – 17 X. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub telefonicznie pod numerem parafii.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
•    Szpital w Limanowej zaprasza mieszkańców powiatu limanowskiego w wieku od 50 do 65 lat na bezpłatne badania kolonoskopowe;
•    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza Seniorów z Gminy Tymbark w czwartek 23 września na godz. 11.00 do Biblioteki Publicznej na spotkanie o zapobieganiu przestępstwom przeciwko mieniu: kradzieżom i oszustwom na wnuczka czy policjanta;
•    Urząd Gminy informuje mieszkańców,  że w niedzielę 26 września w godz. od 13.00 do 16.00 w punkcie szczepień CHIRAMED w Tymbarku będzie można zaszczepić się szczepionką Pfizer;

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o Drodze Krzyżowej na Paproć. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Tadeusza Sowy z Zamieścia, dziś o 14.30 pogrzeb śp. +Anny Sopata z Tymbarku a w poniedziałek o 15.00 śp. +Bartłomieja Łąckiego z Podłopienia. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2021.09.08. – Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej wspólnoty parafialnej. W Warszawie dziś beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
Przypominamy, że Msze św. w kościele parafialnym w zwykłym porządku niedzielnym. W kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15!
Na sumie o godz. 11.30 chcemy Panu Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa ks. prałata Edwarda Nylca i 65 lat kapłaństwa ks. prałata Józefa Leśniaka. Składamy Księżom Jubilatom gratulacje, serdeczne życzenia i otaczamy naszą modlitwą.
Dziękujemy ks. prałatowi Bolesławowi Klausowi za głoszone dziś do nas Słowo Boże - Bóg zapłać! Szczególną modlitwą otaczamy także Jego osobę - ks. Prałat w tym roku przeżywa również złoty jubileusz kapłaństwa. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej uroczystości.

2. W tym tygodniu:
•    przeżywać będziemy Tydzień Wychowania w Polsce – modlitwę za dzieci, młodzież i wychowawców podejmować będziemy szczególnie na Mszach św. o godz. 18.00;
•    we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – przed wieczorną Mszą św. wynagrodzenie przed Najświętszym Sakramentem za zniszczenie krzyży na Paproci. W piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa na Paproć (prosimy o zabranie latarek);
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);
•    w sobotę święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży polskiej;
•    w następną niedzielę o godz. 10.00 uroczysta inauguracja roku dla wszystkich Przedszkoli – zapraszamy dzieci z rodzicami oraz nauczycieli i pracowników tymbarskich przedszkoli;
•    w niedzielę o godz. 11.30 złoty jubileusz małżeństwa przeżywać będzie 19. par z parafii Tymbark i Podłopień – serdecznie zapraszamy Jubilatów i ich bliskich;
•    również w następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

3. Od środy rozpoczyna się tygodniowy Odpust  w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Zgodnie z zapowiedziami w dniach 24 do 26 września odbywać się będzie Kurs Nowe Życie. Szczegóły gablocie i na stronie internetowej. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej ( w cenie 10 zł). Pojawił się nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. W zakrystii do nabycia Kalendarze rolników (po 23 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. Proszono nas o ogłoszenie: w Tymbarku zgubiono portfel z pieniędzmi i dokumentami – uczciwy znalazca proszony jest o przekazanie do kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu odeszła z nasze wspólnoty parafialnej śp. +Irena Binda z Piekiełka. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Wójt Gminy Tymbark informuje o możliwości otrzymania dotacji do wymiany starych kotłów węglowych na ekogroszek lub biomasę. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna